Kadınlar Neden Uzun Boylu Erkekleri Tercih Eder?

Bir araştırmaya göre kısa boylu erkeklerin bekar kalma oranı uzun boylu erkeklere nazaran kat kat fazlaymış. Buda kadınların uzun boylu erkek tercih ettiğini gösteriyor. Zaten ülkemizde de çoğu kız erkek dediğin en az 180 olacak diyor. Bu bizim ülkemize değil tüm dünyada böyle. Fakat Türkiye'de çok daha etkili bu boy olayı. Peki bunun sebepleri nelerdir? Bende 186 yım ama merak ediyorum. Hep tercih edildim o yönden asla sıkıntım olmadı. Cevremdeki benden kısa (170 175 178 168) arkadaşlarıminsa hiç sevgilisi olmadı, benim tecrübelerim de bunu doğruluyor.

0 1

Çok Süper Cevap

 • Toplumda erkekler her zaman gücü temsil eder. Uzun boylu ve kalıplı erkekler bu konuda kadınlar için bir güven kaynağı olabiliyor. Bu yüzden de kadınların bir çoğu uzun boylu erkekleri tercih ediyor.

  Kadınlar Neden Uzun Boylu Erkekleri Tercih Eder?

  Kadınlar Neden Uzun Boylu Erkekleri Tercih Eder?

  Bazı kültürlerde, uzun boylu erkeklerin güçlü, çekici veya liderlik özelliklerine sahip olduğu düşünülür. Bu tür toplumsal normlar ve beklentiler, kadınların uzun boylu erkekleri tercih etme eğilimini etkileyebilir. Evrimsel psikolojiye göre, kadınlar, üreme ve genetik avantajlar açısından daha iyi bir seçim yapabilmek için sağlıklı ve genetik olarak avantajlı özelliklere sahip erkekleri tercih ederler. Bazı çalışmalar, uzun boylu erkeklerin genellikle daha güçlü ve sağlıklı olduklarını ve bu nedenle kadınlar tarafından çekici bulunduklarını göstermiştir.

  Daha erkeksi göründükleri için

  Kadınlar Neden Uzun Boylu Erkekleri Tercih Eder?

  Uzun boylu bir erkeğin daha erkeksi olduğu şeklinde bir genellemeye kesin bir şekilde dayalı bir kanıt bulunmamaktadır. Erkeklik veya erkeklik özellikleri, boydan bağımsız olarak birçok farklı faktöre dayanır. Cinsiyet kimliği ve ifadesi, biyolojik cinsiyet, kültürel normlar ve kişisel deneyimler gibi etkenler erkeklik algısını şekillendirir.

  Güvende hissetikleri için

  Kadınlar Neden Uzun Boylu Erkekleri Tercih Eder?

  Evet, bazı kadınlar uzun boylu erkeklerle birlikte olduklarında daha güvende hissedebilirler. Uzun boylu bir erkek, fiziksel olarak daha büyük ve güçlü göründüğü için kadınlara koruma ve güvenlik hissi verebilir. Bu, kadınların günlük hayatta potansiyel tehditlere karşı daha güvende hissetmelerine yardımcı olabilir.

  Daha güçlü göründükleri için

  Kadınlar Neden Uzun Boylu Erkekleri Tercih Eder?

  Uzun boylu erkeklerin daha güçlü göründüğüne dair bir algı olabilir, ancak bu, herkesin uzun boylu erkekleri tercih ettiği anlamına gelmez. İnsanların tercihleri, bireysel zevkler, kültürel etkiler ve kişisel tercihler gibi birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bazı insanlar uzun boylu erkekleri çekici bulabilirken, diğerleri için boy önemli olmayabilir. Tercihler, bireyler arasında farklılık gösterebilir ve kişisel zevklere dayanabilir. Kimi insanlar güçlü görünen bir partneri tercih edebilirken, bazıları için boyun önemi daha az olabilir ve diğer özellikler daha ön plana çıkabilir.

En İyi Kız Görüşü

 • Erkeğin yanımızda daha iri durması hoşumuza gidiyor daha güçlü gibi geliyor yani benim için öyle ve fizik olarak uzun boy hem kadında hem erkekte daha çekici

  • Kadın için hiç önemi olmuyor. Erkek için önemli. Kısa boyli kadınların çok sık sevgilisi olabiliyor. O yönden problem yok

  • Sevgili anlamında demedim fizik güzelliği anlamında uzun boyluların fiziği daha güzel o anlamda yoksa zaten Türkiye ortalaması kadınlarda belli öyle çok uzun boylu kız yol

  • Erkek de yok çok , ama uzun boylu erkek olmak bir nimet cidden

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 1
 • Evrimsel süreç cahil

  • Haklısın katılıyorum

 • Sen kendini kısa süreliğine kızmışsın gibi düşün. Yanında şişko kısa boylu adam ister misin

  • Şişko değil ama en azından 155 bir kız olsaydım 175 bir erkek ile olurdum sanırım ama kadınlar istemiyor. Bu garip mesela

  • E evet 155 için o rakam uzun bile

 • Daha iyi hissettiriyor

  • Neden daha iyisi hiseeduyorsun