Erkeklerin İşine Yarayacak Detaylar: Nasıl Kız Tavlanır?

Bu soru bugüne kadar gelmiş geçmiş tüm heteroseksüel erkeklerin sorduğu bir sorudur. Ben de bu sınıfa dahil bir erkek olarak yıllarca durumu anlamaya çalıştım ve tecrübelerimi sizle paylaşarak derdinize derman olacak tavsiyeler vereceğim.

"Kız Tavlamak!" aslında kelime anlamına baktığın zaman, "Çay Demlemek!" gibi bir şey. Yani basitçe anlatmak gerekirse demliğe üç beş kaşık çay koyduktan sonra üstüne sıcak su ekleyip demlenmesini beklersin. Öyle şıppadanak olmaz. Ölçü ister, zaman ister ve zamanının da geçmesi iyi olmaz, çayı bayatlatmanın anlamı yok.

1-) Güler yüzlü olun

Erkeklerin İşine Yarayacak Detaylar: Nasıl Kız Tavlanır?

Sizi ilk defa tanıyacak bir kadın için öncelikle pozitif olmanız gerekir. Gülün, gülümseyin. O sizin kim olduğunuzu, neler bildiğinizi, nasıl duygular içinde olduğunuzu bilmez. Asık suratlı bir erkek çözülmesi gereken bir erkektir, bir kadından bu adımı atmasını beklemek doğru değil. Gizemli bir görünüş kimisine cazip gelse de genel görüş, "Bu durum itici!" dir. Güzel şeylerden bahseden ve hayata pozitif gözlerle bakan biri, başarılı, yılmayan ve güçlü bir duruş sergiler ve bu enerji kıza da geçerek size karşı pozitif bir bakış açısı yaratır. Kızlar, içine kapanık, ketum, uzak tavırlar sergileyen erkeklerden çekinirler ya da bu sizi duruma göre ezik gösterebilir. "Kibirli..." ya da "Ayy çok utangaç..." denen adamlar gibi görünmeyin. Sıcak kanlı olun.

2-) Güzel giyinin

Erkeklerin İşine Yarayacak Detaylar: Nasıl Kız Tavlanır?

İnsanlar birini tanımaya çalışırken çok acele ederler. Sizin hakkınızda bir fikir edinmeleri "Sadece 4 saniye sürer!!!" Sizi kategorize ederler. "ZENGİN!, ENTEL!, UCUZ!, PİS!, MODAYA UYGUN!, SALAŞ!, YAKIŞIKLI!..." Yani diyeceğim kıyafetiniz önemlidir. Temiz olmalı en azından. Pis kokmamalı. Üstünüz başınız yağ, leke, kir içinde olmamalı. Soğan, sarımsak yeyip, sigaranın son nefesini yeni üfleyip, dişinizi falan fırçalamamışsanız kıza yaklaşmayın. Aksesuar kullanımına önem vermeniz sizi bir adım öne taşır. Mesela saat takın. Kıyafetinize uygun veya ben buradayım dercesine tezat olmalı. Saçınız, sakalınız, kaşınız falan düzgün olsun bir kuaföre gidin. Dişleriniz, tırnaklarınız temiz olmalı. Bakarlar haberiniz olsun. Etkileyici bir parfüm sıkmanız artıdır. Ama lütfen şişeyi üstünüze boşaltıp insanları baymayın. Bileklere bir fıst, boyna iki fıst yeter. Ayakkabılarınız da temiz olsun. Kolye, bileklik, dövme vs. yakıştırabiliyorsanız artıdır. Ama gidip elinize "ANAM" yazdırmayın. Vücut yapmanız da artıdır. Hem giydiğiniz cuk oturur, hem de kendinizi iyi hissedersiniz.

3-) Esprili olun

Erkeklerin İşine Yarayacak Detaylar: Nasıl Kız Tavlanır?

Kızlar kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanırlar. Aslında bu olaylara farklı bakış açısı getirebilen ve zorluklar karşısında üzülüp pısmayan erkek duruşudur. Her şartta dalgasını geçebilir. Tabi dalga geçmek edepsiz bir davranış, kimse üzülsün kırılsın istemeyiz ama mesele kadınlar olunca çok faydası olur. Dedi kodu severler, yapıları böyle. Eğlenmeyi severler. Siz de ona, birlikteyken ne kadar mutlu olduğunuzu ve onun yanında nasıl enerji dolduğunuzu göstermiş olursunuz. Çok ciddi konulara girip, hayatın zorluklarından, çalışmanın gerekliliğinden, sorumluluklardan, değişmesi gereken şeylerden, yorgunluktan falan bahsedip kızın size destek olmasını beklemek, onu onore eder belki ama sıkıcı bir konuşmaya sebep olur. İyi bir başlangıç olmaz. Yeri gelsin bekleyin. Azcık arkadaşlık ilerlesin. Siz şimdi birlikte iyi vakit geçirmeye bakın.

