İlişkiler

Özgüven nasıl kazanır insan ?

Özgüven sizce doğuştan gelen birşeymidir ? Aile yapısına mı bağlıdır ?

Birçok arkadaşım bende dahil eminim ki bu durumdan dertli. Dış görünüş özgüvende ne kadar sorun? Özgüvenimi nasıl sağlayabilirim? Korkularını nasıl yener insan?
0 0

En İyi Kız Görüşleri

 • Özgüven öncelikle insanın kendisini sevmesiyle başlar.

  Örneğin, boyunuz kısadır ama siz kendinizi kısa boylu da olsanız kötü hissetmiyorsunuzdur. Yada size boyun kısa diyenlere aldırış etmiyorsunuzdur çünkü siz kendinizi boyunuz kısa da olsa beğeniyorsunuz. Bir müddet sonra sizin kendinizi bu derece beğenmeniz insanlar arasında da kabullenir hale gelecektir.

  Özgüvenin oluşmasındaki bir diğer husus ailenin davranış biçimidir. Sizi destekleyen bir aileniz yoksa ezilmiş ve sözleri kaale alınmayan insan olarak kendinizi düşünürsünüz. Bu da sizde olumsuzluğa sebep olur. Ailenizin size deger vermesi ve birçok konuda sizi desteklemesi sizin özgüven sağlamanıza çok yardımcı olacaktır.

  Demem o ki, özgüven doğuştan gelen bir şey değildir.
 • Özgüven bence tamamen ailede başlayan ve bireyin daha sonra üstüne eklemesi ile oluşan birşey. Çocuk ve gençlik döneminde çok da olmamak şartı ile serbest bırakmalı ebevyinler çocuklarını. Başarı hissiyatı Küçükken işlenmeli kalbine. Emin olma duygusu. Eğer yaşayamamışsa kişi, hayatta hiçbirşey için geç değil. !

En İyi Erkek Görüşleri

 • Arkadaşlar aile maile demiş yetiştirilme tarzı demiş ama alakası yok kardeş. Özgüven dediğin olay hiç birşeyi kafana takmadan yaşamaktır. bir kıza çıkma teklifi ederken 'acaba kabul etmezse ?' demek yerine' yiyeceğim en fazla bir tokat' mantığıyla hareket etmektir.İşte o kafandakini gerçekleştirdiğin an ne tipin, ne kilon, ne fiziğin hiç bişeyi kafana takmadan o eylemi gerçekleştirirsin buda özgüvenini tavan yaptırır. Hani bu bir örnekti ama genel olarak böyle. Aslında özgüven sadece TECRÜBELERİNLE gelişen bişeydir.Yaşaya yaşaya hem tecrüben artar hem özgüvenin. Bunlar benim kişisel görüşlerim tabiki başkalarına göre farklı şeyler.
 • bunu da bak mutlaka

  özgüven #çözülmüştür

  mutlaka oku ve uygula kısmını oku ; www.kizlarsoruyor.com/.../a13829-kolay-yoldan-ozguven-kazan-para-harcamadan

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

0 3
 • kardeşim sana bişi sölicem aynısını uygula :) bu sokakta broşür dagıtan warya krdeşım gıt onların elınden al bir tanede fırlama ark al yanına sokakta dagıt onları özelikle kızlara yönel 2 gün sonra öz güven patlaması yaşarsın :) ne alaka deme dene
 • Benim özgüvene ait tek önerim var o da yapabilirim de sonunda ölüm yok ya bu işin de ve yap bu işi. Ve hayattaki sıkıntıları takma
 • Yetiştirilme tarzı ve kendinde beğendiğin olumlu şeyler özgüveni etkiliyor

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?