Evlenmeden Önce Sorulması Gereken Sorular Nelerdir?

Evlenmeden önce partnerinizle ilgili neyi bilmeniz şart? Kişiden kişiye göre değişebilir ancak evlenmeden önce sorulması gerekir dediğiniz sorular neler?

Evlenmeden Önce Sorulması Gereken Sorular Nelerdir?
Evlenmeden Önce Sorulması Gereken Sorular Nelerdir?
1 1

Çok Süper Cevap

 • Evlenmeden önce sorulması gereken sorular, her çiftin bireysel tercihlerine ve değerlerine bağlı olarak farklılık gösterebilir. Ancak aşağıda, evlilik öncesi önemli konuları ele alabilecek bazı sorular bulunmaktadır:

  İdeal yaşam tarzı ve hedefler: Evlilikten sonra nasıl bir yaşam tarzı ve hedefleriniz olduğunu konuşmak önemlidir. Kariyer hedefleri, çocuk sahibi olma planları, evlilik dışı ilişkiler ve aile bağları gibi konuları ele almak önemlidir.

  Para yönetimi ve finansal beklentiler: Para, evlilikte önemli bir konudur. Finansal hedefler, birlikte hesap yönetimi, birikim ve harcama alışkanlıkları hakkında açık bir iletişim kurmak önemlidir.

  İnanç ve değerler: Din, inanç sistemleri ve değerler, birçok evlilikte önemli bir rol oynar. İnançlara, ritüellere ve etik değerlere ilişkin görüşleri paylaşmak ve uyum sağlamak önemlidir.

  Aile planları: Çocuk sahibi olma planları, ebeveynlik tarzı ve aile düzenlemeleri hakkında konuşmak önemlidir. İstekler, beklentiler ve gelecekteki aile dinamikleri hakkında anlayış geliştirmek önemlidir.

  İletişim ve çatışma yönetimi: İletişim tarzları, çatışma çözme becerileri ve birbirleriyle nasıl iletişim kuracakları hakkında konuşmak önemlidir. Sorunları nasıl ele alacaklarını, ihtiyaçlarını nasıl ifade edeceklerini ve birbirlerini nasıl destekleyeceklerini anlamak önemlidir.

  Geçmiş ilişkiler ve deneyimler: Her iki tarafın da geçmiş ilişkileri ve deneyimleri hakkında konuşmak, gelecekteki ilişki üzerinde etkisi olabilecek konuları ele almayı sağlar. Geçmişteki ilişkilerden dersler çıkarma ve gelecekte sağlıklı bir şekilde ilerlemek önemlidir.

  Bu sorular, çiftlerin birbirlerini daha iyi anlamalarına, değerlerini, beklentilerini ve hedeflerini paylaşmalarına yardımcı olabilir. Ancak bu liste kapsamlı değildir ve her çiftin ihtiyaçlarına ve tercihlerine göre kişiselleştirilebilir. Ayrıca, bu konuların açık bir iletişim ve karşılıklı anlayış gerektirdiğini unutmayın.

En İyi Erkek Görüşleri

 • Merhaba,
  Kişiden kişiye göre değişir herkesin hayatı kendine, benim sorularımın benim gibi olanlar dışında kimseye faydası olmaz..


