Flörtüm ile ilk defa buluşacağız. İlk buluşmada ne yapılmaz, neye dikkat etmem gerekiyor?

Uzun süredir konuştuğum kız ile ilk defa buluşuyoruz. İlk buluşmada nelere dikkat etmem gerekiyor, ilk buluşmada ne yapılmaz?
Flörtüm ile ilk defa buluşacağız. İlk buluşmada ne yapılmaz, neye dikkat etmem gerekiyor?
2 1

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • İlk buluşmada yapılmaması gereken şeyler neler?

  İlk buluşmada yapılması veya özen gösterilmesi gereken noktalara her yerde rastlıyoruz fakat yapıldığında ilk izlenimi zedeleyen ve kaçınılması gereken de pek çok şey bulunuyor. Karşındaki insanı rahatsız edebilecek bu unsurlar kimi zaman bir soru veya bir hareket şekli olabiliyor. Sizin belki de bilinçsizce yaptığınız bu hareketler veya söylediğiniz sözler, karşınızdaki insanın sizin hakkınızda oluşturduğu hayali listeye koca bir eksi puan olarak yazılıyor. Garip sessizlikleri önlemek ve karşınızdaki insanda iyi bir izlenim yaratmak için kaçınmanız gereken davranışları birkaç maddede sıralayabiliriz.

  1- İlk buluşmaya arkadaşla gitmeyin

  Flörtüm ile ilk defa buluşacağız. İlk buluşmada ne yapılmaz, neye dikkat etmem gerekiyor?

  İlk buluşmada daha rahat hissedebilmek için yanınızda bir arkadaşınızı götürmek isteyebilirsiniz. Fakat bu durum sizi daha rahat hissettirse de karşınızdaki insanı pek de rahat ettirdiği söylenemez. Ayrıca sahip olduğunuz zamandan maksimum verim alabilmek için tamamen buluştuğunuz kişiyi tanımaya odaklanmanız gerekiyor. Fakat buluşmaya üçüncü bir kişi dahil olduğunda doğal olarak bu sohbet akışı bozuluyor ve buluşma öncesi ikinizin arasında geçen özel konuşmalara girmek için de uygun bir ortam oluşmuyor. İyi bir ilk buluşma için konfor alanınızdan çıkıp arkadaşlarınızı bu programın dışında tutmanız gerekiyor.

  2- Konuşamayacağınız aktiviteler seçmeyin

  Flörtüm ile ilk defa buluşacağız. İlk buluşmada ne yapılmaz, neye dikkat etmem gerekiyor?

  İlk buluşmada sinemaya, tiyatroya, lunaparka veya bir gösteriye gitmek pek de mantıklı değil. Çünkü ilk buluşmanın amacı, insanların birbirlerini yakından tanıyabilmeleri. Fakat bu gibi aktivitelerde dikkatinizi birbiriniz yerine çarpışan arabalara veya sahnedeki oyunculara verdiğiniz için konuşmaya pek de fırsat kalmıyor. Eğlenceli geçen ilk buluşma sonrası eğer karşınızdaki kişi sizi fiziksel olarak çok etkileyici bulmadıysa birbirinizin kişiliklerini konuşarak tanıma fırsatını da kaçırdığınız için ikinci buluşma ihtimali bir hayli azalıyor.

  3- Buluşmaya geç kalmayın

  Flörtüm ile ilk defa buluşacağız. İlk buluşmada ne yapılmaz, neye dikkat etmem gerekiyor?

  Daha ilk buluşmadan başınıza gelebilecek en kötü şeylerden biri de bekletilmek. Burada 5 - 6 dakikalık küçük gecikmelerden söz etmiyorum tabii ki. Kararlaştırdığınız saatte veya birkaç dakika öncesinde buluşma noktasında bulunmanız karşı tarafa, bu buluşmayı önemsediğiniz mesajını veriyor. Beklenmedik aksaklıklar veya çok trajik tesadüfler başınıza gelmediği sürece buluşacağınız kişiyi uzun süre bekletmek ise hanenize büyük bir eksi olarak yazılıyor. Çünkü henüz birbirinizi çok iyi tanımadığınız için geçip giden her dakikada buluşacağınız kişi "acaba gelecek mi, boşuna mı bekliyorum, kalkıp gitsem mi" gibi sorularla boğuşmaya başlıyor. Sonunda buluşacağınız mekana vardığınızda ise heyecanla birbirinizi tanımaya ayıracağınız ilk dakikalar neden geç kaldığınızı açıklamak bunun üzerine konuşmakla geçiyor.

