Demiseksüel ne demek?

Demiseksüel diye bir şey varmış bu ne demek?

Demiseksüel ne demek?
2 2

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Demiseksüel Nedir?

  Demiseksüel, birisine karşı cinsel bir çekim hissetmeden önce güçlü bir duygusal bağ ile karakterize edilen bir cinsel yönelimdir. Başka bir deyişle, demiseksüel insanlar sadece duygusal olarak bağ kurduklarında birine karşı cinsel çekim hissederler. Bu, demiseksüel insanların hiç cinsel çekim hissetmediği anlamına gelmez, duygusal olarak bağlanmadıkları insanlara karşı cinsel çekim hissedebilirler. Bununla birlikte, bu çekim genellikle daha az yoğun ve daha platoniktir.

  Demiseksüel gri-aseksüellik veya aseksüellikten farklı olduğuna dikkat etmek de önemlidir. Gri-aseksüellik, birinin cinsel çekiciliği çok nadiren yaşadığı, aseksüellik ise birinin hiç cinsel çekim yaşamadığı zamandır. Peki, birinin demiseksüel olmasına ne sebep olur? Herkes için farklı olduğu için bu sorunun tek bir cevabı yok. Bununla birlikte, genellikle demiseksüelliğin doğa (doğuştan gelen) ve beslenme (çevresel) faktörlerin bir kombinasyonundan kaynaklandığı düşünülmektedir.

  Demiseksüel kime denir?

  Demiseksüel, ilk önce o kişiyle güçlü bir duygusal bağ kurmadıkça, başka bir kişiye cinsel çekim hissetmeyen kişidir. Başka bir deyişle, bir demiseksüel ancak onu gerçekten iyi tanıdıktan ve ona karşı güçlü hisler geliştirdikten sonra birine karşı cinsel çekim hissedebilir. Demiseksüel olmanın tek bir "doğru" yolu yoktur. Bazı demiseksüel insanlar, yalnızca romantik bir ilişki içinde oldukları (veya kendilerini romantik bir ilişki içinde olduklarını görebilecekleri) kişilere karşı cinsel çekim hissederler. Diğerleri, onlarla romantik bir ilişki sürdürmekle ilgilenmeseler bile, yakın arkadaş oldukları insanlara cinsel olarak ilgi duyabilirler. Bazı insanlar için demiseksüel başlı başına bir cinsel yönelimdir. Diğerleri için bu daha çok kendi bireysel deneyimlerini ve seks ve ilişkiler hakkında nasıl hissettiklerini tanımlamak için kullandıkları bir etikettir.

  Demiseksüellere göre birincil ve ikincil cazibe nedir?

  Romantik ve cinsel çekim söz konusu olduğunda, demiseksüeller çoğu insandan biraz farklı düşünür. Çoğu insan “birincil” çekim olarak bilinen şeyi deneyimlerken yani, fiziksel görünüm veya kişilik temelinde birine çekilirler. Demiseksüeller, birisiyle güçlü bir duygusal bağ kurana kadar genellikle bu tür bir çekiciliği deneyimlemezler. Bu, “ikincil” cazibe olarak bilinir.

  Duygusal bağ, onları biri hakkında gerçekten heyecanlandıran şeydir.. Umutlarını, hayallerini ve korkularını bilmek isterler. Derin sohbetler yapabilmek ve samimi detayları paylaşabilmek isterler. Bu yüzden demiseksüellerin ilgi duydukları daha küçük bir insan havuzu vardır. Güzel bir yüz veya güzel bir vücut tarafından kolayca etkilenmezler. Birinden gerçekten etkilenmeden önce bu duygusal bağı hissetmeleri gerekir.
  Ancak duygusal olarak uyumlu oldukları birini bulduklarında, herkes kadar tutkulu ve seksi olabilirler.

  Demiseksüeller cinsel ilişkiden hoşlanır mı?

  Demiseksüeller, birisiyle ancak güçlü bir duygusal bağ kurduktan sonra cinsel olarak çekici hisseden insanlardır. Bu, cinsiyetin çoğu zaman demiseksüeller için, cinsel olarak daha kolay uyarılan kişiler için olduğundan daha zevkli olduğu anlamına gelir.

  Birinin demiseksüel olduğunu nasıl anlarız?

