Sevgili Aileyle Nasıl Tanıştırılır? Neler Konuşulabilir?

Sevgilimi ailemle tanıştırmak istiyorum ama kafam karışık. Sevgili aileyle nasıl tanıştırılır, direkt bu benim sevgilim diye konuya mı girmeyelim? Neler konuşulur tanışma aşamasında?
2 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Merhabalar Değerli KScan,

  Aile içinde yetişkin bireylerin en büyük sorunlarından birisi özel hayatını paylaşmak olur, öncelikle bu durum baskın aile yapısında daha fazla görülür, özellikle cinsel yaşam konularında, aşk sevgi ilişkisi konusunda insan çeşitli tereddütler yaşar.

  Eğer güzel bir meslek sahibi iseniz evlilik gibi somut adımlar atmak istiyorsanız bu durumu öncelikle varsa kardeşiniz ağabeyiniz, sizin için ağabey olarak geçen bir tanıdığınız hakkında fikrini alın, daha sonra konuyu annenize açın ama şunu unutmayın ki burada sadece sizin düşünceleriniz değil alacağınız kadını aileniz kabul eder mi?

  Mesela aileniz muhafazakar mı? Dindar mi? Yoksa herhangi bir dine mensup değil mi? Yaşam şekli kültür durumunuz uyuyor mu?

  Bunları düşünerek hareket etmelisiniz, çünkü evlilik sadece iki kişi arasında değil iki aile arasında yaşanıyor, bundan dolayı eğer ciddi bir ilişki ise duygular kadar mantıklı olmak gerekiyor.

  Bu durumu konuşurken ailenize uygun helal süt emmiş bir hanımefendi olduğunu, evlilik çağının geldiğini ve Allah'ın rızası harama düşmemek için evlilik yapmak istediğinizi ailenize dile getirin, eminim ki onlarda en güzel şekilde sizi anlayacaktır.

  Burada önemli olan sadece duygular değil ailenizin yapısı mantık ve gelecek durumunuz, benim sevgilim var flört ediyorum demek çok ciddiye alınmaz.

  Sadece isteğiniz ciddi ve yerinde olsun.

  Kalın sağlıcakla. 🤗🤗🤗

En İyi Kız Görüşü

 • Sevgiliyi Aile İle Ne Zaman Tanıştırmalı?

  1- Acele Etmeyin

  Sevgili Aileyle Nasıl Tanıştırılır? Neler Konuşulabilir?

  İlişkiniz güzel gidebilir işi ciddiye bindirmek isteyebilirsiniz ama 3 aydır tanıdığınız birini de gidip hemen aileniz ile tanıştırmayın. Bana göre sevgili aile tanıştırma süresi 10. aydan sonra olmalı. Zira 1 ya da 3 aylık tanıdığınız birini aileniz ile tanıştırmak isterseniz sevgiliniz size “Ben kendi ailemle tanışmadan önce 9 ay bekledim ne bu acele yiğidim” diyebilir.

  2- Aileni Önceden Hazırla

  Sevgili Aileyle Nasıl Tanıştırılır? Neler Konuşulabilir?

  Sevgili aile nasıl tanıştırılır? sorusunun en büyük cevabı tanıştırmadan önce aileni buna hazırlamaktır. Yani sevdiğinizi direkt kolundan tutup ailenize götürmeyin. Götürmeden önce durumu ailenize açıklayın onların da rızası olursa ve buna hazırlarsa götürün.

  Aynı zamanda bu tanışma işine kız ya da erkek arkadaşınızı da hazırlayın.

  3- Tanıştıracağınız Ortamı İyi Seçin

  Sevgili Aileyle Nasıl Tanıştırılır? Neler Konuşulabilir?

  Eğer ev ortamında tanıştıracaksanız buna da iyi hazırlanmanız lazım. Zira karşı taraf eve gelmek isteyebilir ki haklıdır bence. İlk buluşma için ufak bir yemek organizasyonu yapabilirsiniz.

  4- Bütün Sülale İle Birden Değil, Farklı Zamanlarda Tanıştırın

  Sevgili Aileyle Nasıl Tanıştırılır? Neler Konuşulabilir?

  Yani sevdiceğinizi bütün aile ferdi ile birden tanıştırıp germeye hakkınız yok. Mesela kardeşiniz varsa ilk önce onunla tanıştırın. Daha sonra anne ve baba ile tanıştırın. Daha sonra kimle tanıştıracağınız size kalmış.

  Sevgilinin Ailesiyle Konuşacak Konular Neler?

