Love Bombing nedir, Love Bombing bağımlılığından kurtulma yolları neler?

Love Bombing kötü bir şey mi? Çevremdeki herkes bana sen severken çok fazla Love Bombing yapıyorsun dedi :) Love Bombing ne demek? Bundan kurtulma yolları neler?
Love Bombing nedir, Love Bombing bağımlılığından kurtulma yolları neler?
5 0

Çok Süper Cevap

 • Aşk bombardımanı (Love Bombing) nedir?

  Love Bombing nedir, Love Bombing bağımlılığından kurtulma yolları neler?

  Kariyer, sosyal hayat ya da evlilik… Manipülasyon, hayatın her alanında görülebiliyor. Romantik ilişkilerde görülen manipülasyon ise taraflardan birinin olumsuz ruh haliyle sonuçlanabileceği için pek de hoş bir durum olmasa gerek. Son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz sevgi bombardımanı, bir diğer adıyla love bombing nedir, diye soracak olursanız açıklaması biraz uzun. Şöyle ki: İlişkinin başlarında taraflardan birinin diğerine aşırı sevgi, ilgi, hoşgörü göstererek onu yükseltmesi, övmesi ve ona hediyeler alması durumunun ilişkinin sonlarına doğru tam tersine dönmesi hali. Peki love bombing nasıl yapılır? Belirtileri nelerdir? Aşağıdaki maddelere göz atarak sevgi bombardımanı yaşayıp yaşamadığınızı test edebilirsiniz.

  Love Bombing Belirtileri Nelerdir?

  Love Bombing nedir, Love Bombing bağımlılığından kurtulma yolları neler?

  Love bombing belirtileri, ilk bakışta anlaşılmasa da ilişkinin ilerleyen dönemlerinde kendini açıkça belli eder. Oldukça sinsi bir süreci olan bu manipülasyon türünde taraflardan mağdur olan, kendini kullanılmış ve değersiz hissetmeye meyilli olacaktır. Yani eğer aşağıdaki 10 durumdan birkaçını yaşıyorsanız siz de bir love bombing mağdurusunuz, demek olabilir.

  1. Biriyle bir ilişkiye başladığınızda çok sevildiğinizi hissediyorsanız
  2 . Partneriniz mükemmelse
  3 Başkalarının yanında sürekli övülüyorsanız
  4. Mütemadiyen hediyelere boğuluyorsanız
  5. İlişkiniz bitme noktasına geldiğinde ise sürekli eleştiriliyorsanız
  6. Partnerinize bağımlı gibi hissediyorsanız
  7. Onsuz yaşayamayacağınızı düşünüyorsanız
  8. Her şeye rağmen ilişkiyi bitirmek için isteksizseniz
  9. Sizi sadece kendisi istediği zamanlarda seviyorsa
  10. Sosyal ortamlarda eleştiriliyorsanız

  Fiziksel şiddet gibi gözle görülür hasarlar bırakmasa da love bombing, taraflardan biri üzerinde ciddi psikolojik izler bırakabilir. Love bombing mağduru bir partnerin, ilişkinin sonunda bazı olumsuz psikolojik durumları hissetmeye başlaması son derece normaldir. Bunlar:

  • Özgüven eksikliği
  • Başkalarına güvensizlik duygusu
  • Her şeye şüpheyle yaklaşma
  • Kendisini sürekli sorgulama
  • Değersizlik hissi
  • İlişkiye başlayamama/ilişkiyi bitirememe

  Love Bombing ile Baş Etme Yolları

  Love bombing’den nasıl kurtulurum, diye merak ediyorsanız çözümü 5 maddede toparlanıyor.

  1. İlişkiyi gözlemleyin. Bazı şeyler çok hızlı ilerliyorsa ortada bir yanlışlık olabilir. Dolayısıyla eğer ilişkinizde karşı taraf gaza biraz fazla yükleniyorsa yavaşlamasını isteyin.

  2. Büyük laflara kanmamayı öğrenin. İlişkinin ikinci gününde siz olmadan yaşayamayacağını söyleyen bir partnere, bunun doğru olmadığını hatırlatın. Böylece sizi manipüle edemeyeceğini kısa sürede fark edecektir.

