Hicbir seye ianancım kalmadı, ben neden her seye sabretmek zorundayım?

Çok şükür hiç bir kıza ve kadına bakmadım. Hep başım one eğik gidip geldim. Üniversitede bile öyleyim. Başım one eğik okula gidip geliyorum. Bu yaşıma kadar zina denen o iğrenç eylemden korunmayı başardım. Ama galiba hata etmişim. Tüm ilklerimi eşim ve helalim olacak bir kız ile yaşamak istiyorum. Ama haram ile helal karıştıranlar, sevgili olup her türlü haltı yiyenler evleniyorlar. Ama benim gibi helalini bekleyenler ise ancak hayal kırıklığına uğruyorlar. Acaba Biz Hakk'ın kulu degilmiyiz? Acaba Hakk her türlü haltı yiyenlerin evlenmesini nasip ediyor ama neden bizim gibi helalini bekleyenlere nasip etmiyor? Çok merak ediyorum. Hakk ben ve benim gibi helalini bekleyen ve onun için dua edenleri enayi ve canım yerine mi koyuyor? Çünkü Hakk beni kulu olarak görmüyor. Sürekli dua et diyorlar. İyide kabul olmayan bir duayı niye edeyim? Hakk tarafından enayi yerine konduğumu düşünüyorum. Umudum kalmadı. Düşünün annem bile benden umudunu kesti ve beni kendisine eş olarak kabul edecek birisinin olmadığını oda kabul etti. Beni kulu olarak görmeyen Allah'a dua etmemin anlamı kalmadı. Artık evlilikten ve Türk kızlarının hakaretlerinden ve onur kırıcı sözlerinden bıktım. Bundan sonra Hakk gitsin zenginlere, yakışıklı erkeklere ve guzel kadınlar ile kızlara nasip etsin aşkı, sevgiyi ve eşi. Haram ile helal olanı karıştıranlara nasip etsin evlilik denen o işi. Zina yapanlara nasip etsin mutlu bir yuvayı. Benim gibileride görmesin. Etrafımdaki insanların ne zaman evleniyorsun sorusunu duymaktan ve facebook, instagram gibi sayfalardan evlilik, nikah ve düğün fotoğraflarını görmekten ve düğünlerden nefret ediyorum. Düğünleri ve düğün davetiyelerini görmek bile istemiyorum. Düğün ve evlilik kelimeleri midemi bulandiriyor.
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Sende Tevekkül yok ki dua kabul olsun. Allah hidayet versin başka bir şey demiyorum. Hakkında hayırlısı olur inşallah 🤲 benzer hayatları yaşamışız ama bir gün isyan etmedim bu şekilde ve inancıma olumsuz bir etkisi olmadı bu durumun. En hayırlı zamanı Allah bilir sen değil. Ki gayret göstermelisin. Kızlar gelip gel helal daire çerçevesinde görüşelim demeyecek sana. Senin birşeyler için çabalaman, seviyeli şekilde arkadaşlıklar kurman gerekiyor. Zaten karşına doğru kişi çıkarsa bu süreçte tanıdıkça hissedersin ve daha ilerisi için teklifte bulunursun. En azından o tarzda bir kız görürsen oturduğun yerden dua edip mucize bekleme. Gayret gösterip tevekkül et. Kimse sana demiyor kızla gidip flört sevgili ol direk. Zaten en doğrusu arkadaşlık döneminde tanımaktır çünkü daha objektif yaklaşır iki taraf birbirine. Zamanla az çok anlarsın ilerisi olur mu diye? Sonrasına sonra karar verirsin. Mucize gibi geliyor ama bizim gibi insanlar az olsada kaldı ve bulunca sırt çevirip sonra isyan etmek saçma geliyor. Etrafına biraz bak, mutlaka denk gelirsin az çok kriterlerine uyan bir kız. Öyle bir kıza nasıl yaklaşman gerektiğini de uzun uzun anlatmayayım istersen. Basitçe güven veren davranışlar sergilemeli, net olmalısın. Önceliğin mutlaka sadece tanıma niyetiyle arkadaşlık kurmak olmalı seviyeli şekilde, sonrası olur inşallah.

  • İranlı misiniz?

  • @Yaşayabilmerem bilmem kaçıncı kuşaktan dedem oradan göçmüş diye niye İranlı oluyorum? Ayrıca Cevapla bunun ne alakası var?

  • Çünkü dindar bir kız vardı burada iranlı kürttü onun hep böyle görüşleri vardı

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 0
 • Bende temizim ama şikayetçi değilim. Millet øřušpu diye bende olcak değilim. Sen en iyisini yapiyon ama isyan etme

  • Bu dünyada en iyisi diye bir sey yok olsa iyi olan sey sevilirdi sadece.

  • Sende kafayi yemişsin beli geçmiş olsun

 • Neden hemen pes ediyorsun ki zamanı şimdi değildir benim arkadaşlarımda evleniyor çoluk çocuğun içinde ama banane ben kariyerime bakıyorum başka şeylere odaklanmaya çalış

  • Odaklanamıyorum işte.

  • Çünkü kitlenmişsin oraya

  • Helal haramı bilirim vs demişsin ama en sonunda isyan ediyorsun sen bizden beter hale düşüyorsun