2-3 Üniversite bitirince yükseklisans doktora yapınca insanın eline ne geçer?

2-3 üniversite bitirince yükseklisans yapınca tez yazınca doktora yapınca insanın eline ne geçer? Sadece cv'si mi kuvvetlenir? Cidden zengin olmak için her insanın böyle bir kariyer yapmasına gerek var mı?

Adam diyor 2-3 üniversite bitirdim diplomalarım var. Karşısındaki diyor hiç yeterli değil kıytırık üniversitelere gitmişsin diyor. Adamın gittiği üniversite de öyle boş değil Amerika'da en az 100'e giren üniversiteler Türkiye'de Nişantaşı ve Gazi falan. Bu adamları görünce ulan biz nabalım oldum.

Üniversite bu kadar gerekli mi? Yoksa itibar görmüyorsun. Kötü bir bölüm olsa bile bir bölümden illa diploman olucak. Siz ne düşünüyorsunuz?

0 0

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3 0
 • Bu işler para için olmuyor insanın içinde o okumanın öğrenmenin zevki oluyor o yüzden devam ediyorsun ben istiyorum 2. 3. Lisansımı yapmak yükseklerimi bitirip doktora vermek tabi biraz saygınlık beklentisi de var ama türkiye üniversite dolu artık diploma kağıt parçasından başka bişey değil bunun farkında olmak lazım

  • Bende aynı fikirdeyim. Para için değilde öğrenmek için gidilmeli. Ve bu alanda kariyer yapılmalı. Para için gitmek yanlış. Diploma bir kağıt parçası oldu.

 • 1 lisans bitirdim ikinci üniversiteye başladım ama ev hanımıyım evden e ticaretle uğraşıyorum

  • Ne kadar güzel hayırlı olsun. Peki e-ticaretle devam mı edersin yoksa aldığın diplomadan bir işe girip mi devam edersin hangisi daha avantajlı senin için

  • E ticaret bitene kadar e ticaret ama dünyanın ne olacağı bilinmez o yüzden birinci üniversitede anam babam usülü öğretmen oldum ikinci üniversiteyi de hem sanalda hem realde iş bulabilmek için okuyorum. Bide sürekli olarak kurslara yazılıyorum ne demişler imkanın varken öğren yeri gelince kullanırsın.

 • Zengin olmak isteyen kendi işini kursun ilkokul mezunuda olsa zengin olabiliyosun ama diplomanla baskalarinin kurdugu ise giersen sadece orta standart bi vatandas olursun

  • Kendi işini kuranlar çok mücadeleci insanlar oluyor. Ben Türkiye'de üniversiteye giden çoğu insanın para için meslek sahibi olmak için gittiğini biliyorum. Öğrenmek için çok az giden var. Ama yani adam 2-3 üniversite bitirmiş bitirmeyenlerin daha fazla kazanmasını eleştiriyor. Kaç diploması olduğunu soruyor. Adam 1 diplomam var duvarımda süs olarak asılı duruyor dedi. Az evvel karşısındaki 2-3 üniversite bitirmiş çocuğa bile kızan adam sinir oldu. Neymiş American kolejlerinde mühendislik eğitimi almak lazımmış. Adamın zaten sermayesi yok parası yok adam para kazanmak için üniversiteye gidiyor. Değişik olaylar.

  • Herkesin yolu hikayesi farklı