  4- Ellerinize ve yüzünüze bulaşabilecek yiyecekler sipariş etmeyin

  Flörtüm ile ilk defa buluşacağız. İlk buluşmada ne yapılmaz, neye dikkat etmem gerekiyor?

  İlk buluşmada kahve için sözleşmek en risksiz seçeneklerden biri. Fakat yemek için sözleştiyseniz çatalla rahat yiyebileceğiniz bir yemek sipariş etmenizde fayda var. Spagetti gibi yerken yüzünüze bulaşabilecek veya kemikli tavuk, hamburger gibi ellerinizi kirletebilecek yemeklerden uzak durmalısınız. Böylece yemekle boğuşmak yerine dikkatinizi konuşmaya daha iyi verebilir ve konuşma boyunca yanağınıza salçayla oturma riskinden de kurtulursunuz.

  5- Oyunlardan ve taktiklerden uzak durun

  Flörtüm ile ilk defa buluşacağız. İlk buluşmada ne yapılmaz, neye dikkat etmem gerekiyor?

  Eğer ciddi bir ilişki kurmak istiyorsanız ilk buluşmada kendinizi farklı biri olarak göstermekten kaçının ve mümkün olduğunca açık bir iletişim kurun. Özellikle karşınızdakine sataşarak, iğneleyici şakalar yaparak veya eleştirerek etkilemeye çalışmayın. Bu gibi durumlarda fark etmeden karşınızdaki insanı incitebilir veya kendinizden kolayca soğutabilirsiniz. İlgi ve kibarlık her zaman takdir gören iki unsur. Eğer olmadığınız biri gibi davrandığınız halde karşınızdaki insan yine de sizinle bir ilişkiye adım atarsa bu konuşmalar ilerleyen zamanlarda sorun çıkarabilir.

  Çünkü ilk buluşmada konuşulanlar ilişkinizde hep hatırlanacak ve ilişkinin temelinde yer alacak konular. Bu sebeple de gerçeği yansıtmadığı fark edilen her bir konu hayal kırıklığını da beraberinde getirecek ve ilişkinize zarar verecektir.

  6- Geçmiş veya gelecekle ilgili sorguya çekmeyin

  Flörtüm ile ilk defa buluşacağız. İlk buluşmada ne yapılmaz, neye dikkat etmem gerekiyor?

  İlk buluşmada kaçınmanız gereken şeylerden biri de geçmiş veya gelecek ile alakalı büyük sorular. Sizin asıl odaklanmanız gereken şey karşınızdaki insanı tanımak. Özelliklerini keşfedip onu daha iyi anlamaya çalışmak ve aranızdaki uyumu keşfetmek. Bunun o insanın ilişki geçmişiyle hiçbir alakası yok.

  Ayrıca daha ilk buluşmadan karşınızdaki insanı korkutacak gelecek sorularından da kaçınmanızda fayda var. İleride kendini nerede gördüğü, mesleğinde gelmek istediği noktaları, evlilik planları veya aileye bakış açısı gibi büyük sorulardan ilk buluşmada kesinlikle uzak durmalısınız. Bu tür soruları ilerleyen süreçte tabii ki sormak isteyebilirsiniz fakat ilk buluşma bunun için doğru bir zamanlama olmayacaktır.