  *Evlilikten ve benden beklentilerin nedir?
  *Çocukları sever misin?
  *Kaç çocuk istersin?
  *Herhangi bir rahatsızlığın var mı?
  *Annemi annen kardeşlerimi kardeşin gibi görür müsün?
  *Mutluluk senin için nedir?
  *Nasıl mutlu olursun?
  *Sinirli misin?
  *Ne gibi seylere sinirlenirsin?
  *Hiçbir şekilde erkek arkadaşın olamaz kabul eder misin?
  *Amcaoğlu Dayıoğlu onun bunun oğlu falan anlamam seni öpemez sana sarılamazsın kabul mü?
  *Evlendikten sonra ailene tek başına yatıya gider misin?
  *Sigara ve alkol kullanıyor musun ya da herhangi bir zararlı alışkanlığın var mı?
  *Ben sigara içiyorum senin için sorun olur mu?
  *Herhangi biri ile cinsel ilişkin oldu mu veya yüzeysel?
  *Paranın senin için değeri nedir? Ne kadar önemli?
  *Günün birinde arkadaşların eşin dostun herhangibi biri aaa bununla mi evlendin tipsiz bu mu filan dediğinde tepkin nasıl olur onlara ne söylersin?
  *Yemek yapmayı biliyor musun?
  *Nasıl bir karaktere sahipsin?
  *Hayır serr Allah'tan kaza bela Allah'tan olurda başıma başımıza bir şey gelirse elden ayaktan düşersem düşersek ne yaparsın?
  *Beni ben olduğum için sever misin sevebilir misin?
  *Diyelim ki çocuğumuzun olmayacağını öğrendin ama senden ama benden dolayı tepkin nasıl olur?
  *Cinsellik senin için ne kadar önemli?
  *Çalışmayı düşünüyor musun yoksa ev hanımı olacaksın?
  *Ailen Benimle ilgili kötü bir şey söyledi sana ama gerçek ama yalan tepkin nasıl olur?
  *Denize nasıl girersin kıyafet olarak?
  *Kirada oturur musun ev sahibi olmak şart mı?
  *Komşuların arabası varmış BMW eşyaları en afilllisinden mis kıskanır misin? Bana laf eder misin bizim niye yok diye? Çok param yok çalışır çabalar alırım ama lüks değil pahalisini değil kabul mü?
  *Arkadaşın da iPhone varmış 8 x mi ne 6 milyar benimm niye yok der misin?
  *Hayallerin var mı varsa neler?
  *Arabalara motorlara hevesim var mı en sevdiğin araba ya da motor hangisi?
  *Mesela eve geç gelsem haber vermeden tepkin ne olur haber alamazsann benden ne yaparsın?
  *Mesela kapımızı calan biri oldu yabancı onu içeri alsam yedirsem içirsem ne dersin ne yaparsın?
  *Ben bütün çocukları severim hepsi benim çocuklarım çocukları birlikte sever miyiz yoksa istmez misin ya da kendi çocuklarımızı mi severiz dersin çocuğumuz olmasa da çocuk gibiyim ben çocuk olurum sana çok dadlu.
  *Bir tas çorba olsa kuru bir soğan ve birkaç dilim somon olmaz ya hadi oldu diyelim tepkin nasıl olur? Beni ezer misin?
  *İki iş yapmam gerekebilir daha rahat olmamız için yani istediklerini alabilmem için tepkin nasıl olur iki iş yapmama?
  *Nasıl bir düğün istersin? Düğünün senin için önemi ne ne kadar önemli? bak ben dekolteli gelinlik filan giydirmem sevdiğime...
  *Hangi şehirde yaşamak istersin hangi ülkede?

  *İstanbul'u sevmiyorum insan olamayanları sevmiyorum hayvanları çok severim sen de sever misin evimize hayvan köpek kedi alır miyiz ister misin? Seninle her yerde yaşarım her şekilde her ne olursa olsun yaşarım benimle birlikte başka şehirlere gelir misin?
  *Sadece biz olalim birbirimizle ilgilenelim olur mu? Ve çocuklarımızla olursa inşAllah 😊
  *Nasıl erkeklerden hoşlanırsın maço duygusal romantik deli dolu çılgın merhametli şefkatli efendi dediğim dedik sözünün eri vs vs nasıl işte ne istiyorsun bende hepsi var deli dolu çocuksu çılgın yerine göre maço ama genelde duygusal 😊
  *Balayına nereye gitmek istersin? Kaç gün istersin ne kadar olsa olur ne düşünüyorsun?
  *Monoton bir hayat nasıl olur sana göre?
  *Şarkı söylemeyi şiir okumayı ve oyun oynamayı çok severim sana da söylerim sen söyler misin hoşuna gider mi birlikte körebe oynar miyiz ya da el kizartmaca luna parka gider miyiz seninle kırlarda piknik yaparken ebelemec oynar mısın benimle ya da gökyüzünü ve yıldızları izler miyiz 😊
  *İslam'ın şartlarına uyuyor musun imanın şartlarına inanıyor musun kalbinle 32 farzı uygular miyiz birlikte namaz kılar miyiz namaz kılmak ister misin?
  *Hacca umreye gitmek isterim nasipse inşaAllah gelir misin benimle birlikte?
  *Şiir sever misin? Şiirlerim olur musun?
  *Sana el kaldırmam asla ve asla ne olursa olsun bana el kaldirir misin vurur musun sinirlenirsen aklından geçer mi?
  *Seni kırmak incitmek istemem olur da istemeden seni incitmiş olursam telafi etmek için elimden geleni yaparım tepkin nasıl olur?
  *Diyelim ki sinir oldum veya seni rahatsız eden bir şey yaptım tepkin nasıl olur?
  *Her gün ilişki ister misin?
  *Uçuk kaçık fantezileri olanlar var fetiş metiş senin var mı uçuk kaçık ya da herhangi?
  *İki iş yaptığım zaman yorgun olabilirim gece gündüz çalışınca anlayış gosterir misin yatakta?

