İlişkiler

Bakirelik ve kızlık zarı niye bu kadar önemli?

Bu erkeklerin bekaret, kızlık zarı, bakirelik ne derseniz deyin tutkusu(!) nereden geliyor? Erkekler kendileri her haltı yiyip, kadınlardan bakire olmalarını nasıl bekliyorlar?
1 1

En İyi Erkek Görüşleri

 • ben cevap vereyim öncelikle kendimi anlatayım ben doktorum lise bölümü kolej ayrıca sol görüşlüyüm maddi durumumda cok ii denebilir. ama konu bakireliğe gelince ben aşırı tutucuyum simdi diyeceksinizki neden

  sebep basit bir zar oması değildir bence zar cokta önemli değil sorun aslında kızlarda değil erkeklerde denen evleneceğim kızda bakirelik arıyorum

  sebebi türk erkeklerinin dedikodu özeliğinin cooook olması kimse karım dediği kişinin arkasından konuşulmasını istemez ona güvenmek ister

  şimdi diyeceksinizki senin kız arkadaşların olmadımı

  ben size bakire kızı nasıl ayırt ettiğimi söyleyeyim

  bakire olmayan kızlar genellikle konu oraya taşınınca söze direkt ağlayarak başlar benim belkide bu karşılaştığım 10 kız felan oluyor. diyorumki cevap olarak tamam olabilirde niye bir eziklik hissediyorsun bence hiç bir kız karşısındaki erkeğin karşısında aglamamalı

  hani kan felan muhabbeti varya inanın ona hiç gerek yok direkt belli oluyor.

  ben ve benim gibi en az 10 erkek arkadaşım var hepside aynı sorun aslında karşılıklı GÜVEN baska birşey değil

  erkekler bakire olmayan kızlar hakkında patlak kelimesini kullanır ne kadar acı ama gercek

  bu yanıtı okuyanlar ne kadar yobaz derler ama dediğim gibi ben sol görüşlüyüm

  bunun kızlarla alakası yok sorun erkeklerde en son sordurdugum kız hakkında abi o patlak evlenilmez yanıtı aldım. gezeceksen sorun yok dediler ne kadar acı

  bir şey daha bu deneyimlerime dayanarak söylüyorum

  bakire olmayan kızlar ilişki içerisinde devamlı bir eziklik hissediyor cok pişmanlık duyuyor.

  bakire olmayan kızı ayırmanın en iyi yöntemini söylüyorum. erkekler bunu not etsin

  tabii uygulaması biraz zordur.

  tam ilişkiye girecekkken ben seni böyle hayal etmiyorum evlendiğimiz gece hayal ediyorum dediğinizde kızın yüzüne bakın inanın o zaman bakire olup olmadığını anlayacaksınız.

  kız arkadaşınızın yüzündeki pişmanlığı belki hayatı boyunca göremeyeceksiniz.
  • bakire değilim ve bununla gurur duyuyorum neden pişman olayım ki? verdiğin örnekteki erkekler söyledikleri laflara utanmalılar bence. ayrıca denemeden bir erkekle evlenilmemeli sonra hayal kırıklığına uğranabilinir. son pişmanlık fayda etmeyebilir;)

  • @drkula şu yazdıklarını okurken , iğrendim. Hele de bir de sol görüşlüymüş :D hahh.. Yüz karası.

 • Bizim kültürümüzde hala bazı erkekler bekarete önem vermektedirler, doğru, ama bu hızla değişmektedir.

En İyi Kız Görüşleri

 • Ataerkil zihniyetten ve cehaletten kaynaklanıyor.

  O dokunun "tek" işlevinin dişiyi üreme çağına gelene dek bakteri mikroptan vb korumak için olduklarını bilmediklerinden.

  Zar takıntısı olan erkeklere hiçbir kadın pağ vermezse , otomatikman kenarda kalırlar.

  bir kadın olarak değerimizi bilmemiz gerek.
  Kimseyi bakire/bakire değil olarak sınıflandıramazlar.
 • Kızlık zarı ve bakirelik farklıdır.
  Önemli olan zar değildir.
  Bakirelik önemlidir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2 7
 • Valla ne desen haklısın...

  Hayatının kadınını kızlık zarına göre seçen zihniyeti bir türlü anlayamadım gitti...
 • Bu kesinlikle yetiştirme şeklinden ve aile baskısından kaynaklanıyor.
 • Hakanka kardeşime katılmaktayım
 • bakirliğini kaybetmiş erkeklerin çoğu içten içe pişmanlık duyabilir bazen. kız arkadaşı ilk defa seninle yaşayacakken sen de hiç bir heyecan yok. bu benim de pişmanlığım. genelde erkekler bir şeyler bilmeden evlenince erkek olarak kadını yönlendirmek öncü olmak isterler. ama kadın bir şeyler biliyorsa şüphe çeker. kızlara karşı haksızlıktır. erkeksin yaparsın olayını kabul etmek zorundadır bazı kızlar maalesef. ben de bakireliğe önem verenlerdenim. bu yüzden birlikte olduğum partnerleri hiç bir şekilde canını yakmadım. tavsiyem kızlar bakire olarak kalsınlar. biz seks açlığından ölelim onlar namuslarını korusunlar. kendini müslüman hissedenler içindi tabi bu sözlerim.
 • Bir kadına ilk olarak kendilerinin dokunduğunu, ilk onlarla beraber olduklarını bilmek isterler. Hep gurur meselesi haline getirdikleri konudur.
 • Bütün kadınlar bakire ve namuslu olsa, erkekler de Bakir olurdu.
 • Bakirelik günümüzde artık hastanede 1 günde dikilebilen bir şey olduğu için eski geçerliliğini kaybetti bence. Ama yine de önemini pek çok erkek için fazla kaybettiğini söyleyemem
 • gayet basit aslında niye bu olay üstünde bu kadar kafa yoruluyor isteyen istediği kişiyle evlenir, o kişiye göre bu bir kriterdir çirkin biri ile evlenmek istemez maddi gücü yerinde olmayan biriyle evlenmez vs.. e bir kadın evleneceği erkekten kendinde olmayanları bekliyor ( statür, para, vs.. ) buda bir kriterdir kişilerin düşüncesini 31231289321 kez tartışmak ne değiştirecektir.

  kendi adıma bekaret takıntım yoktur ama tabi ki de bakire biri olması daha güzel olur evleneceğim kişinin ama bakire değilse de geçmişi düzgünse neden olmasın ki hayatta başka şey mi yok bu olay üstüne kafa yoruluyor.
 • Artık pek önemi kalmasa da her erkek evlendiği kadının bakire olmasına sevinir bence. Yani illa bakire olsun demeyenler de ilk birlikteliklerinde bakire bir kızla karşılaşmaktan hoşnut olurlar eminim. Belki kimisi heyecanlanır eli ayağına dolaşır, kimisi de yoğun duygusal anlar yaşayabilir, elini omuzuna atar kızın belki. Çok tuhaf duygular. Ama tabii artık günümüzde bakire bir kızla çok gençken ancak tanışabiliyorsunuz. Daha sonra bunlar da unutulup gidiyor.