İlişkiler

Okcupid mi Tinder mı? Hangisi Daha İyidir? Kullananlar Bilgi Verebilir mi?

Biliyorsunuz ki birçok arkadaşlık sitesi çıktı. Şimdi karşıma Okcupid uygulaması çıktı. Sizce kullanımı nasıl? Tinder gibi mi? Okcupid mi Tinder mı hangisini önerirsiniz? İkisinin de özellikleri neler?
0 2

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Okcupid mi Tinder mı Daha İyi & Kullanışlı?

  Okcupid, Tinder benzeri bir uygulama. Ücretsiz olarak telefonuna indirebilirsin. Tinder uygulamasından farklı birkaç özelliği var. Burada adaylarını beğenilerine göre seçebiliyorsun. Birkaç detay vereyim.

  Okcupid Uygulamasının Tinder'dan Farkı Nedir?

  Buraya üye olduktan sonra Okcupid sana farklı sorular sormaya başlar. Sorulara verdiğin cevaplar ile karşına tanışabileceğin o özellikleri taşıyan insanlar çıkarır. Yalnızca dış görüşünüz olarak değil, verdiğin sorulara benzer cevapları veren insanlarla da eşleşebilirsin.

  Tinder Uygulamasından Ne Haber?

  Tinder'da ise soru yok! Üye olduğunda karşına eşleşme sayfası çıkarır. Beğendiğin kişilerle eşleşmek istersen kalp atman yeterli. Eğer o da sana karşılık verirse, mesajlaşmaya başlayabilirsiniz.Okcupid mi Tinder mı? Hangisi Daha İyidir? Kullananlar Bilgi Verebilir mi?

  Okcupid Uygulamasında Kriterleri Sen Belirlersin, Tinder'da ise Konum!

  Okcupid, sorulara verdiğin cevaplara göre senin için uygun kişileri ya da konumuna yakın olan kişileri filtreliyor. Yani soru odaklı olarak talip gösterebiliyor. Mesela; Soruya sigara, alkol kullanmadım diyorsan bunu senin için özel olarak seçeneğiyle işaretleyebiliyorsun. Eşleşirken de buna uygun adaylar sana gösteriliyor.

  Tinder uygulamasında yaş aralığı, cinsiyet, konum belirledikten sonra buna uygun adaylar sana liste şeklinde gösteriliyor. Eğer beğenirsen eşleşebiliyorsun. Reddettiğin kişiler tekrar eşleşme olarak karşına çıkmıyor.

  Ben sevgili değil, arkadaş arıyorum diyorsan Okcupid bu konuda sana yardımcı oluyor.

  Okcupid kayıt olurken sana ne arıyorsun diye soruyor. Evet biraz komik bir soru :D

  Sadece arkadaşlık dersen sana arkadaş buluyor. Yok ben flört insanıyım deyip sevgili arıyorum dersen ona da okey diyor. Ben ciddi ilişkiler insanıyım dersen rota ona göre hazırlanıp ciddi ilişkiler kurabileceğin insanları karşına çıkarıyor. Hepsinden biraz biraz ortaya karışık dersen ona göre filtreleme yapıyor.Okcupid mi Tinder mı? Hangisi Daha İyidir? Kullananlar Bilgi Verebilir mi?

  Tinder'da Eşleşme Gerek, Okcupid'de Gerek Yok!

  Tinder uygulamasında birini beğendiğin zaman o kişi seni beğenene kadar profilini göremiyorsun. Yani kişinin profilini incelemen için, o kişinin seni beğenmesi lazım. Eğer o sana beğeni vermezse profil sahibi in midir cin midir anlayamazsın.

  Okcupid uygulamasında eşleşmek için karşı tarafın seni beğenmesine gerek yok.

  Yani bir kişiye mesaj atabilmek için telefonun başında saatlerce çaresiz beklemiyorsun. Beğendiğin kişiye direkt olarak mesaj atabilirsin, eşleşmeyi beklemene gerek yok. Ama tabii bu mesajın da bir sınırı var. Yani eşleşmedin diye kalkıp karşı tarafa 400 tane mesaj atamıyorsun.

  Yani Okcupid uygulamasında verdiğin cevaplara göre arkadaş bulabiliyorken, Tinder uygulamasında daha çok konumuna, yaşına, boyuna posuna göre bulabiliyorsun.

  Okcupid ve Tinder'ın karşılaştırmasını yaptım, Okcupid mi Tinder mı ya da modern deyimle Okcupid vs. Tinder sorusunu yanıtlamaya çalıştım.

  Umarım yardımcı olmuştur!

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1 5
 • Hiçbir fikrim yok. Kullanmadım.
 • Okcupid, ama avrupali kizlar
 • okcupid
 • Tinder
 • KizlarSoruyor varken bunlarda neymiş
 • Kullanmadım bilmiyorum