  • Yaa hiç usenmedinmi 😅

  • Hayır 😅

  • Ben bile iki seferde okudum hala bitiremedim 😂

  • Hepsini Göster
 • Bütün soruları sor ya da sorma, sorular evlilik öncesi sonrası için hep olacaktır büyük bir tartı kurun ve karakterinizin parçaları olan sevgi, saygı, ahlak, inanç ve maddi durumları tartın eşit ise evlenin değilse bunu bilerek anlaşarak evlenin. Bir de evlilik sadece iki kişinin uyumu ile yürümez çevre, sağlık ve hayat faktörleri de etkilidir.

En İyi Kız Görüşü

 • Kendi olumsuz özelliklerimi söylerdim ve yine de benimle evlenip evlenmemek isteyip istemediğini sorardım. Aynı zamanda onun kötü özelliklerini sorardım. Ve kendiminkini açık yüreklilikle söyler aynısından ondan da beklediğimi dile getirirdim.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

8 4
 • Ona dair her şeyi bilmek isterim ama açıkça sormaya da çekinirim. Çünkü sorularım onu rahatsız edebilir.

 • geçmişi önemlidir. çorap değiştirir gibi sevgili değiştiren biriyle olmaz.

 • gecenin bir yarısı canım kokoreç çekti desem hemen altımıza haşortmanlarımızı çekip çıkıp yemeye gider miyiz? 😀😀 çok önemli bir soru benim için 😂

 • karşılıklı Q testi istenmeli!…

 • Hic bir şey sormayın cünki sorulanların 90%cevabı yalan. Aynı evi bir kac sene paylaşmadan kimse kimseyi tanımıyor

 • Geçmişte yaşadığı herhangi bir durumun geleceğini etkileyip etkilemeyeceği çok önemli. Bazen bazı sırları saklamanın sonucu ağır oluyor.

 • Bilmiyorum ki

 • Ohhoo çok var ama sormak ile de olacak şey değil bu iyi gözlem deneme bakış açısı, aşk köru olmayıp objektif ve mantıksal yorum yapabilmek kişiden emin olmak lazım... Zor iş yani doğru kişiye ulaşmak, en iyisi hiç bulaşmamak...😅

 • Aslında bu konuya ben de biraz muhatap oldum ciddi düşünebileceğimiz bir kız arkadaşım vardı, temiz aile kızı biliyorum iyi de eş olur ancak güvendiğim ortak arkadaşımızdan sorguladım ona da yalan söylemez O da bana yalan söylemez kesinlikle, ünvde Bi çocuk bunu ters ilişkiye zorlamış kızın ağzını aradığımda da çok sinirleniyor, o yüzden şu an durumumuz belirsiz

  • Eğer ki seviyosan ve kız da zorlanmışsa bu durumu anlatmak istemiyosa zaten o durumdan pişmandır ve kızın içini sıkıyodur o yüzden bence sürekli sorma zaten seviyosunuz ve ciddiymişsiniz de geçmişini bu kadar kafaya takma önemli olan eskiden olanlar değil olmak istediği kişi ve sana olan tutumu

  • Arkadaşız ya sevgili değiliz

 • Bnde merak ediyorum ha

 • Keşke herkes sordugumuz sorularda verdiği cevaplardaki kişiler olsaydı. En ğüzeli yaşarak görmek bir anda soru yağmuruna tutma

 • O değilde şu uzun uzun yazan arkadaş beni uyandırdı. çok doğru

  • EyvAllah

  • Knk valla çok iyi olmuş özet geçmen bravo

  • Teşekkür ederim senin güzelliğin gönlünce olsun

  • Hepsini Göster