Friendzone'dan nasıl kurtulabilirim?

Bana aşık olmayan birini seviyorum o beni arkadaş olarak görüyormuş. Friendzone ilişkiye düştüm :( Friendzone'dan nasıl kurtulunur?
Friendzonedan nasıl kurtulabilirim?
1 0

Çok Süper Cevap

 • Sizi arkadaştan öte biri olarak göremeyen birine mi aşıksınız? Yalnız değilsiniz. Friendzone olarak tanımlanan bu durum, bir ilişkiden daha fazlasını isteyen biri için oldukça can sıkıcı ve moral bozucu olabiliyor. Peki friendzone'dan nasıl çıkılır? Daha derin bir ilişki kurmak istediğiniz o kişiyle friendzone'dan nasıl kurtulunur? Detaylar burada!

  Friendzone ne demek?

  Friendzone'dan nasıl kurtulabilirim?

  İşin aslına bakarsanız friendzone tanımı oldukça basit ve nettir: Bir erkek ve kadın ilişkisinde kadın, erkeğin onun sadece "arkadaşı" olduğuna karar verirse, o erkek artık bir flört malzemesi olmaktan çıkar ve tabiri caizse resmi olarak friendzone'lanmış olur. Friendzone'a alınmış bir erkek, kadın için adeta bir erkek kardeşten ya da bir lambadan farksız hale gelir.

  Hepimiz zaman zaman birinin en yakın arkadaşına aşık olduğuna ve bundan harika bir ilişki doğduğuna dair şehir efsanelerini duymuşuzdur. Kim bilir, belki de bu durum, yakın çevremizden birinin başına da gelmiş olabilir. Bazı durumlarda ise bu hikaye, her zaman mutlu sonla sonuçlanamayabilir ve arkadaşına aşık olan biri maalesef ki karşılıksız kalabilir. Bu tarz durumlarda ortaya çıkan "friendzone" durumu, doğru adımlar atılmadığı halde içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Elbette friendzone'a girdiğiniz andan itibaren bundan çıkmak imkansız değildir; doğru hamleler ve itinalı bir çalışma ile friendzone'dan kurtulmak mümkündür. Nasıl mı? Gelin hep birlikte bakalım.

  Friendzone belirtileri nelerdir, friendzone nasıl anlaşılır?

  Friendzone'dan nasıl kurtulabilirim?

  Friendzone'dan çıkma taktiklerine geçmeden önce gerçekten de bir friendzone'lanmış olup olmadığınızı tespit etmeniz gerekir. İlgi duyduğunuz kız arkadaşınızın sizi friendzone'a almış olma ihtimalini şu friendzone belirtilerini gözlemleyerek anlayabilirsiniz:

  • Onu dışarıya çağırdığınızda genellikle tüm arkadaş grubunuzu da buluşmanıza dahil eder.
  • Sizin yanınızda makyajsızken ya da spordan henüz çıkmışken görünmekten hiç rahatsız olmaz.
  • Sizi düzenli olarak "sadece sohbet etmek için" arayabilir.
  • Eski ilişkileri, eski sevgilileri ve hoşlandığı kişiler hakkında sizinle açık açık konuşmaktan çekinmez.
  • Aynı koltukta ya da yatakta yatıyor olmanız onu rahatsız etmez.
  • İkiniz de 40 yaşına kadar evlenmediğiniz takdirde birbirinizle evleneceğinize dair bir anlaşma yapmışsınızdır.
  • Birinden ayrıldıktan sonra teselli için size gelir.
  • Daha önce onun için "bir kardeş gibi" ya da "bir abi gibi" olduğunu söylemiştir.
  • Bir başkası için ne kadar uygun olduğunuzdan bahseder ve sizi diğer kız arkadaşlarına ayarlamaya çalışır.

  Friendzone'dan nasıl çıkılır?

  Friendzone'dan nasıl kurtulabilirim?

  Eğer siz de bu belirtilerden birkaç tanesini aynı anda yaşıyorsanız ve friendzone'lanmış olabileceğinize dair şüpheleriniz giderek doğru çıkıyorsa, artık bir şeyler yapma vakti gelmiş demektir. Friendzone'dan nasıl çıkılır diye merak ediyorsanız, dikkatli bir biçimde bu adımları izleyerek bu umutsuz senaryoyu lehinize çevirebilirsiniz:

  1. Fazla hevesli, istekli ve muhtaç görünmeyin

  Friendzone'dan nasıl kurtulabilirim?

  Friendzone'dan hızlıca çıkabilmek için her şeyden önce muhtaç görünmemeniz gerekiyor. Eğer sürekli onu arar ya da ona mesaj atarsanız, sizi tabiri caizse "cebinde" görüyor olabilir. Bu denli ümitsiz görünmek yerine bazı şeyleri başlatan kişi olmaktan vazgeçmeyi deneyin. İlk mesaj atan kişi olmayarak ya da buluşmak için teklif sunmayarak onun ilgisini çekebilir ve "kaçan kovalanır" taktiğinin ekmeğini yiyebilirsiniz.

  2. İlişkinize mesafe koyun

  Friendzone'dan nasıl kurtulabilirim?

