İnsanlar neden kuzenimle evlenmek istememe karşı çıkıyor?

Bu sorunun cevabını merak ediyorum. Son yıllarda insanlar sosyal medyada kuzen evliliğinden çok tahrik oluyor. Özellikle de reddit ve ekşi sözlük vb. platformlarda. Ben Teyzemin kızını çok seviyorum. Ama onlara göre bu sapıklık, iğrenç vb. Ama lgbt cinsel özgürlük bunlara göre. Sosyal medyada ne zaman lafı geçse "iğrenç, yasaklanmalı, bunu yapan kardeşiyle de evlensin" vb. yazıyorlar. Dertleri ne bunların? Bundan ne istiyorlar? Neden teyzemin kızına aşık olmam böyle insanları tahrik ediyor? Gen testlerini yaptıracağım diyorum zaten ayrı şehirlerde büyüdük. Hatta bazı tiplere göre bu ülkedeki 35 ya'lu tiplerin hepsi de akraba evliliği ürünüymüş. Adolf Hitler'in babası ile annesi amca yeğen mesela. Adolf Hitler, arap da değil Kürt de değil. Ama adam tarihe adını yazdırmış. Bu tipler bunu düşünmezler. Lafa gelince en çok sorgulayan bunlar ama kendilerinin de böyle saçma sapan düşünceleri var. Hepsinden nefret ediyorum. Pislik aşk düşmanları. Bu tipler tecavüzcü ve pedofililere bu kadar tepki göstermiyorlar.
Güncellemeler:
28 gü
Ülke batıyor, dolar 20 olacak, her gün bir tecavüz haberi oluyor; halen kuzenine aşık olan aşk acısı çekiversin diyen tipler var en çok da bunlardan nefret ediyorum.
0 2

En İyi Erkek Görüşü

 • Kuzen ile evlenebilirsiniz. Bunu çok gördüm yani evlenenleri. Ama bende bizim burada yok diye önce şaşırdım. Aşiretler ve büyük aileler bu şekilde tek parça kalıyorlar bence.
  • Ben en çok "yasaklanmalı, kuzenine aşık olan varsa aşk acısı çeksin, bunu yapan kardeşiyle de evlenir" vb. yorumlar yapanlara karşıyım. Onlara ne oluyor da benim teyzemin kızına olan aşkıma bu kadar rahat laf söyleyebiliyorlar? Evlenirsem gen testlerini yaptıracağım. Hem ayrı şehirlerde büyüdük zaten. Lgbt bireylerine laf ettirmezler ama.

  • Kuzen kardeş değildir ve kanunen de evlilik yasağı yok, dinende. Söyleyen kişilerin kendi aile görüşüdür, benim ailemdede öyle. Kuzenle evlenmezsin ama evlenmek isteyen olmaz. Evlenmek isteyen olursa kimse engel olmaz.

  • İşte ben en çok da yasaklansın diyenlere karşıyım. Ekşi sözlükte mesela geçen sene "kuzen ile evlenmenin yasaklanması gerekliliği" diye başlık açılmış, 20 sayfa da entry girilmiş. Bu insanlar tecavüzcülere bu kadar laf etmiyorlar. Profillerine baksan en Atatürkçü, en vatansever, en özgürlükçü güya bunlar ama işlerine gelince en muhafazakar da bunlar oluyor.

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 1
 • Kan sorunları çıkar , akraba sorunları çıkar vs mantıksız.
  • Gen testleri ile sakat çocuk riski anne karnında önlenebilir. Ayrıca normal evlilikte de akraba sorunlar çıkıyor. Hem bu evlenmeme neden engel olsun?

  • Sakat çocuğu nasıl önlücen acaba öldürerekmi?

  • Gen testleri sonucu çocuğun sakat olma ihtimali yüksek ise alternatif seçenekler var tüp bebek gibi.

 • Karşı çıkmak değil, isteyen istediyle evlesin. Istersen annen ile evlen. Ama yani dünya'da başka insan mı kalmadı da, gidip kuzenini buldun? Bide LGBTQ+ ile bu ayrı bir olay.
  • Lgbt bireylerine bunu söylemiyorlar ama kuzene aşık olmamda benim elimde değil lgbt de kişinin elinde değil.

  • LGBTQ+ hormonal bir şey. Bazı bireyler hormonal olarak kendi hemcinslerini tercih edebilirler ve bu gayet normal. Ama senin evlilik için kuzenini tercih etmen, beyinle karar verdiğin bir düşünce. Sen başka kızlarla da flört edip, onları da sevebilirsin. Bunu yapmamanin muhtemel sebebi, kısıtlı bir cevredesin ve kuzenin hariç başka bir kız arkadaşın yok yakininda.

  • Haklı olabilirsiniz. Ben muhafazakar bir ailenin ferdiyim. Bizim ailede bu tarz durumlar normal karşılanır. Yabancı insanlara güvenemiyorum.