Düşüncelerden kurtulamamak. ?

Merhaba 8 aydır bir ayrılık sonucu hayatımdaki her şeyden vazgeçtim iş yerim arabam vs. kafamı dağıtmak için elimden gelen bütün gücümle her yolu denedim. Ama şimdi 8 ay öncesine baktığım da şu anki halimin daha berbat olduğunu görüyorum sağlık sorunlarımın arttığını kafamdaki düşünceleri atamayıp daha da kendimi içine girmiş gibi hissediyorum. Neredeyse her gün bu dünya da cehennemi yaşıyorum artık ne dayanacak gücüm kaldı ne de düşüncelerimin bitmesini bekleyecek sabrım ne yapmalıyım? Ayna da kendime baktığım da bile her gün yavaş yavaş öldüğümü eridiğimi görüyorum onun sevgisinin beni iyileştirdiğini düşünerek kendimi daha da çıkmaza sokuyorum ne yapacağım bilmiyorum artık.
0 0

En İyi Kız Görüşü

 • Bazen doğru psikoloğu bulmak zaman alıyor o sebeple terapinin işe yaramadığını düşünmeniz normal. Düzgünce araştırıp size daha fayadalı olabilecek başka bir terapiste gitseniz daha iyi olabilir. Antidepresanların da etkisini gösterebilmesi için belli süreler var. Bazen bu etki yanlış hatırlamıyorsam 2-6 ay arasında görülebiliyormuş. Bir de bu ilaçlara başlarken ve bırakırken ciddi sorunlarla karşılaşılabiliyor o sebeple kafanıza göre antidepresana başlayıp kontrolsüz bir şekilde bırakmanı tavsiye etmiyorum.. Bazı sorunları insan tek başına çözemiyor o sebeple destek şart... Kendini sosyal yaşamdan dışlamaman da çok önemli. İnsan kendisini yalnızlaştırdıkça kendisini aciz, güçsüz ve çaresiz hissetme eğiliminde oluyor ve yaşamaktan/hayattan uzaklaşıyor... Gittiğim bir psikolog bana "kendine acıma" demişti. Kendini güçsüz ve çaresiz olarak görme. Güçlüsün ve bu durumu da atlatacaksın inşallah... Bir soruna/ bir duruma ne kadar odaklanırsan o durum hayatının merkezi haline gelir ve sen o durumdan başka hiçbir şey düşünmemeye başlarsın. Bir yerden sonra dünyadayken cehennemi yaşıyormuşsun gibi hissetmeye başlarsın... "Kaybettiğin şeyin yasını gereken süre kadar tutup yoluna devam etmek zorundasın." Hayatındaki diğer insanlara odaklan. Arkadaşlarınla, ailenle sevdiklerinle zaman geçirmeye çalış. Ve kendine aklını meşgul edecek hobiler bul.

  • Yoga/meditasyon da yapabilirsin. Beni biraz rahatlatmıştı. Youtubeda Çetin Çetintaş'ın meditasyon vidyoları var onları tavsiye ederim.. Psikoloji ile ilgili "Beyhan Budak, Tülay Kök, Özge Orbay, Zeynep Selvili" nin youtube, instagram paylaşımları ve podcastları var senin durumuna uygun paylaşınları da vardır. Bakmak istersen tavsiye ederim.

  • Teşekkür ederim

  • Rica ederim 🌞

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 2
 • yardım al kimi insanlar yaşadıkları süreci çok zor atlatabiliyorlar terapiye başvur paylaş içindekileri psikoloğunla

  • Denedim onu da beceremedim

  • nasıl yani

  • psiklog bu durumda işe yaramadıysa hayatınızı düzene sokmanıza yardımcı olacak hayat koçlukları var orayı denediniz mi

  • Hepsini Göster
 • izzet gulluyü izle

 • psikoloğa git daha geç olmadan

  • Antidepresanlarla sakinleşmenin ve hislerimin ölmesini de tattım o durum da daha da boktan hissediyordum.