Kızlar, Evleneceğiniz kişi düğün yapmak istemese anlayışla karşılar mısınız?

Bu saçma adeti bir zaruret olarak mı görüyorsunuz?

1 0

En İyi Kız Görüşü

 • Dayatırsa hoşlanmam ama maddi durum yüzünden zorlanıyorsa ve güzellikle anlatıyorsa sorun etmem. İlla düğün olmalı algısında değilim ama hayalim var mıydı diye düşünmeden “gerek yok yaaa” diye de konuşmamalı.

  • "Gerek yok yaa" değil de, üzerinde biraz düşünüldüğünde çok gereksiz. Bir kaç saat giyilecek bir gelinlik için, bir kaç saat hiç tanımadığın insanlar hoplayıp zıplayacak tepinecek, zıkkımlanacak diye belki 200 250 bin lira gidecek. Sade bir törenle her şey hallolur. Bir daha asla giyemeyeceği bir gelinlik yerine şık bir elbise ile katılabilir. Bunu gönlünce harcamak varken, gezmek, eğlenmek varken neden bu ızdırabı çekiyor insanlar. Düğüne gelenler tarafından takılacak bi kaç altın için mi? Bir de düğün konvoyu saçmalığı var ki şu an korna ve davul eşliğinde sabahın köründe en işlek caddeden gidiyorlar. Uyuyan mı var, hasta olan mı var , cenazesi olan mı var, ders çalışan mı var, sınavı olan mı var, trafikte bir yere yetişmeye çalışan mı var hiç birini düşünmezler. İnşAllah yaşattıklarını misliyle yaşamadan ölmezler. Kimseyi rahatsız etmeye hakları yok.

  • Ramazan davulu da alarm diye bir sey oldugu halde 30 gun insanlari uyandiriyor ve oruc tutamayan hastalar, bebekler, regl olan insanlar falan da uyaniyor. Ha bu illa dugun istiyorum demek mi? Degil. Sevgilim zengin degilse ben zaten 1 gun icin 5 yil borc odetmeye kiyamam ona. Ama yani hayallerim de olabilir anladin mi? Sogutmamasi lazim. İmkani yettigince, elinden gelenin en iyisini yaptigini gormem lazim. Bir yapmamak var, bir de yapAmamak var.. Elinden gelmeyen icin suclamam onu.

  • Anlayışlı insan bir başka oluyor.

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar Ne Diyor

(2)
 • Ben istemiyorum zaten

 • Ben zaten düğün istemiyorum guzel bi kutlama şöyle parti havasında daha çekici geliyo bana