Ailem ve bulanık hayatım?

14 yaşından beri elektro gitara merak salmışımdır ama ailem asla bu konuda beni desteklemedi hatta kendi paramı biriktirsemde "ders çalışmazsın" bahanesiyle engel oldular. Neye merak saldıysam asla desteklemediler sonra "bizim çocuk niye hep evde" gibi vs. Konuşup beni aşağılıyorlar, evde kafayı yiyeceğim. Şu ana kadar bir hobi edinemedim. Meslek lisesi elektrik mezunuyum lise hayatımda beni de hiç elektrikle alaklı kurslara ne kadar istesem de yollamamışlardı. Ben 11. sınıfta hayatımdan bıktım bari derslere yükleneyim diyip derslerimi düzelttim, sırf gitara izin verenler diye GTÜ E. E müh kazandım. Ama ne yaptıysam yaranamadım. Kendim hali hazırda elektronik müzikle ilgileniyorum ayrıca Elektrik-elektronik alanına da merakım var. Hayatta ne yapacağımı bilemiyorum, asla bir şey üzerine kendimi geliştiremiyorum Babam sürekli "bizim zamanımızda çalışan kazanıyordu iyi hayatı oluyordu" gibi 60 sene geride kalmış şeyleri sunarak reddediyor. Evde kafayı yiyeceğim ne yapmalıyım?
Güncellemeler:
1 yıl
Eklemeyi unuttum Kendimi bildim bileli hayatımı yaşayamadım yaz tatillerinde sürekli sanayi de ucuza çalışarak geçirirdim zamanımı
1 yıl
Zaten bu gitar meselesini kısa sürede halletmeyi düşünüyorum. Kadere falan da inanmam, onlar istemeseydi bunların hiçbiri olmazdı. Kendi paramı zor da olsa kazanmaya çalışacağım. Buraya da içimi dökme amaçlı yazmıştım. İçimi dökecek arkadaşım bile yok adam akıllı..
0 0

Çok Süper Cevap

  • Çoğu aile öyle maalesef. Ne yapsan yaranamazsin onlar için her yaptığın saçmadır... Üniversiteyi kazanmissin artık kendi ayaklarinin üzerinde az çok durabilirsin. Para kazaniyorsan biriktir, sadece kendine harca. Gitar mı almak istiyorsun al, gezmek tozmak mı istiyorsun gez. Artık sana karisamazlar çocuk değilsin. Eğer karşı gelirlerse kapıyı çarpıp çık tabii resitsen. Ev kiralama imkanın varsa gizlice kirala ve orada kal en fazla bağırıp çağırırlar. Sen resitsen bu haklara sahipsin kendine bakabilirsin. Umarım paran vardır paran yoksa bile artık onları dinlemeden yaşa hiçbir şey yapamazlar dediğim gibi çocuk değilsin kendi ayaklarının üzerinde durabilirsin. Artık üniversitelisin istediğin kadar gez dolaş ne istiyorsan al. Hiçbir şey demeye hakları yok.
    Yolun açık olsun.

    • Param yok sorun orada. Her gece bu saatlerde sürekli 11 yaşımdan bu zamana kadar olan olayları sorguluyorum. Evde çıldırıyorum yaşayamadığım hayata üzülüyorum.

    • Bu yaşına kadar sorgulamissin bence yeterli. Sorgulamak yerine faaliyete gec. Onları asla dinleme gerekirse kavga çıksın ne istiyorsan onu yap çok zor belki biliyorum ama bir işe girmeye calis kendi paranı kazanmaya çalış özel ders vs. ver. Kendi paranı kazanırsan kimseye muhtaç olmadan yaşarsın. Olay sadece parada değil sen onları dinleme kaç yaşına geldin üzülmek yerine istediğin hayatı yaşamaya çalış sen ne yaparsan yap onları mutlu edemezsin zaten. Affedersin ama çok cahiller onlar da ailelerinden ne gordulerse sana da gösteriyorlar aynısını. Kimseyi dinlemeden yaşa hayat senin hayatın. sorgulaya sorgulaya nereye kadar gidecek bunlar? Kaderin buymuş ve yaşıyorsun ama hayatını değiştirmek senin elinde. Gideceğin yol senin yolun başına gelecek her şeyin sorumlusu sensin. Ailenin yanında onların istediği gibi yaşamak istersen sen bilirsin, 50 yaşına gelsen de mutlu olamazsın. Ama kendi ayaklarının uzerinde durur onlara karşı gelirsen ve istediğini yaparsan hep mutlu olursun. Seçim senin. Biliyorum çok çok zor ama sadece 2 seçeneğin var.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 0

    Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?