Nişanlım erkek arkadaşlarından vazgeçmiyor?

Merhaba, öncelikle ben bir erkeğim ve erkek olarak prensiplerim var. Bunlardan bir taneside sevgilimin erkek arkadaşları olmaması. Sevgili olduğumuz ilk zamanlar bir çok erkeği takip ediyordu bile, ben rahatsız olunca boş tipleri takipten çıkarmıştı hatasını anlayıp. Birlikte olmadan önce takip ediyordu zaten. Ama bir kısmı duruyordu onlarda üniversite arkadaşlarıydı ve büyük bir tartışmadan sonra 3 kişi hariç hepsini çıkarmıştı takipten.
Şimdi şöyle bir sorun var, o 3 arkadaşı takipten çıkarmak istemedi. Ben nişanlıma güvendiğim içinde umursamadim ve görmezden gelmeye çalıştım. Nişanlandık ve üzerinden bir kaç ay geçti sonra bu herifler yine aklıma geldi ve rahatsız oluşum çoğaldı haliyle nişanlıma hayatından çıkarmasını istedim.

Ben nişanlıma gerçekten güveniyorum ve o 3 arkadaşı benim seviyemin altında tipler olduğunuda biliyorum. Fakat şöyle bir durum var ki, ben bir kadının bir erkekle arkadaş olamayacağı kanaatindeyim. Nişanlıma güvenmediğimden değil, prensiplerimden ve erkeklere güvenmediğimden.
Nişanlımla 4 haftadır nerdeyse hiç konuşmuyorum çünkü tavrım çok net ve nedenim çok net. Ya onları hayatından çıkarır veya benden vazgeçer. Ve beni ilk hafta her gün aradı ben umursamadım ve kapattım. Geçen hafta bayramın ilk günü aradı, sonra tekrar seçimini yapmasını istedim ve tekrar büyük tartıştık.
Nişanlım onları hayatından çıkarmamakta sonuna kadar kararlı.
Şimdi benim düşüncem bu kız benden vazgeçmedi ama aynı zamanda onları durduk yere hayatından çıkarmak istemiyor, onları düşünerek.
Ve ayni zamanda beni yeterince sevmediğini dusunuyorum. Cunku seven insan bence sevdigi erkek icin arkadas olarak gordugu erkeklerden vazgecer rahatsiz olmamasi icin.

Bu iki seçenek arasında kaldım ve napacağımı bilmiyorum. Cünkü içimi hoş tutmak için ilk hafta her gün aradı ve iyi davranmaya çalıştı sinirimi sindirmeye çalıştı.
Şimdi tekrar onu ararsam, kendime saygısızlık etmiş ve fikirlerimin önemsız olduğunu kabullenmiş psikolojisi yaratmış olurum diye düşünüyorum ve bana olan saygısı azalır.
Lütfen tecrübeli insanlar yorum yapsın.
Hatta erkekler tercihim.
Güncellemeler:
1 yıl
8 gündür konuşmuyoruz tekrar seçimini yapmasını istediğim için. Beni sinirlenip engelledi. Sonra kaldırdı. 4 haftadır iletişimimiz çok bozuk ve ilişkimizi etkiledi. Sırf erkek arkadaşlarını hayatından çıkarmak istemediği için 4 haftadır konuşmamamıza değer mi diye düşünüp tekrar sinirim büyüyor.
0 0

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 0
  • Benim erkek arkadaşım eskiden çok kişi takip ettiğim için rahatsız oldu ben tamamen hesap değiştirdim ki en doğrusu buymuş bir çok erkeğin veya tanımadığım insanların hesabımda yeri yok. Ki nişanlım olarak dese bunu daha çok onemserdim. Evet doğru diyorsunuz kızla erkek asla arkadaş olamaz. Ve erkekler iyi bakmayabilir, istediğiniz kadar seviyenizin altında olsunlar nolacağı belli olmaz. Çok nadir insan vardır ki karşı cinse iyi gözle baksın. Benim 4 senelik dostum ne çıktım o günden beri kimseye güvenmem. Soruyu önemsedim çünkü kendisi için takipten çıkıp herkesi sildiğim kişi benimde eski erkek arkadaşım, ben istediğinde aksine çıkmadı. Bahane diretti yok akrabam yok şu cart curt şimdi cikaririm sonra cikaririm megerse o kızların bir kaciyla konuşmuş. Sizin sevgiliniz bence beni kötü bilirler kac senelik dostum diye düşünüyor ama eşi olacak olan siz daha önemlisiniz. Farkına varması için tavrınızı korumanız. Tercih yaptırmanız doğru olucaktır. Hele şifreler birbirinizde yoksa

    • Şifre vs bunlara gerek yok, telefonun şifresini biliyorum ve zaten rahatlıkla ikimizde telefonlarımızı birbirimize veriyoruz. Şöyle bir durum var, benimde takip ettiğim bir kaç kız arkadaşım vardı ve hiç bir zaman rahatsız olmadı, o yüzdende benden aynısını bekliyor. Fakat ben nişanlandığımız zaman o söylemeden çıkardım, çünkü ona saygım var ve hayatımda hiç bir kadının yeri yoktur (kuzenlerim hariç). Kardeşlerine söyledi benim böyle bir tepki vermemi ve onlarda çocukca oldugunu söylemiş tavrımın. Benim için bir erkek olarak saygı çok önemli, fakat onun bu tavrı ve benimle 4 haftadır kavgalı olması, bunlara ragmen hayatindan o erkekleri çıkarmaması beni çıldırtıyor. Bir hafta önce sert bir şekilde netliğimi erkekler hakkında görüşümü vs çok net anlattım ve tartışarak bir daha yazmama kararı aldığımı söyledim. O günden beri konuşmuyoruz. Onun istegi benim o arkadaslarini kabullenmem. Fakat kabullensem bile, nisanlima tekrar geri dönersem bana olan saygisinin kaybolmasindan korkuyorum. Istedigini yapabilmesi psikolojisinden faydalanmasindan korkuyorum. Sözümün ve fikirlerimin önemsiz olmasindan korkuyorum. Bi yandanda neden onlardan vazgecemedigini anlayamiyorum, belki bir erkek olarak bilmedigim bir sey var

    • Demek ki onlarla seni bir tutuyor bir sey diyemem.