Evleneceğim zaman sözleşme yapacağım?

Evlenmeden önce nafaka sözleşmesi yapacağım nafaka vermeyeceğim eğer boşanırsak diye zaten benim yüzümden cidden zor durumda kalırsa o zaman kendim destek çıkarım ama sırf boşandık diye nafaka vermem sevgilime şimdi mi söylemeliyim evleneceğimiz zaman mı?
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • İnsan her zaman için kendini haklı bulmaya meyillidir. Olur da böyle bir şey yaşarsan zaten kendini haklı bulup o nafakayı zaten vermeyeceksin. Ki bazen karşı tarafa ne gibi bir şey cektirdigimizi bilemeyiz. Böyle bir sözleşme yerine evleneceğin insan hakkı olmayan parayı almayacak bir kişilikte olsun daha iyi.

  • Öyle biri zaten ama daha bugün denk geldim bir kız kocasını aldatmış hamile de kalmış başkasından ama boşanma davası açmış adam süresiz nafakaya çarptırılmış yani haklı da olsam haksız da nafaka vermek zorundasın bu ülkede o yüzden sözleşme yapmak mantıklı geliyor ayrıca insanlar zamanla değişebiliyor evlenince hele. d

  • Hayır böyle bir şey yok hukukta artık iki tarafa da eşit davraniliyor. Bu bahsettiğin davada erkek çıkan kararı reddetme yapmamıştır ya da başkasından hamile kaldığını ispatlamamistir. Bunları yapmış olsa hiç bir şekilde kadına nafaka verilmez. Ancak anlaşmali boşanma olursa iki taraf da kabul ederse olur. Dediğin gibi insanlar değişebiliyor ama değişen taraf sen de olabilirsin. Karakter değişmez bir kadın senin parana şu an tamah etmiyorsa ilerde de etmez aldatma vs gibi bir durum olmadığı sürece. Yine de anlasirsaniz bu sözleşme yapılabilir ama öncelik dediğim gibi insanlık.

  • Hukukta eşitlik yok kadın beyanı esastır diye bir halt var. Haklı olman imkansız.

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 0
 • Şimdi söyle kabul ederse kafan rahat eder. Evlilikte söylersen kan kusturur sana

  • Kabul etmezse zaten niyeti başka ama sevgilimi tanıyorum kabul eder zaten söylerim ona