4-) Edepsizlik yapmayın

Erkeklerin İşine Yarayacak Detaylar: Nasıl Kız Tavlanır?

Küfürlü konuşmalar, yere tükürmeler, onun bunun hakkında gerekli gereksiz atıp tutmalar, kızın yüzüne doğru tespih sallamalar falan çirkin davranışlardır. "Sen kim oluyorsun ki ben kendimi kasayım?" der gibi saygısızca hareketlerden kaçının. Tamam belki karşınızda bir tanrıça yok ve aşırı derecede önemli biri de değil. O olmasa da hayat bir şekilde devam eder ama "O olsun istiyorsan, insan ol." Artistlik yapıp onu dövdük bunu kırdıklara girmeyin. Kızı korkutur hatta bir "Hanzo, kro, ayı, öküz..." durumuna düşersiniz. "Iyy.." demesinler. Kendinizi iyi göstermek için şaka yolunu kullanın. Aklınız ve duruşunuzla ön planda olun.

5-) İlk dakikadan gol peşinde olmayın

Erkeklerin İşine Yarayacak Detaylar: Nasıl Kız Tavlanır?

Tabi ki bu insan nesli bir şekilde devam edecek. Cinsel dürtü tüm memelilerin erkeklerinde sürekli üretilen spermler ve testosteron hormonu dolayısıyla hiç geçmemekte. Ama kadınlar öyle değildir. Menstural döngüleri vardır. Bu da belli dönemlerde hazır, belli dönemlerde hazır değiller demek oluyor. Bir de ilgi duyduğun kadının, yaşadığı toplumun, inancının ve kültürünün el verdiği ölçüler içinde sana dönüş yapacağını bilmen gerek. Yani kendini hazır hissetmesi de yetmiyor. Bu elde. Bir diğer unsur ilk dakikadan "SEVİŞEK Mİ!" lere girmeyin. Ha olmaz mı olur belki ama bunu sapıkça buluyorum açıkçası. Uyuşturucu kullanmak gibi sadece haz duygusu hedeflenip, boş yere nefse haram bulaştırmanın pek manası yok. Çünkü insan zaten bitmeyen ihtiyaçlar içinde ve ulaşılması zor, pahalı ve yıpratıcı olan bu ihtiyaca da sahip olmasına çok gerek yok bence. Alışmamak lazım. Yoksa yokluk, ızdırap olur. Bu eylem evlilikle kutsallaştırılmalı ve ihtiyaç haline gelse bile yoksunluk çekilmemeli.

6-) Muhabbet şart

Erkeklerin İşine Yarayacak Detaylar: Nasıl Kız Tavlanır?

İyi bir başlangıç yaptınız. Güldünüz eğlendiniz, kız sizden hoşlandı diyelim. Bunu belli eder. Size sorular sorar, sizi tanımaya çalıştığını anlarsınız. Siz de ona sorular sorun. Nerelisin, kimsin, ne iş yaparsın, dere tepe sorun. Konu konuyu açsın. Önceden hazırladığınız eğlenceli şeylerden bahsedin. Mesela bir videodan ya da bir kitapta okuduğunuz bir cümleden, arkadaşınızın anlattığı bir şeyden... Hayatınıza nasıl devam ettiğinizden bahsedin. Neyi hedeflediğinizden mesela, nasıl bir mücadeleniz var, bunu coşkuyla anlatmalısınız. ve kız şunu demeli "İyii, işler yolunda!"

7-) Romantik Olun

Gün bitiyor artık. Masadan kalkıyorsunuz. "EE bu ekibi tekar toplayalım ya, iyi oluyo böyle..." deyip herkesin numarasını aldınız. Artık kıza özelden yazabilirsiniz. Zaten istemeyen kız o numarayı vermemenin bir yolunu bulur. Oldu da verdi hadi hatır kalmasın dedi, ulaşamazsınız. Üzülmeyin. Vakti değil demek ki. Pes etmeyip tekrar tekrar deneyeceksiniz, doğru an gelene kadar. Bazısında bu altı ayı bulabiliyor, o derece ciddi mücadele veren insanlara şahit oldum ama sabrınız kadar artık, dirayet şart. Pozitif taraftan devam edeyim. Kızı bowling oynamaya çağır. Bilmiyorum derse iyi bir öğretmenimdir de. Gelemiyorum derse ne zaman müsaitsin de. Ne işin var ya hayatta bowlingden daha önemli ne olabilir de. Sevmiyorum derse ne yapalım de ona sor. Yani onla buluşmak istiyorsun aga başka yolu yok. Nazına niyazına katlanacaksın. Giderken de boş gitme, günün anlam ve önemine dair bir şey götür. Mesela kıza bowling topu tutan bir bebek alabilirsin. Bayılacaktır. "İştee bu da Mahmut! Benden önceki şampiyon!"