  Herkes kendi cinsel yönelimini farklı şekillerde deneyimlediği ve tanımladığı için kesin bir cevap yoktur. Bununla birlikte, genellikle demiseksüelle ilişkilendirilen bazı genel özellikler vardır. Örneğin, demiseksüel insanlar genellikle birisine karşı cinsel çekim hissetmeden önce derin bir duygusal bağ kurmaları gerektiğini hissederler. Peki, birinin demiseksüel olup olmadığını nasıl anlarsınız? İşte dikkat etmeniz gereken birkaç işaret:

  1. Sıradan ilişkilere girmezler: Birisi demiseksüel ise, muhtemelen gündelik ilişkilere veya tek gecelik ilişkilere ilgi duymayacaktır. Biriyle cinsel ilişkiye girmeyi düşünmeden önce güçlü bir duygusal bağ hissetmeleri gerekir.

  2. Cinsel ilişkiye girmeden önce birini tanımak için zaman ayırırlar: Demiseksüeller genellikle biriyle cinsel ilişkiye girmeden önce onu tanımak için zaman harcarlar. Fizikselleşmeden önce güçlü bir duygusal bağları olduğundan emin olmak isterler.

  3. Seks onlar için duygusal bir eylemdir: Demiseksüeller için seks sadece fiziksel bir eylem değil, aynı zamanda duygusal bir eylemdir.

  4. Seksle hiç ilgilenmeyebilirler: Bazı demiseksüeller seksle hiç ilgilenmeyebilir. Birine karşı yalnızca çok güçlü bir duygusal bağları varsa cinsel çekim hissedebilirler.

  5. Genellikle aseksüel sanılırlar: Demiseksüeller genellikle aseksüellerle (cinsel çekim yaşamayan kişiler) karıştırılır. Bunun nedeni, birisiyle güçlü bir duygusal bağları olmadıkça, genellikle cinsel çekim hissetmemeleridir.

  Tabii ki, bu kapsamlı bir liste değil ve demiseksüel olan herkes tüm bunları deneyimleyemez. Ancak bu tanımlara uyan birini tanıyorsanız, o kişi demiseksüel olabilir.

  Demiseksüelliğin aseksüellikten farkı nedir?

  Aseksüellik ve Demiseksüellik iki farklı cinsel yönelimdir. Kendini aseksüel olarak tanımlayan kişiler genellikle cinsel çekim hissetmezler veya çok az cinsel çekim hissederler. Kendini demiseksüel olarak tanımlayan kişiler, genellikle yalnızca belirli koşullar altında, örneğin biriyle güçlü bir duygusal bağları olduğunda cinsel çekim yaşarlar.

  İki yönelim arasında çok fazla örtüşme var ve bazı insanlar hem aseksüel hem de demiseksüel olarak tanımlayabilir. Ancak, ikisi arasında bazı önemli farklılıklar vardır. Aseksüellik, cinsel çekim eksikliği ile karakterize bir cinsel yönelimdir. Aseksüel insanlar cinsel çekim hissetmezler veya çok az cinsel çekim yaşarlar. Bu, seksten hoşlanmadıkları veya yakınlık istemedikleri anlamına gelmez. Bu sadece, tatmin olmak için seks yapma ihtiyacı hissetmedikleri anlamına gelir.

  Demiseksüelik, kişinin biriyle güçlü bir duygusal bağı olmadığı sürece cinsel çekim eksikliği ile karakterize edilen bir cinsel yönelimdir. demiseksüel insanlar genellikle sadece romantik bir partner veya yakın bir arkadaş gibi yakın ilişki içinde oldukları kişilere cinsel olarak ilgi duyarlar. Ayrıca, romantik bir ilişki içinde olmasalar bile, güçlü bir duygusal bağ hissettikleri insanlara cinsel olarak ilgi duyabilirler.

  Aseksüellik ved emiseksüelik arasındaki temel fark, aseksüelliğin cinsel çekim eksikliği olması, demiseksüelliğin ise kişinin birisiyle güçlü bir duygusal bağı olmadıkça cinsel çekim eksikliği olmasıdır.

En İyi Kız Görüşleri

 • Bunu ilk defa duydum, şimdi araştırdım. Araştırdığım şeyi şuraya yapıştırıyorum.

