İlişkiler

Aldatan bir kadını erkek affedebilir mi?

Ayrı şehirlerde yaşıyorsunuz. Mesafeler giderek gözünüzde büyüyor. Önce erkek aldatıyor. Yıkılıyor kadın. İnsan içine çıkmak istemiyor. 3 ay kendini küçücük iki odaya kapatıyor. Evle iş arasında bir an önce bitmesini istediği yollarda gizli gizli ağlıyor. Kabuslar cehennemi. Çevredekiler bastırıyor. Erkektir bu diyorlar, kadın bitsin istiyor acısı, ne olursa olsun ama bitsin, ve erkeği affediyor. Aldatan bir erkeği nasıl affettiğine kendi bile inanamıyor. Ama sonra ne oluyor? O yara içinde hep canlı kalıyor kadının. En ufak şeylerde kavga çıkyor, ve gürültü patırtı ayrıldık diyor kadın ve erkek. Kadın o sinir küpü kafayla başka bir cehennemin kapısında kalakalıyor. Kızgınlık, öfke, intikam ne derseniz deyin işte, hatta hepsi birden, toplu halde saldırıyor her an. Kadın dayanılmaz acıyı hemen gidermek, yaradan kurtulmak isterken yaranın kabuğunu tırnağıyla kaldırıp, koparıp atıyor ve başka bir erkekle bir gece geçiriyor. Ertesi sabahı dünyanın en büyük pişmanlıkları, Ağlamalar, zırlamalar. Çalan bir telefon. Ayrıldığı eski erkek arkadaş telefonda. Çok seviyormuş, anlamış yaptığı hıyarlığı, bir şans daha istiyor. Telefonun ahizesi elde kalakalıyor kadın. İlişkileri artık çarpışmaların bittiği, cesetlerin etrafa dağıldığı uçsuz bucaksız bir savaş alanı gibi. Erkek aldattı. Kadın aldattı. Şimdi ne yapmalı. Kadın da biriyle beraber olduğunu açıklamalı mıdır? Aldatan bir kadını erkek affedebilir mi? Erkeklerin buna yüreği dayanır mı? Çok soru bir soruda ama hepsi birbiriyle bağlı sanki.
Güncellemeler:
Unutmadan... Genelleme yaptığımın farkındayım. Yani erkeklerin buna yüreği dayanır mı demek, belki buradaki erkekleri kızdırabilir. Affetmemek de yürek ister. Farkındayım.
1 0

En İyi Erkek Görüşleri

 • 28 yasında 1.73 boyunda mavı gözlu sarsın 85 kıloda kalıplı yakısıkılı ALLAHIN en acız kuluyum. 24 yasında evlendım evlendıgım ınsan denırse şu an esmer 1.55 boyunda 50 kıloda 18 yasında bırısı askmı dersınız sevgımı dersınız adını sız koyuun evlndıgımde akrabalarım arkadaslarım bu sana yakısmıyor kendını yaktın demıslerdı umursamadım ama herkes bunu soylemıstı evlndım 2 ay sonra aılemden ayrıldım 0 tasındık baska bır ıle 4 ay sonra ruyamda bana ıhanet edıyordu ve sen dedım bana ıhanet edıyorsun ve 1 ay sonra ıhanetını kanıtladım ayrıldık 2 hafta sonra belgelerımı toplayıp tlf kayıtlarını cıkartıp resımlerı bulup aılesının evıne gıttım ıtıraf ettırıp bosanma davası acacagım ve ettırdım elımdekı belgelerle bana ıhanet ettıgını altınları dostuyla yedıgını babası bır yandan dovuyor elınden alıyorum annesı bır yandan dovuyor dovdurmedım ve ona dedımkı ye ıc ALLAHA dua et dedım o* olmasın hayatı kararmasın dıye 1 sans verdım ve affetım baska bır ıle 0 basladık ve 2 ay gecmeden yıne dokumanları cıkardım yıne dostuyla konusmalarını cıkardım aılesını cagırıp alın kzınızı dedım bır sans daha ıstedıler dedımkı ıcımden ALLAHIM ne yapayım ve 2 sansı verdım ve bu son sansın dedım ama ıcımde ne ask vardı nede sevgı ama ondan kopamıyordum 0 basladık baska bır ılde 1bucuk sene sonra bıor kızım oldu ve bır gece ruyamda yıne benı aldadırken gordum ve dedımkı sen benı aldatıyorsun haır dedı ve dedımkı sen ben ısteyken ne yaparsan yap benım kalbım temız yaptıgın her ey onum gelır dedım ve hamıle oldugundan ıtıbaren suphelerım gıttıydı dogum yaptıktan sonra aklımdakı keskeler gıttıydı o ruyadan 2 ay sonra komsu olan akrabası annesını cagırıp kızını yağmıs oldugu kafırlıgı anlatmıs ve bana sadece gızlı hat kullandıgını soyledı sabah ezanı okunduktan sonra kaldırdım abdest aldırdım gızlı hat kulandınmı dıye sordugumda hayır dedı ve kuranın kendı canından kendı kanından kızımın ustune yemın ettı kuranı bılen okuyan ALLAHIN kafır kulu ve annesıne dedımkı al kızını bu sefer affetmem
  • . Gerçekten çok üzüldüm, Elbette biz bilemeyiz, Allah hepimiz için hayırlısını bilir. Cümlemize Hayırlısı ne ise onu nasip etsin. .