  İlk Buluşmada Nelere Dikkat Edilmeli

  Karşınızdaki kişiyi en çok etkileyecek olan şey sizin kendinize olan güveniniz, ölçülü hareketleriniz ve nezaketiniz. Bu sebeple ilk buluşmada kesinlikle kendiniz gibi olmaktan çekinmeyin ve havalı görünmek için taktiklere başvurmayın. Ayrıca kendinizi anlatırken karşınızdaki kişinin de aynı oranda konuşmasına izin verin. Tüm buluşmayı domine edip sadece kendisi konuşan insanlar son derece antipatik göründüğü için bu tür davranışlara dikkat etmenizde fayda var.

  Konularda ise ortak noktalardan ilerleyebilirsiniz. Fakat bu ilişkinin ciddiye dönmesi büyük bir ihtimal olsa da karşınızdaki kişiye hala bir yabancı olduğunuzu unutmayın. Bu sebeple de özel konulara girmekten uzak durun. Geçmiş ilişkilerin ilk buluşmada konuşulması kesinlikle rahatsız edici. Bu konular arasına ailevi sorunları ve maddiyatı da ekleyebiliriz. İlk buluşmada karşındaki insanı rahatsız edebilecek bir diğer şey de telefonunla çok sık ilgilenilmesi. Acil bir durum olmadığı sürece telefonunuzla uğraşıp arkadaşlarınızın mesajlarına cevap vermekten kaçınmalısınız.

En İyi Erkek Görüşü

 • Merhaba, aslında ilk buluşmada yapmanız gereken belli başlı şeyler var. Karşınızdakini özel hayatını, giyimini, düşüncelerini çok sorgulamayın. Aynı görüşte dahi olsanız siyaset konusunu da açmayın ve iyi bir vakit geçirmeye bakın yani işin sonunda ayrılık dahi olacaksa da bu güzel bir şekilde olmalı ve siz o gün için kaliteli, keyifli bir vakit geçirmeyi ana hedef haline getirmelisiniz. Bir de konuşma esnasında telefon veya başka bir teknolojik aletle ilgilenmemeye çalışın ki o ortamın havası kaybolmasın. Aranızdaki samimiyete ayraç niteliğinde bir unsur girmesin. Her şeyin gönlünüzce olması dileğiyle...

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

10 6
 • Kendin gibi ol sadece, gerisi gelir zaten. Olmuyorsa da öyle olmasın, olursa daha kıymetli olma ihtimali var sonucunda...

 • Özel hayatını didikleme, laubali davranışlar sergileme, fazla çekimser kalma yeterli.

 • güleryüzlü ol rahat ol

 • Kendini çok kasma rahat ve doğal ol

 • Saygılı üslubu düzgün kibar centilmen olsan bence dört dortluk

 • İlk buluşmada maaş, daha önce birliktelik yaşadın mı, eski sevgili muhabbeti açılmaz. Ayrıca kızın gözlerine odaklan başka yerlerine odaklanma.

 • Sakin ol. İlk görünce onun selam vermesini bekle. Sarılırlsa sarıl, el uzatirsa tokalaş. Çok samimi olma ama çok uzakta durma. Onu daha iyi duyabileceğin bir mekana götür ve telefonla uğraşma.

 • Bu aranızdaki muhabbete göre değişmez mi?

 • #SelamGençlik 🍀🍀

  Heyecan illaki olur yine de ilk buluşmaları çok büyütmeye gerek yok cidden. Kendisi olması insana yetecektir.

  #EnDoğruÂnda ❤️❤️
  #TubaSueda 🍀🍀

 • hiçbir şey yapma

 • Doğal ol. Olduğun gibi davran. Heyecan yapmanada gerek yok. Netice de sende etten kemikten bir varlıksın o da. 😉😉

 • Gayet rahat ve doğal olunmalı

 • Aga siz hiç görüşmeden nası flört olup buluşuyonuz ya?

 • Akışına bırak hacı gerisi gelir zaten.

 • Kahve içmeye götürürsen falan hesap yapma en azından ilk buluşma için. Bütçene uygun şık bir yere götür ama yiyip içtikleriniz hakkında pahalıymış/ucuzmuş gibi bir yorum yapma

 • Eve gitme yeter