Benim için çok önemli sorduğum sorunun ayrıntısına bakar mısınız arkadaşlarım okursan kısalır kısa?

Ben 31 yaşındayım. Lisede karşılıksız yani platonik olarak birisini sevmiştim ondan böyle akılsızlık var bende bilmiyorum. Bende dahil herkes bana akılsız, yarım akıllı ya da deli diyor. Hareketlerim ve beynim aynı deli gibi. Herkes aklımla dalga geçiyor ve aklımı küçümsüyorlar. Hemen hemen 5 10 yıldır psikiyatrik ilaçlar kullanıyorum. Bu yanlışta olabilir yani yanlış tanıda olabilir ama kağıtta psikoz yazıyor. Ben nasıl en akıllı olabilirim. Ve herkesten nasıl intikam alabilirim? Bu arada birde aşırı derecede çok evlenmeyi çok istiyorum yani o konuda çok açım anlamışsınızdır inşallah. Bu halde bana kimse gelmez ve bana kimse bakmaz diye düşünüyorum? Bana neler söylersiniz yazdıklarımla ilgili ayrıntılı cevaplar verir misiniz?

0 0

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 0
  • İlk önce sen kendine “deli, akılsız” demeyeceksin. Sen kendine kötü davranırsan herkes davranır. Psikiyatrik hastalıklar delilik ya da akılsızlık değildir. Herkesin başına gelebilir. Biyolojik şeyler bunlar, senin suçun ya da akılsızlığın değil. Önce bu kafadan çık. Ayrıca tanı psikozsa bunun platonik olmanla ilgili olduğunu düşünmüyorum, en fazla tetiklemiştir ama tek başına bir sebep olamaz. Psikoz tarzı durumlar genetik bir yatkınlığa, biyolojik bir bozukluğa bağlı ortaya çıkar. Psikoz zor bir durum ama tedavine düzenli uyar, doktoruna düzenli gider, terapi alır ve yaşam tarzına dikkat edersen yönetebilirsin. Umutsuzluğa kapılma yeter. Sakın ilaç bırakmak gibi bir hata da yapma, psikotik durumlarda ilaçsız devam etmek yanlış bir karar olur genelde. Bu alanda uzman bir doktorla çalış, doktorunu mümkün olduğunca değiştirme ve tedavine düzenli devam et. Ayrıca toplum ruh sağlığı merkezine (trsm) de müracaat edebilirsin, psikoz gibi durumlarda yardımcı olurlar.

  • Ben de liseden beri ara ara o illetleri kullandım çünkü bir sürü insan bana kazık çaktı hepsi bana bir darbe vurdu yakınlarım dahil

    • Allah'ım sana yardım etsin inşallah.

    • Zor artık. Günaha batmışım bir kere

    • Ne kadar günah işlersen işle günahın Allah'ın rahmetinden büyük değildir. Tevbe edersin her şey yeniden başlar. Ama ne olursa olsun kul haklarına girmemek gerek çünkü kul hakları sadece Tevbe ile affolmaz. Ben güvenilirim bana anlatabilirsin dertlerini özel değilse.

    • Hepsini Göster