 • Bu bence başa gelmeden anlaşılmayacak, yaşanmadan cevaplanamayacak bir soru.

En İyi Kız Görüşleri

 • Erkek arkadaşımla Ayrıldık. tam 1 ay sonra ikimizin ortak arkadaşıyla başka bir şehre gittim 3 gün. 1 buçuk sene ayrı kaldık sevgilimle sonra geçenlerde tekrar görüşmeye başladık ben bunu ona dürüstçe söyledim böyle böyle diye ilk anda sert tepkiler verdi sonra beraber kaldık ben tamam affeder beni dedim sabahtan akşama kadar bana soğuk davrandı arayıp sormadı sonra buna mesaj attım böyle böyle diye bitsin diye bana dur demedi arada bu konu aklına gelince yine bana soğuk davranabileceğini söyledi yıkıldım bitti ilişkimiz söyledim ona büyük boşluktaydım diye ve çocuk zaten ikimizin arkadaşıydı sadece gidip gelmiştik bana bunu kaldıramayacağını söyledi şu an iyi değilim dürüst olup her şeyi anlatmama rağmen içim rahat etmiyor ya kalkıp size böyle şeyi anlatan birine yeniden güvenmek yerine siler misiniz gerçekten aynı ildeyiz ben sevdim onu ayrı olduğumuz o 2 sene hayatıma kimseyi almadım yana yana bekledim onu ama o bunu öne sürerek ayrıldı benden o kadar ağır ithamlarda bulundu ki psikolojim bitik durumda sanki kötü şeyler yapmışım gibi ve bunu ayrıldıktan bir ay sonra yaptım dürüstlükten kaybettim yani
 • Aldatanı aldatmak zewk, seweni aldatmak kahpeliktir derler..

  Ben erkeğin sewdiğine inanmadım.. Gerçekten sewseydi kaybetme korkusu olurdu ve aldatmazdı.

  Gelelim kadının aldatmasına.. Eğer erkek aldattıysa kadın da aldatıcaktır bi süre sonra. intikam soğuk yenen bir yemektir çünkü. Ben o kadının yerinde olsam söylerdim herseyi. Aldatmak öyle olmaz güzelim, böyle olur derdim. Ve adam ister affetsin, ister affetmesin, ne kadar seviyorsam da çok ta önemli değil. Sonuçta ben intikamımı aldım gerisi wızırtıı..

