Şİmdu hangimiz suçlu, hangimiz adim atmasi gerekiyor?

Arkadaslar, 2 senelik nişanlim ile dun tartistik o sinirlendi tokat atti bende bi an refleks ile attim kavga ettik. Ailelerimiz araya girdi ayrilacakmis hanfendi, oyle diyormuş. Bende dedim ne halt yerse yesin. Nisanlimin ailesi beni sever oyle bir sey olmayacak biz damadi seviyoruz dediler. Biri ozur dilesin olay bitsin dedileer. ilk adimi dedim o atsin. Nisanlim atmam kbsin demis bende atmazsa bu Nisan bozuldu dedim. Aglamis simdi ben hakliyken haksiz mi oldum ne yapalim akil versenize.

0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Kul ileride "bu evlilik benim imtihanım, kaderimmiş" ifadeleriyle Rabbine karşı isyan etmesin diye; Allah bu tarz durumlar ile bir nevi olabilecek halleri öngörmenizi sağlar. Bu gibi durumlarda ileride zorunuza gidecek ve sineye çekilmeyecek şeyleri bile bugün göz ardı edip mevzuyu bitirmezseniz ve benzer durumlar evlilik içerisinde'de karşınıza çıkarsa eğer; asla isyan etmeye ve bu durumu kadere mâl etmeye hakkınız yoktur bilginize. Biraz psikoloji ve dini videoları izlemeni tavsiye ederim. Böyle bilinçsiz kişilerin tavsiyesine ihtiyacın yok. Çevrene sorman zaten hata, ilişkiyi yaşayan sensin ve iki insanın 10/10 olmasının hiçbir anlamı yok. Önemli olan o kişilerin birbirlerine karşı uyumlarıdır. Dışarıya çizdiğiniz imaja aldananlar elbette olumlu yönde konuşacaklar. Kimse kızını, yeğenini, kuzenini, kardeşini kötü görmek istemez ve etrafa karşı eleştirmez ki onlar senin hayatına girecek kişiyi o sıfatlar ile tanıyıp onlara göre yorumlar yapıyor ancak sen dâhi bilemezsin nişanlın nasıl bir anne veya nasıl bir eş olacak yani bunları az çok öngörebilmen için ciddi seviyede oturup ufacık söylemlerini ve tavırlarını düşünüp seni rahatsız edenleri masaya koyup ileride bunlara bir ömür tahammül cidden edebilir misin? Diye düşünmen gerekli ve dediğim gibi psikoloji ile ilgili videolar izleyerek az çok nişanlın davranışları hakkında daha bilinçli fikirler elde edersin. 28 yıllık anne babam boşanıyor şu an ve 7 sene dolu dizgin 4/4 lük bir ilişki yaşayan kuzenim evlenip 6. Ayda boşandı... Demogoji yapmak cidden istemiyorum ancak bu durum tüm hayatına etki edecek istersen istihareye yat veya dini açıdan araştır, istersen biraz daha bilimsel yaklaş psikolojik olarak değerlendir. Bu arada böyle durumlarda ayrılanlar genelde şöyle oluyor; karşı tarafın ilerideki evliliğinde çok sorunlu olduğunu bir şekilde duyup görüp öğreniyorsun ve Allah'a şükür ediyorsun ucuz atlatmışım diyerek yani çevremden genelde gördüğüm izlenimler bu yönde. Karar her zaman senin elbette, hakkında hayırlısı olsun 🙏

En İyi Erkek Görüşü

 • Şiddet

  İhanet

  Hakaret

  Olursa ilişki eskisi olmaz.

  Sen seviyorsan onu, ilk adımı sen at ancak onuda al karşına konuş. Her tartışmada böyle olacaksanız evlenmeyin daha iyi.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 2
 • Kim haksızsa o adım atsın

 • iki sene nişanlılık olur ise her türlü kıyamet kopar zaten

 • Özür dile bro büyüklük sende kalsın

 • Şimdilik büyüklük sende kalsın özür dile