Evlenebilmek için, gelecekteki çocuklarınızın rızkını neden hiçbir değeri olmayan sıkıcı, saçma şeylere harcamanız gerekiyor?

Aldığınız yere geri verdiğinizde paranızı geri alamayacağınız uyduruk bir cam parçası (reklamlarda pırlanta diyorlar) olmadan da evlilik teklifi yapılamaz mı? Bir gün giyip de bir daha asla giymeyeceğiniz, mutlaka beyaz olması gereken vasat ama aşırı pahalı giysi (sanki ninelerimiz de beyaz gelinlik giymişti) olmadan da evlenilemez mi? Bütün o, birbirinin kopyası, sıkıcı ve son derece gerekiz şeylere dünyanın parasını dökmeden evlenmek mümkün değil mi? Size bir şey diyeyim mi? Mümkün. Yapan yapıyor. ;)

0 0

En İyi Kız Görüşü

 • 5 senedir birlikteyiz. 3 yılı evli geçti. Hiç bir zaman çok paramız olmadı. Üniversitede okurken beraber broşür de dağıttık. 1 ayrana 2 pipet batırıp aynı yemeği de yedik. Hiç bir zaman arabası var mı diye bakmadım. Beni dinliyor, beni anlıyor o bana yeter. Metrobüste, evde, okulda, vapurda hep konuşuyoruz. Ve onun yüzüne bakarken, onu dinlerken hiç sıkılmadığımı fark ettim. İşsiz kaldığı zaman 14 şubatta evdeki fesleğenini getirmişti. O fesleğeni hâlâ soldurmadan bakıyorum. Bize de bu yetti de arttı. Zamanında Abimin nişanı için aldığım elbiseyi nikahta giydim. Saçımı kendim maşa yaptım. Savurmadan da evlilik oluyor

  re-state://background_color_rgba (0, 0, 0, 0), font_color_rgb (77, 77, 77), justifyLeft

  • Harikasınız. :)

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

4 2
 • Haklısın şu gereksiz geleneklerin bir ortadan kalkması lazım zaten ve dediğin gibi yapan da yapıyor.

 • Bencede öyle

 • ekonomik koşullar belli. evlenirsem düğn yapmam. altın falan da istemez ancak o yüzüğü takar ve gelinliği giyerim arkadaş

 • Bu zekaya sahip birinin çocuk sahibi olmak konusunda benimle benzer şekilde düşüneceğini sanırdım.

  • :) Zeki insanların anne-baba olması, tersi duruma kıyasla daha iyi olmaz mı? Ben, iyi bir baba olacağıma emin olmasam, asla çocuğum olsun istemezdim. Zorluklarla dolu bir hayatım var, geçmişte de böyleydi. Ama bana “hiç var olmamayı tercih eder miydin” diye sorsalar, “hayır” derdim. Var olduğum için memnunum. Bunun sebebi de annem. Belli ki hayatımın hatırlamadığım ilk dönemlerinde de bana sevildiğimi hissettirmiş. Aynısını ben de çocuklarıma hissettirebilirim. Onlara “iyi ki var olmuşum” dedirtebilirim. Bu konuda kendime güvenmesem, asla düşünmezdim baba olmayı.

  • Güzel cevap tabi ben duruma farkı açıdan bakıyorum. Ayılınca yazacağım.

  • Bu genç yaşta bu kadar süre ayılamayacak içmemelisin bence. :)

  • Hepsini Göster
 • Genelde istemeden harcama olur

 • Fakir erkeğin edebiyatı

  • Ekonomi bu kadar bozulmadan önce, 2015-2021 arasında İstanbul'dan 3 ev aldım gelirimle. Kenarda, işsiz kalsam yıllarca idare edebileceğim bir birikimim de var. Bana "fakir erkek edebiyatı yapma" diyen bir kadınla evlenmiş olsaydım o dönemde, şu anda 1 evim anca olurdu herhalde. :)

  • İstersen 10 tane evin olsun gönlün fakir, cebinde akrep olduktan sonra hiç bir önemi yok daha bir kadına bir gelinliği bir yüzüğü çok görüyorsun ilerde evlenince de parası olduğu halde çoluk çocuğunu yokluk içinde yaşatır senin gibiler çok gördüm örneğini çevrede

  • Eşim lisans öğrencisi. Çap ve yan dal da yapıyor. Bütün masraflarını karşılıyorum. Yurt dışında yüksek lisans ve doktora yapması için teşvik ediyorum onu, masraflarını ben karşılayacağım yine. Ailemin diğer bireyleri gibi o da paraya ihtiyacı olduğu anda benden alabileceğini biliyor. Biz evlenirken, ileride başka zaman da giyebileceği güzel, beyaz bir elbise giydi. Parmakları, canım saçma bir cam taş geçirilmiş yüzük olmadan da gayet güzel. O yüzüğün parasını ben ona verirdim zaten, teklif de ettim. Sorun, alın terimle kazandığım, ailemin ihtiyaçlarına harcayabileceğim, çocuklarıma miras kalacak yatırım yapabileceğim parayı; saçma sapan, olmasa da olur, lüzumsuz, gereksiz şeylere harcamak. Benim gibi çok gördüğüne emin misin? :)