  Erkeğin de ister yüreği dayansın, ister dayanmasın. Bu da ona iyi bir ders olmuş olurdu..
  • peki erkek hiç aldatmadıysa o zaman ne olacak

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

9 24
 • Affedebilir. Seven insan herşeyi yapabilir. Ama aldatan bir kere affedilir. Herkesin bir kere aldatmaya hakkı var.
 • Ben affetmezdim. Sanırım ben kızlara göre erkeklerin daha az bağışlayıcı olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla ben affedemezdim!
 • Savaş meydanlarında tekrar çiçekler açabilir.

  Aldatan erkek olsun aldatan kadın olsun, ne dürtüsüyle yapıyor olsun, nihayet insandır.

  Herkes hata yapabilir.

  Affetmek büyüklüktür.

  Fakaaaatttt..

  Kendi başına geldi mi dersen, hayır gelmedi.

  Bilemez ki insan ne yapar aldatıldığını öğrendiğinde.

  Ben mantıklı ve sakin olmaya çalışırdım.

  Dinlerdim.

 • olgun bir erkek bunu anlar. sorun olmaz

  zaten ayrılınmış.

  biraz iç sızısı olur.

  ama eskisi gibi değil belki biraz daha büyümüş şekilde ilişki sürer.

  Kız arkadaşı ya da karısının böyle bir olay zincirinde başkasıyla sevişmiş olmasını kaldıramayan erkekler de var elbet. o olgunlukta değilse asla eskisi gibi olmaz. Ben mesela anlayabilirim o kadını. Affetmek kelimesi bile ayıp. Hata yok ki...
  • katılıyorum..

  • Yorumunuz beni çok rahatlattı. bende çok kötü bir durumdayım. Kendimi affettirmek için ne yapmam gerekiyo böyle bir durumu erkek nasıl kabûl eder. Aslında bizim durumumuz biraz farklı. Ben isteyerek yapmadım bunu sevdiğim kişinin canıyla tehdite uğradım. Lütfen akıl verin ne yapmam gerekiyo nasıl affettirebilirim kendi mi.

  • @naileayddın Sizinki , yukarıdaki durumdan biraz farklı bir hal. Öncelikle kendinizi affettirmeden önce yan, kendi kendinizi "affetmek" gerekiyor. Olayın detayını tam bilmiyorum, doğal olarak herkesin icinde detay anlatmak istememişsiniz. Fakat işin içinde pis, çirkin bir şey var. Tehdit! Bakın, insanın içinden gelen herşeyi rızasıyla yapması kadar güzel bir şey yoktur. Hatta sevgilinzi varken bile kendi rızanızla birisiyle olmanız daha anlaşılır ve sindirilebilir bir şey. Fakat tehdit yani rızanız yokken bir şey yaşamış olmanız ağır gelir. Oncelikle bu durumdan dolayı kendinize anlayış gösterin biraz. Sevgilinzi durumu biliyor mu bilmiyor mu anlamadım ama bilmiyorsa bence anlatmaya gerek yok. O da öfke dolu hislere kapılacaktır. Biliyorsa da, kolay sindirilebilir birsey olmadıgının farkındayım diyin ona.

  • Hepsini Göster
 • 1)Kadın açıklarsa o ilişki tamamen biter, açıklamazsa ömür boyu vicdan azabı çeker.

  2)Erkek affeder, yani sen affettiğini sanırsın, aynı senin yaptığın gibi, ama erkeğin intikamı kadının yaptığı gibi kendisine zarar verecek bir şekilde olmaz kadına zarar verir bence.

  3)Erkek aldatıldıktan sonra mutsuz olmakla duygusuz olmak arasında bir tanesini seçer, çok duygusallar mutsuz olur, yeri gelir affeder, ama zamanı gelince gücü yakalayınca ya intikam alır, ya yüzüne vurur, duygusuz olanlarda affetmez, kadınları artık bir cinsel obje olarak görürler sadece ve bir kadının suçunu başka masum bayanlar çeker.

  Burda da kızlar kızmasın erkekler açısından bakış açısı bu.
 • aldatan bir kadını erkek affedemez!

  amma velakın aldatan erkegide kadın affetmez affetmesinde!

  o aldattı bu da aldattı eeee o zaman dirlik düzen olurmu?

