Kız arkadaş için masraf yapmak ne kadar doğru?

Merhaba arkadaşlar öncelikle 8-9 aydır tanıdığım bir kızla arkadaşlıktan sevgililiğe dönen bir ilişkim var. İkimiz de okuyoruz ben okurken çalışıyorum, onun okulu benimkinden yoğun olduğu için pek çalışamadı. Şimdi yaz ayları geliyor ben tatil yapmak istiyorum, konuyu açtım. Yazın çalışıp para biriktirmek istediğini , beraber yaptığımız aktivitelere daha çok bütçe ayırabilmek istediğini söyledi. Ben buna saygı duyuyorum ama bu yaz çıkacağım bir tatil var ve açıkçası tek başıma yapacağım bir tatildi bu. Artık bir sevgilim olduğu için çok buruk geçecek bu tek kişilik planım. Kıza borç para teklif etmeyi yanlış buluyorum. Tatilin ana masraflarını (uçak bileti, otel vs) karışlamayı teklif etmeyi düşünüyorum. Size bu ne kadar doğru veya yanlış? Kızın benim paramı yeme gibi bir derdi yok, şartları el verdiği an çalışacak zaten iş buldu bile. Ben sadece bir hafta geç başlaşın işe, benim yanımda olsun istiyorum. Fikirlerinizi almak istedim. (yapacağım ekstra harcama beni pek etkilemeyecek toplam tatil harcamamı 1.5 katına çıkarıyor sadece)
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • O kişi ailenizden biri değil o kişi yabancı olsa bile eşiniz değil. Bir kaç yemek veya kahve parası bazen ödenebilir doğum gününde ufak bir hediye onun dışında kendiniz ve aileniz hariç yabancı insanlara büyük meblağlar ödemeyin.

  • Katılıyorum. Yaptığım tatil planı özel bir tatil planı ve onun olmaması zaten planımın tadını bozacak, verdiğim paranın karşılığını almayacağım bu noktada. Onun gelmesi için de şu an bu teklifi yapmam lazım ki, kabul ettirebilirsem o da, etmezse tatilimi iptal etmeyi bile düşünüyorum. Yani her türlü verdiğim paranın karşılığını almış olmuyorum.

  • Yazdığımı okudunuz mu?

  • Evet, okudum. Katıldığım halde neden tereddüt ettiğimi açıkladım.

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 0
 • Herkes kendi masraflarını karşılamalı bence ve senin de öyle bi mecburiyetin yok neden böyle bir şey düşünüyorsun anlamış değilim

  • Mecburiyet değil, onun orada olması beni çok mutlu edecek. Onsuz gidersem de tatmin olmayacağım.

  • Mutlu olacaksın diye de kendine ek masraf çıkarmanın anlamı yok. Bekle para biriktirip aynı anda başka bi yere birlikte gidin kendinde tek git. Sanki önceden o kız mı vardı hayatında da tatilden keyif alırken şimdi alamayacaksın