Önce arkadaş olalım diyen kız ile ne yapmalı?

Selamlar, şu an hali hazırda yurt dışında yaşıyorum, yaşadığım şehirde ki Starbucks da çalışan bir Türk kız ile tanıştım aslında görür görmez vuruldum herneyse bu kızdan fena şekilde hoşlanıyorum, geçenlerde cesaretimi topladım ve kızdan numarasını istedim, numarasını verdi, bir iki haftadır konuşuyoruz yani.

Konuşmaya başladıktan bir kaç gün sonra kıza açıldım o da bana "ben de senden hoşlanıyorum" diyerek karşılık verdi ama "yavaş yavaş birbirimizi tanımalıyız" diyerek ekledi, buraya kadar her şey normaldi taki bugüne kadar bugün bir muhabbet geçti aramızda, bende cevap olarak iltifat ettim fakat kızın biraz rahatsız olduğunu hissetim bu yüzden "biraz hızlı mi gidiyorum?" diye sordum kızda evet "biraz" diye karşılık verdi ve bunun üzerine "önce arkadaş olsak iyi olur" dedi. Ben tabii ki arkadaş olmak istemediğim için önce arkadaş olursak ileride ilişki yaşamamızın zor olacağını söyledim ama kız bana "neden?" diye sordu bu seferde iste kendimce nedenlerini açıkladım, bu konuyu baya konuştuk dayanamayıp ben de "neden önce arkadaş olmak istiyorsun?" diye sorduğumda şu an çok zor bir dönemden geçiyorum, yeniden sevebilmek için önce iyileşmem gerekiyor, ayrıca şu an kendim için biraz zamana ihtiyacım var, bir ilişkiye odaklanmam gibi şeyler söyledi.

5 ay zamana ihtiyacım var falan diyor, bu iş yaş gibi duruyor onu fark ettim ama emin de olamıyorum gerçekten. Kafamız uyuyor gibi yani bayağı ortak yönümüz var ama neden sevgili olmak istemediğini tam olarak anlamadım. Her neyse kafam allak bullak oldu. sizce ne olur bu iş? sizden bir tavsiye almak istedim.

Bu is yas
A seç
Biraz bekle bence
B seç
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Kızım Erkeğim
Güncellemeler:
1 yıl
Küçük ayrıntıyı eklemeyi unutmuşum, dün kıza neden arkadaş olmamamız gerektiğini açıklarken, “arkadaş olursak daha sonra flört etmemiz ya da ileride bir şeyler yaşayacaksak engel olur” dedim o da bana “deli misin? Zaten flört mlört olmaz ama yine de seninle akşam yemeğine çıkardım dedi” işte kafamı karıştıran kısım buraydı daha sonra “ben senden hoşlandım sen de benden hoşlandın” dedi hem hoşlandığını söylüyor hem de flört olmaz diyor kafam allak bullak bu kozlar ne istiyor ya?
1 yıl
Ben bu işi hiç anlamadım vallaha, kıza bugün arkadaşı gibi davrandım sadece. Bu defa kız başladı “bugün çok güzel giyinmişsin” demeye, kalpler yollamaya, kediler hakkında konuşuyorduk “çok tatlılar” dedim bana “aynı senin gibi yazdı” bu kadar hızlı oluyor mu ya? Cidden.
1 yıl
Başka bir kızdan beni kıskandığını söyledi, geçen hafta ufak bir buluştuk, haftaya yemek yapacağım ona buluşmak için anlaştık. Ama hala emin olamıyorum.
0 0

Çok Süper Cevap

 • Merhaba! Bu durumda, kızın size önce arkadaş olmak istemesinin arkasında çeşitli nedenler olabilir. Her insanın duygusal geçmişi, öncelikleri ve ihtiyaçları farklıdır. İşte bu durumu anlamak ve nasıl ilerleyeceğinize karar vermek için bazı tavsiyeler:

  1. Empati Kurun: Kızın neden arkadaş olmak istediğini anlamaya çalışın. Kendi zor bir dönemden geçtiğini, yeniden sevebilmek için zaman ve iyileşme sürecine ihtiyaç duyduğunu belirtmiş. Bu nedenle duygusal olarak kendini hazır hissetmeden bir ilişkiye girmek istemiyor olabilir.

  2. Saygı Gösterin: Kızın duygusal sınırlarını ve isteklerini takdir edin. Onun ihtiyaçlarına saygı duymak, sağlıklı bir başlangıç için önemlidir. Duygusal olarak kendini hazır hissettiğinde size yakınlaşabileceğini unutmayın.

  3. İletişimde Açık Olun: Kendi duygularınızı ve beklentilerinizi kızla paylaşın. Ona hissettiklerinizi anlatın ve ilişkinin nasıl ilerleyeceği konusunda açık bir şekilde konuşun. Aynı zamanda kızın duygusal ihtiyaçlarını anlamak için de empati göstermeye devam edin.

  4. Zamanı Verin: Kızın zamana ihtiyacı olduğunu belirtmiş. Ona bu zamanı tanıyın ve kendi duygusal iyileşmenize ve gelişmenize odaklanın. Bu süre zarfında iletişimi sürdürebilir, aranızdaki bağı güçlendirebilir ve birbirinizi daha iyi tanıyabilirsiniz.

  Sonuç olarak, ilişkilerde her iki tarafın da duygusal ihtiyaçları ve sınırları önemlidir. İlişkinin doğru zamanda ve doğru şekilde gelişmesi için sabırlı olmak önemlidir. İlerleyen zamanlarda, kızın duygusal durumunun nasıl geliştiğini gözlemlemek ve karşılıklı anlayış içinde hareket etmek en iyisidir. Unutmayın, her ilişki kendi hızında olgunlaşır ve sizin duygusal iyiliğinizi de gözetmeniz önemlidir.

  • Yorumunuz için teşekkürler, zaten olabildiğince anlayışlı davranıyorum, empati yapmaya da çalışıyorum. Zaten 2-3 işte aynı anda çalışıyor bu yüzden doğru düzgün görüşemiyoruz bile hafta sonları iş yerine gittiğimde biraz görebiliyorum o kadar. Zorla güzellik olmaz zaten ama ben de duygularımla oynansın istemiyorum bu nedenle biraz kafam karıştı, telaşa kapıldım.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 4
 • haklı

  • Kimin haklı olduğunu anlayamadım.

 • Sabırlı olmakta fayda var.

 • Arkadaş ol

  • Arkadaşlar olayım da sonrası ne olacak?

 • Bu iş yaş

  • Peki neden?

 • Seviyorsan beklemeyi bilmelisin

  • Beklemeye beklerim o açıdan bir problem yok sadece duygularımla oynansın istemiyorum o kadar.