Sizce boşanmak doğru karar mı?

Eşimle 10 yılı aşkın birlikteliğimiz var. Uzun süre de nişanlı kaldık. Evleneli de 1 yıl oldu. Karım çok hassas, sorun bile olmayacak kadar küçük şeylere çok sinirlenip sürekli kavgalar başlatan, öfkesini kontrol etmeyen küfürler hakaretler edip rencide eden ve sadece kendi doğrularını ve duygularını önemseyen, herkesi eleştirip kendisine toz kondurmayan bir insan. Evlenmeden önce de böyleydi ama evlendikten beri 1 yıllık evliliğimizde bana akıl almaz kötülükte muamelelerde bulundu. Ben de sakin sabırlı anlayışlı bir insanım. Aramız iyi olsun diye her kavganın sonunda haklı olsam da özür dileyen hatalı olduğunu kabul eden hep ben oldum. Bana kötü davrandığında her seferinde bunu hak ettiğime inandırdı. Evliliğin başından beri de çok küçük kavgalarda bile evlendiğimize lanet edip boşanmakla tehdit etti hep. Son kavgamızda da yine beni evden attı. Ben her seferinde olduğu gibi aramız iyi olsun diye uğraştım sakinleştirmeye çalıştım. Ama onun inadının karşısında mecbur kalıp evi terk ettim ve sonrasında yaşadıklarımı düşünüp boşanma işlemlerini başlattım.

Ben eli yüzü düzgün efendi ve sevdiği insana her şeyini sunmuş, her zaman ilişkisi için kendinden taviz vermiş biriyim. Ama bu yorucu döngüden artık kurtulmak iyileşerek hayatıma devam etmek istiyorum. Eşime aramızdaki sorunları çözmek için beraber terapiye gitmemiz gerektiğini evliliğimiz boyunca hep söylemiştim o ise hiç istememişti. Bu saatten sonra da terapiye gidilse bile hiçbir şeyin değişeceğine inanmıyorum. 1 aydır da ayrı yaşıyoruz. Sizce terapiyi denemeden boşanmak doğru karar mı?

Boşan
A seç
Terapiyi deneyin
B seç
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Kızım Erkeğim
Güncellemeler:
1 ay
Çevremdeki herkes böyle bir karakterin tedaviyle de düzelmeyeceğini düşünüyor. Ben de tedavinin bile aramızdaki kalıplaşmış sorunları çözmeyeceğini düşünüyorum. Belki milyonda bir ihtimal beraber mutlu huzurlu devam edebiliriz eşim tedavi olursa. Bu ihtimal de yaşanabilecek kavga ve hayal kırıklıklarını düşününce göze almaya değer gelmiyor. Kadın arkadaşların da yorumlarını bekliyorum.
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Boşanma kararı almak kişisel bir karardır ve sadece sizin bilmeniz gereken şeyleri değerlendirmeniz gerekir. Ancak, sürekli kavga ve kötü muamele eş arasında uzun vadeli bir sağlıklı ilişki kurmanın önünde engel teşkil edebilir. Eğer siz veya eşinizin fiziksel veya psikolojik güvenliği tehlikeye girdi ise, bu durumda boşanma düşünmek akılcı bir adım olabilir. Ayrıca, eşler arasında müzakere ve iletişimin iyi olmadığı, karşılıklı saygı ve anlayışın eksik olduğu durumlarda da boşanma düşünülebilir. Ancak, bu kararı almadan önce evlilik terapisi gibi alternatif yolları da düşünebilirsiniz.

En İyi Erkek Görüşü

 • Psikolojik sorunları vardır ve Tedavi olmadan düzelmez büyük ihtimalle sadece kendini önemseyen biri ve seninle Devam edebileceğini sanmış Çünkü herşeyi Alttan almışsın seni sevse bile ya da ölene kadar yanında olmanı istese bile bunu göremezsin davranışlarından dolayı yanında otur ve Bu evliliğin devam etmesini istiyorsak birbirimize saygı ve sevgi duymalıyız sen farkında olmadan beni kırıp döküyorsun ve ben üzülüyorum de biraz zaman ver düzelmez se o zaman Senin ile boşanacam tek çare bu de ya da mesaj at içindeki olum lu ve olumsuz düşünceleri söyle ve 1 Ay tanı Bu tip şeyler Çözülebilir Ama unutma bir Aile kolay kolay kurulmuyor Sorunlar Düzelmiyorsa tabiki son çare boşanmak

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 5
 • Sevgili arkadaşım ne olursa olsun erkekliğinden ödün verme tabii ki kadın olabilir saygı duyarsın sevgini gösterirsin fakat mutlu olmadığını evin içinde huzursuz olduğunu düşünüyorsan şimdiden boşanmanı tavsiye ederim çocuğun yoksa rahat boşanırsın çocuk varsa bu biraz sıkıntı olur benim tavsiyem olaya genel açıdan bak kendine sor ben mutluyum diye mutlu değilsen git hemen boşanma davası aç ya da konuş bir mevzuda anlarsın

 • Hakikaten çok zor bir durum zorla güzellik olmaz

 • Eğer seviyorsan onu, terapiye gidin birlikte. Sevgini bitirdiyse, boşanmak en doğrusu olur

 • Boşan gitsin ömür kisa

 • Boga burcu mu eşiniz

  • Neden sordunuz boğa burçları böyle midir

  • Yes

 • Oturup konuşun bi hocaya danişin ve ya doktora gidip terapi alin ama boşanmak bir sonraki iş