Nişan nedir, neden Yapılır? Nişanı Kız tarafı mı yapar?

Sorudan anlayacağınız üzere çok fazla bilgiye ihtiyacım var. Nişan nedir, neden yapılır ve kız tarafı mı yapar gibi konularda bilgi sahibi dostlar, bu soruya bekleniyorsunuz.
0 0

Çok Süper Cevap

 • Nişan, evlilik öncesi milletten (yüce davetliler) para toplayarak evi, çeyizi yapmak amaçlı bir tören😃
  Yöresel farklar olabilir ya da bazı kişiler artık töresel ve yöresel şeyleri uygulamıyor. Fakat genel olarak Türkiye'de nişanı kız tarafı yapar ve altınları alır. Kız ceyiz düzer gibi bir mevzu var. Bazı kişiler kendi taraflarının taktiklarını kendi aliyor.
  Ben ise ailelerin evlilik sürecine dahil olmasını istemiyorum. Her türlü gelen para ev ihtiyacına harcanır. Aile yerine bireyler kendileri kazandıkları ile yolunu çizsin. Senin taraf benim taraf tantanası olmaz.

En İyi Erkek Görüşü

 • Nişan Nedir, Neden Yapılır?

  Nişan nedir, neden Yapılır? Nişanı Kız tarafı mı yapar?

  Kız istendi, söz kesildi, yüzükler takıldı ve sıra geldi nişan hazırlıklarına! Aile arasında resmileştirdiğiniz evlilik kararınızı ele güne duyurma vakti! Nişan dediğimiz şey akraba ve arkadaşlarımızla birlikte yapacağınız düğün öncesi küçük bir kutlama. Günümüzde söz ve nişan beraber yapılabildiği gibi, farklı günlerde de yapılabiliyor. Bu konuda önemli olan ailelerin birlikte vereceği karar.

  Nişanı Kız Tarafı mı Yapar?

  Geleneklerimize göre nişanı kız tarafı yapar. Tüm masraflar kız tarafına aittir. Damadın giyeceği kıyafeti de kız tarafı alır. Ancak gelinin nişan elbisesini de erkek tarafı karşılar. Elbette günümüzde bu durum aileler arasında konuşulup ortaklaşa şekilde de yapılabiliyor.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 0
 • Yüzük takılıyor ve şehirden şehire değişiyor adetleri falan, kız evi yapıyor nişanı ama erkek evi de çerez falan getiriyor benim bildiğim kadarıyla. Bir de nişan öncesi aileler bir araya gelip konuşup anlaşırlar hani nasıl yapılacak falan diye

 • Niye kız evleniin mi 🙄