Fenilketonüri (PKU) hastası sevgilim?

Merhaba ,
Fenilketonüri (PKU) hastası sevgilim var çok seviyorum. Çok iyi bir kız fakat annem kızla tanıştı. Bende hasta olduğunu bilerek sevgili oldum. Annem kız hasta olduğu için çocuklarıma hastalık geçirme riski var. Yaşam şeklim tamamen değişecek. İnançlı bi insanım allahtan gelen bir hastalık sonuçta fakat annem benim iyiliğimi düşündüğü için uygun bulmuyor. Ama bunu kızada yansıtmıyor. Sen seviyorsan evlen ama benim gönlüm razı değil diyor. Çok bulanıma girdim. Napacağımı bilmiyorum. Kızıda çok seviyorum. Hastalığı dışında karakter olarak çok iyi anlaşıyoruz. Bu benim bi allah tarafından imtihanımda olabilir. Yorum yapıcak arkadaşlardan ricam lütfen kendini hem kızın hem benim yerime koymalarını istiyorum. Ayrılırsam ben çok büyük bir psikolojik çöküş yaşıyıcam hem kız arkadaşım. Ama ayrılmak istemiyorum. Lütfen bir akıl verin yoksa kafayı yicem. Ne yapmayalıyım sizce arkadaşlarımla konuştum seviyosan neden olmasın dediler. Ama annem benim herşeyim onuda üzmek istemiyorum. Yorumlarınız benim için çok kıymetli teşekkürler.
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Annene söyle bu hastalığın çocuklarınızda olması için senin de en azından bu hastalığın taşıyıcısı olman gerekir. Değilsen çocuklarınız bu hastalıktan muzdarip olmaz. Kendini boşuna kasmasın yani annen. Keza annene de söyle sen o kızın annesi babası olsan nasıl hissederdin diye bir sor. Bazen anne babanın başka evlatların anne babası olarak kendilerini düşünmesi daha sağlıklı sonuçlara sebep olabiliyor. Kardeşim hiç kafayı yeme. Annene durumu açıkla sende de bu hastalık yoksa çocuklarınızda olmasının bilimsel olarak imkansıza yakın bir şey olduğunu anlat. Boşa endişe etmesin. O kızcağız da kendi elinde olmayan bir sebepten ötürü mutsuz olmayı hak etmiyor. İnsaflı olmalı biraz. Eğer izin vermezse senin için daha büyük kötülük yapacağını anlatabilirsin annene. Sevdiğine kavuşmana engel olması kalbini kırması onun kalbinde daha mı iyi hissettirecek sor bakalım.

  • eyw.

En İyi Erkek Görüşü

 • Bir insanı seviyorsan herşeyi ile seveceksin. Hastalık özürlük sevmene engel olmamalı. Gönül bir olduktan sonra gerisi yalan. Annenin korkusu tamamen boşa. Ne geliyorsa allahtan geliyor zaten.

  • teşekkürler

En İyi Kız Görüşü

 • Annen senin için en iyisini ister. Eğer çocuğunuzunda da aynı durum söz konusu olursa zeka geriliği görebilirsiniz. Şu an yalnızca kendi açınızdan düşünüyorsun belki ama ileride çocuğunuz her şeyden daha önemli olacak. O yüzden iyi düşünüp duygusal değil de mantıklı karar almak gerekir. Her insan her yükü kaldıramaz. Bence sen acele etme evlilik için. En azından tam anlamıyla emin olana kadar...

  • teşekkürler

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 1
 • Bu hastalık tam olarak nedir hocam

  • Doğuştan protein içerikli yiyecek tüketemiyor. Et , nokut, fasülye gibi.

  • Kardeşim bende bir şey sandım. Vejeteryan olduğunu farz et bunun sana nasıl bir etkisi olabilir ki. Ayrıca hadi diyelim bir engeli felan var. Eğer gönlün onu istiyorsa mutlaka onunla ol. Allah yar ve yardımcınız olur. Al aileni karşına durumu izah et. Ben bu kızı seviyorum ben bunun yanında mutlu oluyorum. Sevmediğim biriyle evlenip eve zorla gidersem huzursuz olursam içiniz sızlamaz mı de biraz damardan gir ailene

  • teşekkürler

  • Hepsini Göster

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?