Severken nasıl vazgeçer bir insan?

Sevdiğim bir kız vardı. Bana iyi davraniyordu. Değer veriyordu ilgi gösteriyordu. Başlarda böyleydi. Bende bir şey yokken beni kendine bağladı. Sonra uzaklaşmaya başladı. Öğrendim ki 7 yıllık bir iliskisinden ayrılmış. Biz de 10 ay sonra falan tanışmıştık. Unutamamis o kişiyi. Ama ben bilmiyordum. Ona tüm hislerimi açıkça söyledim. Bir sey hissetmiyorum dedi. Ancak o ana kadar hep ilgiliydi yani arkadaşca bir ilginin üzerindeydi. Ben de o zaman daha konuşmayalım dedim. O da konuşalım belki ilerde olur zaman ver dedi. Ben çok zaman verdim kendisine. Ancak o esnada hep eskiye geri dönmeye çalışmış. İletişime geçmiş falan. Sonunda da onunla olamadı tabi. Ancak beni de istemedi. Uzun bi aradan sonra yazdı bir şeyler konuşmaya çalıştı. Ben de çok farklı olabilirdik dedim. Emin misin kendinden dedi. Evet dedim eminim. Ben istemiyorum sevgilim var dedi. Madem sevgilin vardi ne diye emin miyim diye soruyorsun dedim cevap vermedi. Sonra bir ara yine konuştu benimle. Konusurken de bir anda engelledi her yerden. Gerçekten de sevgilisi varmış. Sevgilisi varken bana emin olup olmadığımı sordu gitti. Ben seviyorum gerçekten. Ancak unutmam gerekiyor. Spotify da hep aşk acısı içerikli şeyler dinliyor. Arada yine geçmişe sitem ettiği storyler atıyor. Kalbini seni sevene ver ki mutlu olasın yazmış mesela. Ama sevgilisi de var. Çocuk görmüyor mu bir şey demiyor bu hareketlerine bilmiyorum tabi. Bir acı geçmeden onu bastırmak için biriyle olmak doğru gelmiyor. O kişi ben de olabilirdim diye düşünüyorum.. Yani geçmişindeki çocuk için ağlayıp gözyaşı döküyor sonra 1 ay geçiyor başkasıyla sevgili oluyor. Bu kadar kısa sürede birini sevebilir mi insan? Aşık olabilir mi? 7 yıl yani. Az da degil. Ben uzun iliskiden ayrıldığımda yıllarca başkasıyla olmamıştım. İyice kafamdan silinmişti öyle devam etmiştim. Bana mantıksız geliyor o yüzden. Herkes benim gibi olacak da değil tabi. Ama biri için ağlarken başkasına nasıl bu kadar hızda gecebildi. Bunu pek aklım. almiyor. İşte ben böyle birini seviyorum. Ondan tamamen vazgeçmem lazim. Ancak yapamıyorum. Bazen iyi oluyorum diyorum ama bir anda başa sariyorum. Sevgilisi var bir şey diyemiyorum. Nası vazgecilir bu sevdadan. Kara Sevda bu olsa gerek. Sabahtan akşama kadar aklımdan çıkmıyor aylardır. Hayatım yoğun da olsa hep bir köşesinde o var. Kafamı dagitacak onlarca şey yaptım ama durumu kabullenemedim bir türlü.

0 0

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 0
 • benzer bir şeyi yaşadım. 8 yıllık ilişkisi varmış ben ayrılık dönemine gelmişim. küstüler bana geldi, barıştılar gitti. ben tepki vermedikçe, bunu yaptı. şimdiki aklım olsa, bunu bana yapmasına asla izin vermezdim. çünkü cepteydim ve arada olumlu konuşuyordu ki cepten de çıkmayayım. cepten çık, siliyo musun yoksa engelliyo musun hicbir sekilde iletişim de kurma.

  • Engelledi zaten. Bari vedalasalim dedim. Olur dedi. Randevulastik. Gelmedi. Yine engelledi. Yani öyle boktan bir durum. O kadar fazla kullanıldım ki bu surecte anlatamam. Degersizlestirdi beni. Saygısı kalmadi. 1 ay sona cevap yazdığı mesajım bile var yani. Canı istemediği an cevap vermeyi kesti. Öldürsen cevap yazmaz canı istediği zaman geldi konuştu. Yani benim hiçbir değerim kalmadı. Kendime çok kızıyorum işte ben de. Bana bunu yapmasına izin verdiğim için. Ama kendisi geldi benim evimde kaldı günlerce. Hep vakit geçirmek istedi falan. Sonra da bunu yaptı işte. Ben canım gibi engellendigim halde iletişim kurdum. Hatta kapısına gittim bir kere. İşte o zaman sevgilim var dedi. Varmış gerçekten de. Bunları yaptım çünkü aramız çok iyiydi yani birbirimize hediyeler bile gönderirdik falan. Bir anda olay buna dönünce kullanıldığımı anladım iste. Yanilmis olayım istedim ama gerçeklerle yuzlestim.

  • kendine kabullendirmen gereken bir sey var. hayatının merkezi sensin ve sana deger vermeyen birini merkeze koymamalısın. hak etmedigin seyleri yasatan birine karsı en ufak bir sevgi de beslememelisin. kendine saygı duymayı öğrenince her sey daha kolay oluyor. umarım unutabilirsin ve umarım zor olmaz.

  • Aylar oldu beceremedim iste. Battıkca daha da batiyorsun. Böyle yalvarır gibi oluyorsun. Sonra yaptıklarından pişman oluyorsun. Bu daha da çok değersiz hissettiriyor. Hiç de böyle bir insan değildim bu konularda. Ancak o kişiye karşı tüm duvarları kaldirmistim. O yüzden duş kırıklığı yaşıyorum çok fazla. Hiç sevmemiş olduğunu biliyorum. Merkezde kendimin mask gerektiğini de biliyorum. Sadece nasıl yapacağım konusunda eksikliğim var.

 • Çok uzun yazmışsın, sadece başlığa cevap vereceğim. Bu sorunun iki cevabı var.

  İlki, karşı taraf öyle çok üzmüştür ki vazgecmekten başka çaresi kalmamıştır.(yaşadım)

  İkincisi, seni hiç sevmemiştir.