Karşı cinse hoşlanmadığımız davranışı söylemek muhtaçlık mı?

Merhaba dostlar, benim uzun zamandır tanıdığım bir kız var. Kendisi ile sosyal medyadan konuşabiliyoruz. Fakat kendisi bu aralar iletişim falan kurmuyor. Cevap vermiyor falan klasik kendini geri çekmeler yani. Bu durumda bu davranışından hoşlanmadığını nasıl söylemem gerekir? kendimi muhtaç birisi yapmadan bunu söylemek istiyorum.

0 0

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 0
 • Muhtaçlık değil bu, sadece içindekini, duygularını paylaşma isteği.

  O nasıl davranıyorsa ben de öyle davranırdım, kimseye yüceltemem. Konuşmuyorsa konuşmasın, fazla nazlandırmaya gerek yok kimseyi. Zamanında bir şeyler yapmak, yaşamak için çabalayıp, didinip karşılığını alamıyorsam hiç uğraşmam. Gidip değecek insanlar için zamanımı harcarım.

  • Çok doğru yazdın, ben artık eskisi gibi değişik tepkiler vermiyorum mesela eskiden mesajlarıma dönülmese bile daha çok üstelerdim veya sessiz kalırdım. Fakat bazı insanlara sessiz kalmak yaramıyor gibi. Ben hoşlanmadığım bir davranışı karşı tarafa kendimi muhtaç yapmadan nasıl söylerim onu düşünüyorum aslında bakarsan. Ve benim tek aşamadığım konu ne yazık ki değer verdiğim insanları kaybetmekten korkuyorum

  • Sessiz kaldıkça bazıları daha da uzaklaşıyor, bu sefer de iletişim tamamen kopuyor değil mi? Katılıyorum maalesef durum bu. Ama karşımda ki kişi yazmadıkça benim de yazasım gelmiyor, yazmıyor demek ki konuşmak istemiyor diye düşünüyorum. Hadi yazsakta 1 olur 2 olur bir süre sobra hep sen yazınca tek çabalayan, konuşmak isteyen sen oluyorsun, zorla konuşturmaya çalışmış gibi hissediyoruz. En büyük sorunumuz "kaybetme korkusu" Bunu ben de yaşıyorum, insan kaybetmekten hoşlanmıyorum. Haklısınız ama sizin verdiğiniz kadar değer görmüyorsanız bu durumda kaybeden siz olmuyorsunuz ki, karşısınızda ki kişi sizi önemsemeyerek bunu sağladığı için kendisine değer veren kişiyi kaybediyor. Kayıp onun kaybı aslında.

  • öncelikle güzel yorumların için çok teşekkürler, içimden geçenlerin hepsini yazdınız. son kez sizden şu yardımı almak istiyorum, bu durumdan hoşlanmadığımı belirtecek kendimi muhtaç duruma sokmadan nasıl bir mesaj atabilirim sizce?

  • Hepsini Göster