Allah neden günah işleyenlere yardım ederken işlememeye çalışanlara etmez?

Çok küçük bir örnek vereyim. Tanidigim bir çocuk var çok düzgün ve efendi neredeyse hergun en az 1 vakit camiye gider. Baska bir çocukta içki içer arada cumaya gider. Bir cuma çıkışı içki içen çocuğa kız kardeşini vermeyi teklif ettiler ve çocuk evliliği düşünmezken şimdi evli. Yani diğer çocuk o kadar çok evlenmek istiyor ki daha 1 kişi bile birini onermemiş ve ayrıca öbüründen de daha yakışıklı. Simdi Allah'ım affet de illa dediklerini yapmamak mi lazım yani
0 0

Çok Süper Cevap

 • Allah sevdiği kullarına, ahirette azap etmemek için günahlarına kefaret olsun diye, bu dünyada sıkıntı verir.”-Hz. Ebubekir. Belki biraz daha pişmeniz gerekiyordur. . Nasipte varsa, sonra… Hayırlı gibi görünen şey, belki sizin için hayırlı olmayacaktır, en azından şimdilik… Veya daha hayırlı bir kapı açılacaktır. Sizin hayır sandığınız şer; Şer sandığınız şeyde hayır vardır. ALLAH (C. C) bilir, siz bilmezsiniz.
  Bakara/21 Sana iyi gelecek olanı Bilemezsin O Çok istediğinde Belki DE Saklı Bir Hayır Yoktur,
  Çok Dilediğinde Kim Bilir
  Belki de sadece Hüzün, Gözyaşı, Acı ve gam Gizlidir. Ve kim bilir Belki de Hayır Görmediğinde Hayatının En güzel Şeyleri Seni beklemekte sen Bilmezsin ama Rabbin Bilir. Daima Her şeyin En hayırlısını İste. Kendi Arzunda değil
  HAYIRLI OLANDA ISRARCI OL. Mutlak hayır ve şerlerin dışındaki şeylerde ise, insan ısrarcı olmamalı. Çünkü insan, neyin kendisi hakkında hayır ve neyin kendisi hakkında şer olduğunu bilemez. Olur ki, ısrarla ulaşmak istediği şeyde helak olması söz konusudur. HAYRI ŞERRİ ALLAH BİLİR şu an SENİ ÜZEN BİRŞEY BELKİ ALLAH KORUYORDUR DAHA ÇOK ÜZÜLECEĞİN İÇİN İLERDE.. BİLEMEZSİN.
  SENİN İÇİN HAYIRLI OLANI ALLAH BİLİR. Senden farklı günahlar işliyor diye kimseyi kınama;İnsanları çekiştirmek (Gıybet etmek), Kaş-göz işaretleriyle insanlarla alay etmek. Yalan söylemek ve iftira atmak, İsraf yapmakta Büyük günahlardandır, hanginiz günah işlemiyorsunuz? "Kim bir kardeşini, bir günah sebebi ile ayıplarsa, o günahı işlemedikçe o kimse ölmez."

  Allah neden günah işleyenlere yardım ederken işlememeye çalışanlara etmez?Allah neden günah işleyenlere yardım ederken işlememeye çalışanlara etmez?Allah neden günah işleyenlere yardım ederken işlememeye çalışanlara etmez?Allah neden günah işleyenlere yardım ederken işlememeye çalışanlara etmez?Allah neden günah işleyenlere yardım ederken işlememeye çalışanlara etmez?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 3
 • Öyle düşünmemek gerekir. Bizim hâyır gördüğümüzde bir şer, şer gördüğümüzde de bir hâyır olabilir.

  • Çok haklısın kardeşim ama bazen insanin canı acıyor işte yinede

 • Size öyle geliyor

 • Çünkü Allah onu en iyisine saklıyor sadece vakti var

  • Çocuk ya en iyisi gelene kadar isyan ederse? En iyisini değil de iyisini verse de olurdu belki

  • Demek ki olmazmış, biz bilemeyiz Allah bilir…

  • Öyle

 • Kesin bilgimi bu oyle bi anlatiyosun ki isyan ediyon sanki

 • Doğru diyorsun iyiler tutulmuyor nedense s. lak gözüyle bakılıyor iyilere. Kötülere cesur yürekli gözüyle