Memlekete Yerleşince Kısmetim Açılır Mı?

Selam. Kısa süre önce 30 yaşına girdim. Evlenmek istiyorum ama uygun bir kız bulamadım. 275 bin nüfuslu bir ilin 7 bin nüfuslu ilçesine, yani kendi memleketime tayin istedim. Ailem de benimle bir gelecek. Memleketim diyorum ama pek çevremiz yok, birkaç akraba dışında kimseyi tanımıyoruz. Acaba buraya yerleşip bir düzen tutturduktan sonra kız bulmam kolaylaşır mı, akrabaların faydası olur mu? Yoksa yine iş bana mı düşüyor?

0 0

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 1
 • Kendin bul iş çevrende vs baktın olmuyor görücü dene

  • Knk iş çevremden bulamıyorum yaç o yüzden sevgilim yok hâlâ zaten. İş yerindekilerin hepsi evli, onu geçtim sanırım hepsinin çocuğu bile var sjsjs. Görücü tamam olur da işte onda da birilerinin bir kız bulup birbirimize yakıştırıp aracı olması lazım. Tam olarak sormaya çalıştığım da oydu. Ben şimdi köye, herhalde oralardan bir talip çıkar falan kafasıyla gidiyorum ama hiç umduğum gibi olmayabilir de. O kadar da içli dışlı olduğumuz insanlar değiller çünkü.

 • Kader kismet isi bunlar. Sen caba goster gerisi bir sekilde gelir. İstanbul da olsa ücra bir yerde farketmez.

  • N'apıcam peki bana düşen ne? Günün 8-9 saati işte geçiyor zaten. Geri kalan zamanda da sosyalleşmek anlamında yapacak pek bişi yok ki burada, akrabalarla sohbet muhabbet, herkesin müstakil evi var bahçede oturuyoz işte öyle. O arada bir kız görüp, tanıyıp beğenmek nasıl mümkün olcak pek bilemedim.

  • Durun anlatigin gibi ise senden cok annene veya akrabalarina iş dusuyor ve görücü usulu devreye girmeli. Sen istegini ailen ile gorus onlar gerekeni yapsınlar yas konusuda 22 ve uzeri senin icin uygun pek yasa takilma

  • Aynen aynen görücüye karşı biri değilim zaten, sorumda sormaya çalıştığım da o; köyden bir şekilde birilerini buluruz kafasıyla gidiyorum şu an ama işin sonunda hiç umduğum gibi olmayabilir de sjsjs. Ailemin haberi var, onlar da artık evlen diye laf sokuyo arada zaten. İşte tek sıkıntı, köydeki akrabalarla bizim değer yargılarımız, yaşantımız pek birbirine uymuyor. İyi anlaşıyoruz onlarla, seviyoruz hepsini tabii ama iş evlilik ve aracı olma gibi ciddi şeylere gelince, biraz tereddüt ediyorum. Çünkü benim ailemin, köydeki akrabalar, kızlar hakkında eleştirdiği birçok husus var. Âdetleri, görgüleri, yaşantıları bizden farklı. Şimdi kız bulsalar bile, bulacakları kız da böyle biri çıkar, hiçbirini beğenmeyiz, ben gene damsız kalırım diye korkuyorum. İstanbul'a veda etmeden önceki son günlerim sjsjsjs bu yolun dönüşü yok.

  • Hepsini Göster