  Evet tanışmaya gittiniz ama konu bulamıyorsanız burayı iyi okuyun. Politika, din ve para gibi tartışma doğurabilecek konulardan uzak dur. Erkek arkadaşın, kız arkadaşın ve ailen, bu konularda aynı fikirde olsalar bile, sonunda bütün sohbet politikaya ya da başka bir konuya dönerse, gerçekten birbirlerini tanıma fırsatını kaçırmış olurlar. Bu yüzden bu konulardan olabildiğince uzak durun.

  Sevdiğiniz sporları, yaptığınız işi, hobilerini, fobilerinizi kısaca sizi tanıtan konuları konuşabilirsiniz

  Kızın Ailesi İle Tanışmaya Giderken Ne Alınır?

  Güzel bir buket çiçek yaptırabilirsin. Ya da güzel bir tatlı alabilirsin. Çikolata almayın direkt istemeye gidiyormuş gibi olur.

  Onun haricinde ufak kardeşi varsa oyuncak türü bir şey alınabilir. İlk günden fazla bir hediyeye gerek olmadığını düşünüyorum. Çiçek ve tatlı yeterli olacaktır.

En İyi Erkek Görüşü

 • Önce sevgilinin onayı alınır sonra aile bilgilendirilir sonra kız getirilir ki mümkünse sadece annen olursa iyi olur iki kadın iyi anlaşır sana pek söz düşmez

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

6 4
 • Merhaba,
  Sıradan bir arkadaşını nasıl tanıştırıyorsan öyle tanıştırabilirsin, kasma relaks, rahat ol!

 • Evlenmiyecekseniz yakın zamanda bence tanistirmana gerek yok

 • Ailene geleceğini haber ver kendiliğinden gelişir olaylar zaten 😃

 • Tut elinden getir. Ahanda ben bu karıyı istiyorum baba diyeceksin olacak bitecek...

 • Önce sevgilin ile konuş bahset bu istediğinden.
  Sonra ailene sevgilinden bahset ve sizinle tanıştırmak istiyorum dersin.
  Ne konuşcaklarida ortama göre ilerler burada ne yazarsa onu kovuşturmayı düşünmüyorsun sanırım..

 • Ailene sevgilini tanıştıracağını söyle, sevgilinr bırak sonrasını kendini tanıtsın..

 • Tanistirmadan önce ailene kızdan bahsettinmi?

 • Ben çok rahattım bu konuda.. annesi annemin çocukluk arkadaşı bizde sevgilimle çok yakın arkadaştık uzun süre ama büyüyünce hislerimizin arkadaşlıktan öte olduğunu farkettik.. Aileyle ekstra tanıştırmaya gerek olmadı :d

  • Abisi ve babası benden nefret ediyor sanırım ama gkfnfkc arkadaş ayağı sevgili olduk ama affettiricez artık

 • farklı şehirlerdeyiz biz annesi zaten beni biliyordu benim istanbula gidecegimi öğrenince annesi akşam yemegi için davet etmişti sonra sevgilim geldi beni karşıladı işlerimizi hallettik akşam üstü onlara geçtik kapıda karşıladı hepsi sevgilim gülseyip gelinini getirdim dedi anneside gelinim degil kızım olur inşallah hg kızım dedi hb degip girdim öyle yemek yedik ettik kahve vs derken uykum geldi gece 3 gibi otobüsüm vardı kadın hemen farketti ısrarla biraz uyumam için yatak falan hazırladı yattım uyandırdılar sonra tekrar bişiler yedirdi üstüm ince gece serin diye hırka verdi yanıma yiyicek koydu acıkırım 8 saat yol gidicem diye birde apartmanın önüne kapıya kadar geçirdiler beni orda cebime 200 lira para koydu (bu para yüzünden kavga ettik sevgilimle ) o son para mevzusuna kadar herşey çom güzeldi hiç yabancılık çekmedim halada güzel allah bozmaz insallah.

  • Ne iymiş yaa hep öyle olun inşallah darısı bana mxkdkc

  • @tu2bal sanırım şansım kadınında 2 kızı olması benimde 2 kızım var sana gelin muamelesi yapamam kızlarıma hapılmasını istemedigimi bende sana yapmam dedi insallah hep böyle oluruz:)

  • İymiş benim hayalim de 2 ablası olsun bu küçük olsun elti olmasın isterim djxkfkf bakalım şansa ne çıkacak

 • Tanıştırmadan anlat bir arkadaşım var falande gerisini anne öğreniyor zaten, napıyor, kaç yaşında, nereli, annesi ne iş yapıyor, babası ne iş yapar soru üstüne soru gelir. Fotoğrafını görmek ister muhtemelende. Ondan sonra bir yerde karşılaşmaları daha mantıklı bence. Direkt tanıştırma beni geriyor birden ciddiyet sarıyor. Ama karşılaşmış gibi olunca aaa bak annem sevgilim, sevgilim annem diyorsun daha hoş oluyor.