  3. Love bombing durumunu fark etmek için hiçbir zaman geç değildir. Durumu anladığınız anda o kişiyi her yerden engelleyin ki size hiçbir türlü ulaşamasın. Unutmayın, o sizi gerçekten sevmiyor.

  4. Akıl sağlığınızı için arkadaşlarınızla olun. Bu durumu hazmetmek çok da kolay değil, biliyoruz. İlişkiyi bitirdikten hemen sonra kendinizi yalnız bırakmayın. Ailenizle ve arkadaşlarınızla daha çok zaman geçirin. Size iyi gelecek.

  5. Kendinize tavsiye verin. İnsanın kendine tavsiye vermesi kadar ona iyi gelen çok az şey vardır. Aynı durumu en yakın arkadaşınız yaşasa ona ne derdiniz? Onu suistimal eden bir partnerin yanında kalmalı mı yoksa ondan uzaklaşmalı mı? Cevabı, kendiniz de dinleyin.

  Yukarıda da bahsettiğim gibi love bombing, tamamen bir duygusal manipülasyon durumudur. Yani karşı taraf sizi belli konularda kendi çıkarları uğruna kullanmaya çalışır. Bunun için de sizi önce kendine iyice bağlar, işi bitince de aniden bırakır. Hatta bunu öyle kötü bir şekilde yapar ki kendinizi (bazen başkalarının yanında bile) son derece değersiz hissetmenize sebep olur.

  Eğer siz de diğer pek çok insan gibi love bombing mağduruysanız bir başka ilişkiye başlamadan önce profesyonel destek almanızda fayda var. Zira insanın kendini değersiz hissetmeye başlaması, kendi için son derece tehlikeli bir durumdur ve kendi başına bunun üstesinden gelmesi de oldukça zordur.

  • ÇSG 👍👏

En İyi Kız Görüşleri

 • Çok kötü istemeden bunu yapıyor olabilirsin bu arada genelde erkekler yapıyor ve kızlar da kasten yaptıklarını sanıyor şöyle ki mesela yeni tanıştığın biri var ve duyguların yoğun ama aslında onu tanımıyorsun sürekli arıyorsun mesaj atıyorsun her şeyiyle ilgileniyorsun filan ama sevgili olduktan sonra ya da aradan biraz zaman geçince ilgin azalıyor ama karşı taraf bu ilgiye alıştığı icin sürekli kötü hissediyor artık sevilmediğini hissediyor ve iliski bir yerden sonra bitiyorİnternetten tanışıp buluşmayı düşündüğüm biri vardi ve birbirimizi görüntülü konuşma vs dışında görmemize tam olarak tanımamamıza rağmen aşırı sevdiğini söylüyordu hissettiriyordu günde 5-6 kere görüntülü arıyordu sürekli mesajlaşıyorduk filan ve ben bıkıyordum sonra bana çok geç cevap verdiği icin sorun yaşayıp buluşmaktan vazgeçtim ve başta affet dilan diyordu yalvarıyordu cevap vermeyince bir sürü küfür yazıp neler söylemişti böyle bir dengesizlik hali love bombing

 • #SelamGençlik 🍀🍀

  Her türlü love bombing benden uzak olsun çok sıkıcı aşk konusunda uzak yakın duruş daha ideal bence sıcak soğuk olarak birbini güvenle özgür bırakan birbirine taze oksijen gibi olan ilişkiler muazzam bence ❤️❤️

  #EnDoğruÂnda ❤️❤️
  #TubaSueda 🍀🍀

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3 0
 • Aşktan ölmek gibi düşün yani şu anda senin aşık olduğun sana geç benim karşımda oradan oraya kendini at dese bunu bile yapacaksın

 • Şu adam ne isterse yapabilir 😂

  • Bak bak 😂😂😂

  • @Kriminal_Kalp nee 😂

  • Geç geç yorumda sadece bunlar 🤣

  • Hepsini Göster
 • O ne mkkkkkkk