  Eğer sizi friendzone'a almış arkadaşınıza hislerinize dair bir imada bulunduysanız, bu saatten sonra yapabileceğiniz en iyi şey aranıza gözle görülür bir mesafe koymaktır. Hiç denememiş olmanın pişmanlığını yaşamak bir yana; hislerinizi açıkladıktan sonra karşılık bulamayacağınıza kanaat getirdiyseniz hem kendinizi hem de arkadaşlığınızı korumak için bir nevi inzivaya çekilmek doğru bir hamle olabilir.

  3. Başkalarıyla flört edin

  Friendzone'dan nasıl kurtulabilirim?

  Söz konusu arkadaşınızla aranıza mesafe koyduktan sonra ona "hayatınıza devam ettiğinize" dair sinyaller vermek oldukça önemlidir. Bunu yapmanın en iyi yolu ise başka insanlara görüşmek ve zararsız bir şekilde flört etmektir. Bunu yaptığınız takdirde iki farklı sonuçla karşılaşabilirsiniz: Ya arkadaşınız size karşı hisleri olduğunu anlayıp size koşarak döner ya da bu duruma kayıtsız kalır; bu da bu ilişkiden umudunuzu kesmeniz ve önünüze bakmanız için aslında güzel bir işarettir. Sonuç her ne olursa olsun, friendzone'lanmış ilişkinizin akıbetini belirlemek için bu, oldukça kritik bir adımdır.

  4. Kıskançlık düğmelerine basmayı deneyin

  Friendzone'dan nasıl kurtulabilirim?

  Eğer sizi friendzone'layan arkadaşınızın içinde ufak da olsa size karşı bir ışık belirme ihtimali varsa, bunu en iyi onu kıskandırarak anlayabilirsiniz. Doğru kullanıldığında kıskançlık, istenen sonuçlara verebilecek stratejik bir araç olabilir. Görüştüğünüz insanları ya da flörtlerinizi onunla paylaşarak bu duruma nasıl tepki verdiğini ölçebilirsiniz.

  5. Çok meşgulmüş gibi davranın

  Friendzone'dan nasıl kurtulabilirim?

  Bazen friendzone'a düştüğünüzde en sık düşülen hata, kendinizden önce sizi friendzone'layan arkadaşınıza öncelik vermektir. Bu da onun sizi çantada keklik saymasına ve sizi arkadaş bölgesinin daha da derinliklerine itmesine sebebiyet verebilir. Arkadaşınızı önceliklendirmek yerine kendinize öncelik vermeyi ve her telefonuna çıkmamayı, her mesajına anında cevap vermemeyi ve sürekli olarak müsait olmamayı deneyebilirsiniz.

  6. Eğer friendzone'landıysanız, ihtiyaç duyduğu "arkadaşı" olun

  Friendzone'dan nasıl kurtulabilirim?

  Bazen arkadaşlığın değerini çok iyi bilemeyebiliriz; ancak en sağlam ve güven dolu ilişkilerin temeli aslında arkadaşlıkla başlar. Eğer hoşlandığınız kişi sizi hayatında kıymetli bir dost olarak görüyorsa, gerçekten de ihtiyaç duyduğu arkadaşı olarak ona destek olabilir ve bambaşka bir boyutta saygısını kazanabilirsiniz.

  7. Olayı aşırı düşünmekten kaçının

  Eğer kendinizi olayın kurbanı olarak görüyorsanız, bu düşünceden bir an önce kurtulmanız gerekiyor. Evet, tek taraflı aşk oldukça acı verici ve üzücüdür, ancak bu, sizi friendzone'layan arkadaşınızın suçu değil, dolayısıyla siz de bu da sizi kurban yapmaz.

  8. Beklentilerinizi düşürün

  Bu tarz durumlarda en çok can acıtan, beklentiler olur. Eğer sürekli onun sizi aramasını, mesaj atmasını ya da yazdıklarınıza dönüş yapmasını beklerseniz, bu beklentileriniz her karşılanmadığında hayal kırıklığına uğrarsınız. Kendinizi ona ve ona olan hislerinize sabitlemekten kaçının ve duygularınızı koruma altına almayı öğrenin.

  9. Stalk'lamayın!

  Nerede olduğunu, ne yaptığını ve kiminle buluştuğunu sürekli takip eder, attığı her posta ilk beğeniyi ya da yorumu siz yaparsanız, "platonik bir aşık" olmaktan çıkar ve "stalker" niteliği kazanırsınız. Aradaki ince çizgiyi dengede tutmakta ve "kaliteli" bir şekilde flört etmeyi denemekte fayda var.

  • okumaya sabrım el vermedi xoskxjxj

  • @Coraline-0 :( üzdüün

  • Bunu bence olarak paylaşsan daha verimli olacak gibi duruyor 😊

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

4 5
 • Kurtulamassın. Gay taklidini bırak yavaşça düzelir

 • Komple keseceksin. Gelirse senindir, gelmezse zaten hiç olmamıştır. Sen şu an kendi kuyruğunu kovalayan kedi gibisin...

 • İlgini çek kendini geliştir yakışıklı ol bilgili kültürlü ol o sana arkadaş olarak bakmayacaktir artık ama bu seferde sen boş ver çek

 • Kendine daha çok vakit ayır, sevdiğin hobilerle uğraş, spor yap laga luga… Kısaca onu unutturacak ne kadar iş varsa hepsine yüklen

 • Önce açılmayı dene redderderse kendisinden uzak dur gormemeye çalış çünkü hala sevmeye devam edersin görmezsen konusmazsan zaamanla alisirsin