 • Erkek her boku yer affedilmek için kırk takla atar. Kadın aldatırsa eceli olur
 • Affetmek bir erdemdir.

  Sen seni aldatan bir erkeği affedebilir miydin? bunu sor kendine.

  Bir daha böyle bir şeyin olmaması karşılığında güvence verilirse affedilir.
  • böyle bir şey için güvence veremez çünkü 1 hafta-5 hafta- 1 yıl... geçse de eninde sonunda böyle bir işe cesaret eden insan tekrar yapacaktır. anlık duygu yoğunluğuyla asla denir ama hayat sürer gider ve hiç de o anki gibi değildir. böyle bir şey için güven tekrar kazanılmaz

 • Bence tekrar yapmayacaksan buna eminsen. Kendini affettirmeye bak. Bunu ona hissettir.
 • Aldatan erkek aldatılmayı da göze almalı tabi! Sanki aldatma erkeğin tekelinde gibi yazmışsınız. Aldatan kim olursa olsun, aldatılmayı da hak etmiştir bence.

  Ayrıca kadının yüreği dayanıyorsa, bizimki de dayanır herhalde!
 • Affettim dese de aslında affetmez. Ne kadar hangi çağda yaşıyoruz biz deseniz de erkeğin aldatması ve kadının aldatması aynı şey değil... En azından algılanış şekli olarak. Bir kadın aldattığında erkeğin tekrar onu sevmesi olanaksız gibi. Affettiğini söyler ancak bu sadece intikam almak içindir...
  • bende aldatildim. karim beni ve kizini kendinden 23 yas buyuk adam icin birakip gitti. simdi afedecem o. nasil benim hayatimi kararti bende onun hayatini kararticam. beni ve 10 aylik kizimi arkamizdan kahpece vurdugu icin. intikamim oyle. bir şekilde olucakki. hayati boyunca insanlari gormek istemicek kendinden tiksinicek.. aldatan kadin afedilmez.. ama intikam icin afetmis gibi davranilir.

  • @Cihann21 cihan aldınmı intikamını. anlatırmısın?

 • Bence aldatılan bir kadın zaten o adamdan vazgecmeli bu ihanetin ardı arkası kesilmez.
 • bir kez yapan defalarca yapabilir.
 • adam yeterince salaksa affedecektir.
 • Hyr asla çünķü gene aldatır
 • Kadının çektiği acıyı simdide erkek çeker. kadının yaptıgı Doğru mu dersen Hayır değil kadın onu içinde sakladıkça kendi kendini yeer . söylemeli ve ayrılmalıda. O seni, sen onu aldatmıssın nereye giderkii en basta güven kaybı olur. Ve bi ilişkide güven yoksa o ilişki hiç bir yere gitmez
 • zorr ya
 • neler yasamissin sen oyle..yani senin basindan gecmis herhalde oyle anladim.

  ben konusurdum anlatirdim demek isterdim ama maalesef erkekler bu konuda cok duyarlilar.

