#YeniAXEetkisi

Kalbimizi nasıl temizleyebiliriz?

bende bu kirli dünyada kalbimi kirlettim fesatlaştım artık eskisi gibi kalbimi temiz tutup huzurlu olmak istiyorum kalbi pis biri gibi mutlu gözükmeye çalısmak istemiyorum
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • istiğfar ne güne duruyor efendim? Tövbe ne güne duruyor? 1 sn bile kaybetmeden edin tövbenizi günahlarınızın affını dileyin. Bakın Allah çok bağışlayıcıdır. Sakın umudunuzu kesmeyin. Bir ayet vardır.
  Ey kendi aleyhlerine olarak günahta haddi aşan kullarım! Allah’ın rahmetinden ümit kesmeyin. Allah (dilerse) bütün günahları bağışlar; doğrusu O çok bağışlayıcı, çok merhametlidir.”
  Cenab-ı Hak eğer bizim af olmamızı istemeseydi bize hiç nu ayeti gönderir miydi? 💖 Allah hepimizi çok seviyor. Asla artık ben eskisi gibi imanlı biri olamam demeyin. Israrla Isrlarla devam edin. Allahtan af dileyin, tövbe edin yapmayacaklarınız şeyler için. Lütfen vaz geçmeyin. Allah senin gibi doğru yola dönmeyi, Allahın dinine geri dönmeyi isteyenlerin işlerini kolaylaştırsın. Elhamdülillah 💖

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 2
 • Tabiki de samimi bir tövbe ederek. Allaha yönelerek çokça zikrederek. İbadet ederek. Müslümansan bunları yap. Değilsen bir şey söyleyemem.
 • Yavaş yavaş yapmak lazım.
  Önce nefsinin en kör noktalarını tespit et. mesela kızlarla mı konuşuyorsun, onlardan uzaklaşmak için çaba sarfet.
  evvela TVyi azalt. sonra kendine yasakla.
  aynı şekilde telefon, bilgisayar, internet kullanımını azami ölçüde azalt.
  sosyal medya hesaplarını Allah için silerek başlayabilirsin. zor gelebilir ama önemli olan zoru başarmaktır. çünkü zamanını israfa sebebiyet veriyor. bazı şeyleri bırakmak çok önemli bu noktada.
  Sonra dışarıda ayaklarınıza bakarak yürü. sağa sola bakmadan. böylelikle gözlerini korumuş olursun.
  Daha bir sürü husus var istersen konuşabiliriz.

  Ama en mühimini yazayım sana, sohbetler. Ehli sünnet ehli tasavvuf hakiki hocaların sohbetlerini dinlersen (sohbetlere iştirak etmen daha iyi olur) muhakkak kalbinde hissedersin etkisini.
  • gerçek huzur İslamda. Allahın emirlerini titizlikle samimiyetle yerine getirip yasaklardan da aynı şekilde kaçmak çok mühimdir. Zaten o huzuru biraz hissedersen devamını istersin biiznillah. Peygamberler Tarihi kitabı oku kesinlikle. İnsan diyor ki ''ben çok vakit kaybetmişim, Peygamberler ne dayanılmaz acılar çekmişler sırf ALLAH dedirtmek için.''... 124.000 küsur peygamber sırf 'Allah' dedirtmek için geldi

  • Kuranı kerim okumak. Kuranı kerim ile amel etmek. Salavat çok getirmek. Sünnete uymaya gayret etmek.

  • saol

 • Ölup mezarda kemik olup toz olunca bembayaz oluruz