İlişki fedakarlık ister mi?

Mesela bir şeyi sevmediniz karşı tarafta bunu düzeltmesini isteyip fedakarlık yapmasını ister miydiniz yoksa ben ona karışamam böyle sevmek zorundayım mı derdiniz?
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Olmaması gereken bir şey! Hep, yok "sevgi fedakarlıktır"aşk fedakârlıktır" bir iliskiyi yürütmek fedakârlık gerektirir derler ama çok yanlış. Çünkü, fedakârlık her zaman mutlak sekilde bir şeyleri alir götürür ilişkiden. Bu, bir kere yapilmis fedakârlık olsa bile izi asla silinmeyecektir ve değisik fırsatlarda su yüzeyine çıkacaktır. Ama bir de devam ederse, hemen olmaz, bugun olmaz ama fedakarlıklar artikca, mutlak sekilde kötüye ve sona gider.

  Fakat bunu egoist bir açıdan demiyorum, ne ben ne de karsimdaki fedakârlık yapmamalidir.
  Ne biri, fedakârlık etmeden digerini fedakârlık etmeye zorlayacak duruma sokacak, ne de digeri.

  Öyle bir ilişki, öyle bir ortam olması lazım ve öyle birini bulmak lazım ki, insan fedakarlığa gerek kalmadan ilişkiyi yürütebilsin.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3 4
 • Kesinlikle fedakarlık istiyor. Böyle sevmek zorundayım diyince o bahsedilen şey iliskiye zarar veriyor.
 • Fedakarlık gerekir ama ben fedakarlık gormedim
 • Karakterine kimse müdahale edemez benim de onunda
 • tahamül edilebilen şeyler vardır kişiyi oldugu gibi kabul edersin... ama bazı huylar yıpratmaya gider kıskançlık durduk yere kavga cıkartılması tripler mesela sen herşeyi paylasırsın konuskansındır karsındaki bişey anlatmaz suskundur sinsi gibidir yani tahammülü olmayan şeye katlanmak olmaz bence ben bi ilişkiyi bitirebiliyorum artık... önceden düzelir hallolur dedim olan bana oldu
 • ilişkilerde her zaman fedakarlık olmalı. Fedakarlık olmazsa ilişki yürümüz. Tabi bir taraf sürekli fedakarlık yapıp diğeri yapmayacak anlamında değil.
 • İster..
 • Ben rahatsiz oldugum bir konu varsa soylerim nedenlerini aciklarim gerisi ona kalmis o da bana karsi boyle olur. Ancak bu konuyu buyutup kavgaya donusturmek iliskiye zarar verir. Aramizda zaten saygi ve guven olduktan sonra asamayacagimiz bir sey olmaz ne olursa olsun