  hele bir de sinirliyse..her turlu sey bekleyebilirsin..erkek arkadasini sen taniyorsun ama dedigim gibi ben anlatmazdim.
 • beni aldatan kadını asla affetmem suratına tükürüp defol ulan sürt derim
 • Açıkçası siteyi kederimden buldum. Ben bir erkeğim ve aldatıldım. Hemde üç defa. Ama hepsini bir kerede öğrendim :(. 12 yıldır birlikte olduğum insan aldattı beni ve evet hiç aldatmadım onu. Aklıma bile gelmedi ki. Üni bitti parasızdık işsizdik o iş bulamadı ben buldum, işler iyide gitti ev ihtiyacımızı giderdik, araba lazım dedik aldık sonra ona araba aldık işin maddi yönünü çözmüştük, hatta ülke standartlarına göre zenginiz diyebilecek bir konuma ulaştık. Evli olmadığımız için bazen küskünlükler olduğunda yada abisini özlediğini söylediğinde ailesinin yanına eskişehire giderdi hep. Ve bu gidişlerde aldatılmışım bir çok kere. Öğrendim aldatıldığımı ve duygusal ya da sadece fiziksel bir şekilde değil de, birini kahredercesine, ve bunu hiç önemsemeden yapılınca, hayatın tadını acı bir biber gibi damağınıza yapıştıran bi şey bu. ne yenilir ne yutulur, ne dayanılır gibi değil. Yada ben bu haldeyim. Şimdi ise barışalım bunlar hataydı, ama sende hatalıydın kendini işe çok vermiştin ilgisizleşmiştin bir odun haline gelmiştin bu yüzden mutluluğu başkalarında aradım seni rahatlatırmı bilmem ama hepsiylede birer kere yattım gibi sözlerle karşılaşıyorum. Affetmek... Affedebilirmiyim. Mahalle baskısını kaldırabilirmiyim. Aldatıldığımı öğrendiğimde yaptıklarını detaylıca anlattı bana belkide ben istedim anlatmasını bilmiyorum her şey flu. Ama o günden sonra ona dokunamaz oldum. Bir kaç defa seks yapmak istedi ama her defasında sadece kustum. En sonunda ailesinin yanına döndü Bu da rahatlatmadı beni . Aşkmı nefretmi, o ince çizgi denilen şey bir bıçak oldu içime girdi ve her an daha fazla giriyor sanki. Ben ne yapmalıyım. Yaşadığımı kaldıramıyorum çünkü haketmedim onu unutamıyorum çünkü seviyorum. Ne pis bi durum...
  • kardeşim sen mükemmel bir insansın bu yaşadığını bende yaşadım bu yaşnılanları bir insanın kaldırması mümkün değil nedeni insanın nefsindeki afetlerden dolayıdır. ancak bir insanın manevi bir doktor bulup nefsini tamamen temizledikten sonra veya bu yolda olursa bu yaşadıkların seni etkilemez. AEO banada dua et.

  • Aynı durumu yaşadım 7 yıllık ilişkim bitti hemde 7 8 gün önce nasıl atlattın durumu aynısı yaşadım ne yapacağımı bilmiyorum nasıl davranacağımı hiç bilmiyorum ne yapcam bir yardımcı ol bana... Hala sewiyorum onu ama ne yapmam nasıl unutmam gerektigini bilmiyorum benim canım yanıyor o mutlu en çok bunu kaldıramıyorum...

  • @tyfikbugra aynı durum şu an benim başımda var 3 . kez aldatıldım ve 2 sini kabul ettim affettim çok seviyorum nasıl yaptım bilmiyorum onsuz yaşayamıyorum. ama şimdi 3. kez affedeceğim bir imkanım yok çünkü başkasına gitti senelerim gitti emeklerim gitti şimdi ne yapıcam bilmiyorum

  • Hepsini Göster
 • erkek aldatır da kadın neden aldatmasın :dd
 • Benimde 2 yıllık bir ilişkim var idi herşey normal iken kız arkadaşımda yeni arkadaş tanıma isteği başladı kız erkek karısık olarak. Onu uyardım cünkü cok cabuk karar degistiriyo bunu geçmiştete cok yaptı ve affettim suanda beni 1 haftalık tanıdıgı bir erkek için terketti ve aldatılıyorum gönlüm affetmek istiyor ama bir yandanda ona cok kızıyorum. Onu cok seviyorum bu kadar hatırayı 1 haftalık insan için satması beni derinden sarsıyor..
  • demek kızlarda salgın oldu yeni insanlar taniyim onla yatim kalkim doyumsuzluk hayatı yasiyayim kafalarına girdi mi ne seveni görüyorlar ne değer bilmeyi Allah müstehak etsin

  • Unut gitsin, ne ara ne düşün ileriye bak...

 • Çok dokunaklı bir durum, bir kadın olarak o kadını anlayabiliyorum. Ama galiba erkeği de anlıyorum.