  Bir demiseksüel, yalnızca ikincil cazibe düzeyinde birini cinsel olarak çekici gören bir kişidir. Demiseksüellerin, fiziksel olarak çekim hissetmeleri için o kişiyle önceden duygusal bağ kurmaları gerekir. Temelde, demiseksüeller insanların fiziksel görünüşlerine ilgi duymazlar

 • Bende bu gruptayım. Yani bir kadınsın diyelim, sadece aşık olduğun insana cinsel bir şeyler hissediyorsun. Onun haricindeki erkeklerden etkilenmiyorsun. Sadece aşık olduğun erkek sende istek uyandırıyor ama diğerlerine ilgi duymuyorsan demiseksüelsin.

En İyi Erkek Görüşü

 • Merhaba, lafı uzatmadan bildiğim kadarıyla şöyle söyleyeyim. Duygusal bağ kurmadan karşısındaki kişiyle cinsel bir ilişki yaşamak istemiyorlar yani aşk, sevgi olmadan duygusuz bir ilişki içinde kendilerini bulmak istemiyorlar. Her şeyin gönlünüzce olması dileğiyle...

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

18 35
 • Duygu olmadan aşk yaşamayan demek

 • Dakka başı seksüel kelime üretip duruyorlar.

 • Buraya sorana kadar internete sorsaydin da bizide merak ettirmeseydin olmaz miydi 🤨

 • Demiseksüel: Partnerine karşı duygusu yoksa eğer ilişki yaşamayan kişiye denir. Yani ben de aynı düşüncedeyim. Hoşlanmadığım insanla ilişki yaşamak istemem şahsen.

 • Duygusal bağ olmadan cinsel çekim hissetmeyenlere denir.

  • Kötü bir şey değilmiş neyse ki😂

  • @avicenna90 Evet. :D

  • Bu site de herşeyden korkar olduk napalım😂🫣

  • Hepsini Göster
 • O neymiş

 • duygusal bir şey hissetmediğin biri ile cinsellik yaşayamamak. ben öyle olduğumu yıllar önce öğrendim. sevgi beslendiğim bir kızla sevişirken ereksiyon olamadım baktım olmuyor vazgeçtim oysa aşık olduğum hatunla abartısız 3 saat sevişmiştik.

 • İlk defa duydum

 • Demi Lovato'ya yükselenlere deniyo

 • Bir çift varmış. Seksüel bir çiftmiş. Bir gün yatarken, romantik cümleler kurmuş ve insan cinselliği hakkında konuşmaya başlamışlar. Birbirilerine dönüp, birbirlerini onaylarken "Değil mi seksüel?" diyerek kelimeyi "demiseksüel" haline getirmişler. Yani bu bir hitap, aşk hitabı. 😌

  • IQ"m düştü okurken

  • Olabilir. Üzülme. 😌

  • Oyle mi diyorsun Peki bu konuşmayı yaparken yanlarinda 3. Bir kisimi varmiski

  • Hepsini Göster
 • Bilmiyorum

 • Şimdi şöyleki cinsel olarak sadece ilgi duyduğu sevdiği kişiyi arzulayan birlikte olan onun dışında hiç kimseyi arzulama yani hatta cinsel olaylar ilgisini çekmeyen insanlara deniyor ben böyleyim mesela yani demiseksüelim sadece kalbimde olan aşık olduğum insan arzularım ve bir şeyler yapmak isterim onun dışında cinsel arzularım kabarmaz kesinlikle herkes demiseksüel olmalı herkes

  • Aşağıda açıklamaları tamamen okudum sanırım bende öyleyim ya bir yaşıma daha girdim🫣😄

 • Duygu olmadan sevişme olmaz diyenlerin seksüelliği.

  • Mantıklı bir şeymiş

 • Her şeyin de bi ismi var zaten

 • Aptalca bir şey işte. Yeni ergenlerin dönem dönem girdiği anlamsız tripler.
  18 ila 23 yaş arasının kendini sınıflandırmak ve Sanki çok cool bir şeymiş gibi adlandırdığı bir şey.

 • Bilmiyorum yeni bir şey öğrenmiş olalım

 • Ben sadece demiglas sosu bilirim bunu bilmiyorum

 • Emiseksüelin karşıtıymış😂

 • Beni tarif etmiş

 • Duygu olmadan cinsellik olmaz diyen işte

 • Daha Fazla (33)