Özellikle sitede ki kızlar evliliği niye bu kadar kolay zannediyor?

Evliliğin büyük bir sorumluluk olduğunu neden bilmiyorlar? Evde belki yemek yapmıyorlar, belki anneleri yemeği, temizliği yapıyor ama evlenmek istiyorlar. Evlenince yemeği, temizliği, ütüyü vb bütün her şeyi kendilerinin yapacaklarını biliyorlar mı? Eşlerinden babalarından ister gibi para alamayacaklarını biliyorlar mı?

0 0

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 1
 • Eşlerinden belki babasından daha kolay para alacak eş ya hani sonuçta para lafı geçmez? Belki kendi evinin temizliği zor gelmeyecek? Her evliliği kötü her aile evini mükkemmel tutmakta yanlış. Doğru insana denk gelmek mesele. Ve kolay değil tabi

  • Dediğin gibi bu kolay değil. Belki ev işinde sana yardımcı olacak eşin bile olabilir ama bu asla kolay değil. Reel hayatta bakıyorum 25 yaşında ki kızlar evlenmiş akşam yemeği bile yapmıyor nerdeyse burada ki kızlara bakıyorum 21 yaşında evlenmek istiyorlar. Zaman artık annelerimizin zamanı değil 17 18 yaşında gelin gidip bir de kaynana evine gelin gidip o evi çevirecek kız çok çok az artık

  • Kaynana evine gelin gitmenin mantıklı bi yanı yok. Herkesin evi ayrı olmalı. Onun disinda seni niue bu kadar üzdu insanların aile kurma hedefi anlamadım.

  • Sen beni baştan anlamamışsın ki. Beni üzen bir şey yok. Evliliğin büyük bir sorumluluk olduğunu bilmeden evlenmek istiyorum diyorlar o sorumluluğu bilmeleri lazım önce. Anlatabildim mi?

 • herkes helal sut emmis ariyor ama arayanda helal sut emmis degil. Duzgun insan bulamiyorum diyor acaba sen ne kadar duzgunsun diye sormadan gecemem.

 • yazdığın şeylerin hiçbiri doğru değil eşimden para istemeye utanacağımı sanmıyorum :D ayrıca evdeki işleri kendisi de yapacak. o eskidendi.

  • Evliliğin sorumluluğunu üstlenmeye hazır mısın peki?

  • ne sorumluluğu olacak aynı evi paylaşan 2 insanız şurda sen kendi eşine ağır sorumluluklar yüklemek istiyosan o da senin problemin

  • Keşke sorumu anlayıp yorum yapabilseniz. Karılı kocalı çalışıyorsunuz ikinizde akşam eve yorgun geliyorsunuz evde yemek yok naparsın? Dışardan söyler veya yemeğe gideriz deme her akşam o olmaz eşin seni illa ki çıkarır dışarı veya söyler ama sürekli olmaz. Haftada 1 gün yani pazar günü izinlisiniz eşinde sana yemekte, temizlikte yardım etmiyor pazar günü hem o işleri yapıp hem eşine vakit ayırabilcek misin? Yardım etmiyorsa ona vakit ayırmam da deme illa ki sana yardım edecek bir eşe denk geleceksin diye bir şey yok ya da bunları en başta konuşurum kabul ederse evlenirim deme. Evin giderleri var, faturalar var bu sorumlulukları almaya hazır mısın?