  Ben olsam bu durumda erkek arkadaşıma başkasıyla birlikte olduğumu söyler miydim acaba... bilemiyorum. Galiba erkek arkadaşın karakterine göre değişir.
 • Aslında ben affettim ama pişmanlık değil de hatırladıkça bir ağrı girer sol tarafınıza eğer erkek yaparsa kadın affedebilir diyoruz ama yanlış aynı şeyi kadınlarda hissediyor şimdi size sorum eğer erkek hayatında daha önce ihaneti bırakın yoldan geçerken gözüyle bile aldatmadıysa ve çok sevdiği ve hatta ailesini sildiği ve sırf o mutlu olsun diye neredeyse görüştüğü herkesle irtibatı kestiyse ve ayrıca kadın hamileyse ve buna rağmen erkek affediyorsa ve bu defaatle tekrarlanıyorsa ama en nihayetinde kadın pişman oluyorsa ve erkek bunların hepsine rağmen affediyorsa o erkekte bir sorunmu vardır dahada önemlisi o kadın ne yapmalı yani bir insan bu kadar çok seviliyor sevildiğini biliyorsa bunu niye yapar ben bir cevap bulamadım tabi işin peşinide bırakmadım ve araştırdım ve kızın psikolojik sorunları olduğunu öğrendim tabi şu an ayrılar ama erkek ben affetim eğer gelip bana sadık bir şekilde herşeyi açoklar ve pişman olduğuna ikna olursam tekrar affeder ve herşeyi unutur yeniden başlarım diyor sizce bu nasıl bir aşk saplantı sevgi ya da siz nasıl adlandırırsanız türüdür
  • . Uzunca yazmış olduğunuz için teşekkür ederim. Çok can alıcı sorular, sormuşsunuz umarım bunlara cevap yazanlar olur. Tekrar teşekkür ederim. .

 • kardesim ben yasadim biliyorum... cok zor bir haat gecirirsin o kisiyle ilk ben aldattim sevgilimi orendi affeti Nisan yaptik mutluyduk beni affeti ama icinde intikam vardi ve aldi intikamini beni aldatti ben o kisiyle ne opustum nede cisellik yasadim nede ona bir kez olsun dokunmadim. sadece arkadasca konusuyorduk onun laflari beni etkilemisti ama sevgilimin yani bam baskaydi affeti Nisan yaptik iyi gidiyordu ama guven yoktu iste.. oda simdi hala bana yaptiklarimin aynisni yapiyor cok zor bisey boyle olucani bilseydim hayatta ona bunu yapmazdim cok pisman olursunuz yapmayin bence ne erkek yapsin nede kadin..
 • Aldttinmi
 • Var. kullandığım ilaçlar gözlerimi çok etkiliyor görmekte problem yaşiyorum. Bence kelebeklerde intihar ediyor.
 • Ben affettim aldattı beni ağladı o kadar ve 1 ay çok iyi sürdü sonra sesi kesildi ben cabaladim evine gidip düşünmesini istedim meğer o çoktan başka bir çocukla çıkmaya başlamış diyeceğim affetmeyin kendinizi yakmayın
 • Ben affettim çok seviyordum ve affetim ama o ihaneti tekrarladı
 • Yüreği çoook zor dayanır imkansız gibi o yüzden açıklamasan daha iyi o da yapmış bir halt sımıntı yok yani
 • emin değil.
 • emin değil:/
 • bu durum icin konusuyorum.. bence hesap kapanmış eğer gerçekten birbirlerini seviyorlarsa ikisi de durumu kabullenip tertemiz bir sayfa açmalıdır...ancak aksi bi durumda ki bu benim durumum aldatan bir kadın geri donmeye kalkarsa asla affedilemez... dusunsenize..siz ondan baskasını dusunemiyorsunuz..hatta hayatının merkezinde bu insan...bi anda ayrılıyor sizden sonradan aldattığını ve baskası icin terkettigini anlıyorsunuz..aradan zaman gecince ugruna sizi bıraktığı adamdan tekmeyi yiyor.. ve pişkince sizden bir şans istiyor...

  AŞKIMDAN GEBERSEM DE BU KADINI AFFETMEM!