Siz bu dediklerimi yapın. Kızlarla konuşmasanız bile, sizinle konuşmaya çalışırlar. Uğraşmazsınız bile...

0 2

En İyi Kız Görüşü

 • Beyler taktikler sizi belli bir yere kadar götürürse götürü gerisi şans kısmet

En İyi Erkek Görüşü

 • Her şeyin başı samimi ve doğal olmak

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

9 21
 • Demek bunları yapmak yeterli 😅
  • Gerisini doğaçlarlar heralde :D

 • Güzel taktikler sonrası önemli.. benimki 1 yıl sonra ilgisiz biri oldu soledymde sorunlar var dio artk hiç bir şey duyesm yok
 • Paran ve karizman varsa seç beğen
 • emeğine saglık güzel anlatım olmuş
 • Bence de olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol
 • Hayatımızı s☆ktiler hala kız tavlamak diyorsun. Ne uğraşacam onlar beni bulsun. Nazmış, niyazmiş, hazie değilmiş, Cani sıkkınmış. Kusura bakman bacılar. Ilk mesaj atarım. Güzelce konuşurum. Kısa cevap verip de ölümsüz etki bırakırsanız engellerim alayına acimam. Yalan bir kalabaliktansa kaliteli bir yalnızlık iyidir.
 • Hic uğraşmam kız tavlamak nedir ya kendin olacaksın servers se öylece sevsin dedik sevdiler saolssunlar
 • bir ezik olmayın iki güzel üstünüze yakışanı giyinin abaza salak olup önüne gelene yazmayın biraz genel kültür çalışın bunları yapın lakin kadın ilk önce tipinle yargılayacak seni tipin ortalama üstü değilse yandın koçum pervane ederler seni kadınlar bu konuda acımasız karatere anca senin tipin içine sinerse bakar daha ilk önce karaktere bakıp ilişiye başlayan kadına rast gelmedim :)
  • Eğlenceli ve girişken olup ne leş tiplerle ne güzel hatunlarla çıkan adamlar var, bir bilsen oturup ağlayasın gelir :)

  • onlara hatun aşık olmuyor sadece zaman geçiriyor

  • Ne fark eder abi, çok önemli olmaya takılmamak lazım ya. Evlenenler de var hani baştan olmaz olmaz deyince olmaz. Yaradana sığınıp yürümek lazım :D

  • Hepsini Göster
 • Güler yüzlü degilim, yakışanı giyerim, tam yerinde espri yaparım boş konuşmayı sevmem, edepsizlikle isim olmaz, ilk dakikadan onlar gol atıyor, yerinde muhabbet sonuç değişik bir insanım. Güzel bence
 • Güler yüz önemli.
 • Nasip işi bunlar o seni bulur
 • Romantiklik şart
 • Bizi resmen çay demlemeye benzettiniz yaaa😂😂
  • Öyle oluyor biraz :D Güzel düşünceler zaman içinde büyüyüp filizleniyor. Güzel hayaller gerçeğe dönüyor. Bir kızın yanağına dokunup, gözlerine bakarken, benim için önemlisin. O kadar iyi geliyorsun ki... Deyip demlenmesini beklemek lazım :) Daha iyi, daha mutlu günlerin hayaliyle oluyor bu :)

 • Zor kardeşim zor
  • Yok be abi değil o kadar:)

 • Evet beni tavlamak için bu sınavdan 7'de 7 yapmak yeterli :) :) :) Hangi seçeneklerde takılacağınızı çok iyi biliyorum ;)
  • Mesela :)

 • biz giyinince onlar gibi durmuyor ki 😂
  • Vücut yap reis :D

 • özguven herseyden onemlı
 • Denerizde zor yine bu kellikle
 • yani bezılrı doğru
  • Peki eksikler ve yanlışlardan bahseder misiniz hanım efendi? Lütfen bizi aydınlatın :)

  • vala bilmiyorumki bn senin dediklerine göre söyledim

  • Peki :)

  • Hepsini Göster
 • Bunlar işe yaramaz dostum para para para tipin yoksa para ikiside yoksa çürürsün
  • Ben kpss çalıştığım dönem bir kız arkadaşım vardı. Çalışmıyordum ve para yoktu. Nereye gitsek hesabı o öderdi. İstemediğim halde. Ama mutlu ediyordum kızı :)

  • Nedense inanamadım

  • Karşılaşmadığındandır :)

 • tavsiye için teşekkürler 🌹
 • Normal
 • Doğru
 • Erkekler bu kadar şey yapıp kız tavlıyorlar da kız bir kere gözlerine baksa erkek cepte bilemedim şimdi 😂
  • Bir bakışa cepte olan adamla mı tatmin ediyorsun egonu bebeğim? Yazık aslında sana. Karşında bocalayan adamlarla mı sınıyorsun kendini? Bir gün acı acı gülersin bu hallerine dikkat et. İnsan kalbi oyuncak değil. bir bakış ha :D

  • Genel olarak erkeklerden bahsettim ben nasıl anlamak istiyorsan öyle anlamışsın ayrıca üzerine de alınmana hiç gerek yoktu :/

  • üstüme alınmadım canım :D sadece kelime komik. Çocuksun sen daha :D

 • gerçekte işler şöyle gelişir arkadaşlar; bakıyor diye aldanmayın, yalan gözler kalbin aynası olayıhikaye, çok güzel konuşuyoruz, hikaye, sadece istediklerini alana kadar erkeklere listelerler, daha sonra sen açılmazsan zaten başkası kapar, açılırsanda güzel şekilde kardeşimsin, arkadaşız, abimsin derler. Eskiden kız hemen kabul zaten etmez, mücadele etmek lazım derderdi, şimdi aşağı tükürsen taciz, yukarı tükürsen taciz, gel sevişelim desen de aynı, çok güzelsin desendeSADECE kızlar size yapışırsa, çok sık boğaz sorularla sıkarlarsa eh hoşlanıyordur işte gerisi hep yalan...
  • Bir kadın daha iyi bir hayatı olsun diye seni tercih ediyor. Pattadan gidip konuşursan zaten bu tacize girer. Uygun ortam, ortak zevkler, tanıma, anlama gibi şeyler lazım. Gerçi yaş olmuş 34. Bilemedim abi.

 • Bir bayan olarak söylüyorum şimdiki kadınlar artık çoğunlukla "Yakışıklı erkeğe, Cook erkeğe, sertliğinden ödün vermeyen erkeğe, siyah giyinen erkeğe, romantiklikten ziyade sert bir yapısı olup da nadir jest yapan erkeğe yani işin kısası zor erkeğe bakıyor" yani aslında kız tavlamak yani bu tarz erkek seven kızı tavlamak için bunlar gerekli.😹😂
  • Her isteğe uygun erkek mevcut :) Ben şahsen kız olsam kendime kendim çekidüzen verir, bana insan gibi davranan birini tercih ederdim. :)

 • Benim adım Kıvanç Koçovalı.
  Afganım.
  Bir aşiretin reislerindenim.
  Ben her zaman sizin ülkenizde olmam.
  Kendi ülkemde olurum.
  Türkiye’de çözülmesi gereken bir meselemiz var. Onun için geldim.
  • O meseleyi burda çözemezsin kardeş.

 • Yakışıklı değilsen hiçbirisi bir işe yaramaz. Yakışıklıysan da hiçbirisine ihtiyacın olmaz.
  • Biz kadınlar sandığınız gibi tipe önem vermiyoruz

  • @esragzg sandığım kadar belki de daha fazla önem veriyorsunuz. Yakışıklı erkeğe 100 teklif geliyor ve tüm gözler üzerinde oluyor adamın zeki veya iyi olmasına da gerek yok. Yakışıklı olmayan erkek ise 5 kere dünyaya gelip 80 yıl yaşasa yine de o erkeğe aşık olan olmayabilir.

  • @esragzg %98 beğenilen birisi değilsin tipe önem vermiyorum diyen kızlar genelde yakışıklı erkek onlara bakmadığı için yakışıklı erkek istemiyormuş gibi davranıp tipe önem vermiyorum derler.

  • Hepsini Göster
 • Aynen doğru dediklerin. Özellikle gol atma peşinde olanlar ve edepsilik yapanlar tekme yerler. :D
 • Hepsini uyguluyorum ama kızlar benden hala uzak duruyor. Kısacası, yakışıklı değilseniz hayata 10 - 0 geriden başlamışsınızdır.
  • Kendi ayarında birilerine yazıl kanka. Farklı ortamlara gir, açık ol. Su akar yolunu bulur :)