Asgari ücret alanlarla alay ediliyor öyle değil mi?

Arkadaşlar şimdi size şöyle anlatayım. Bu dönemde zengin gördüğünüz insanların hepsi çoğu yaşlı insanlardır siz hiç 18 19 20 21 yaşında zengin veyahut milyoner gördünüz mü tabikide hayır burada anlatmak istediğim önceki Türkiye döneminde asgari ücret alan insanlar memur olmamasına rağmen bir çok şeye imza atmış insanlar şu an mal varlığı insanların hepsi önceden asgari ücretle toplanılmış peki bizim dönemimizde biz neden bir şey alamıyoruz hakkımızı kimse savunmuyor misal tog otomobilimiz çıkıyor fiyatını 1m olacağı söylenilmişti benim düşüncem asgari ücretle çalışanlar ile alay edilmesi çünkü hesaplamanız gerekirse harcamadan kaç yıl biriktirsek bu paraya tekabül ediyor + o zamana gelene kadar araba fiyatı x2 oluyor bu da asgari ücretlilerin hiç düşünülmediği sadece aylık bir ücret vererek hayallerini susturmak isteniyor diye yorumladım doğru mudur.
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Alım gücünü düşürdüler iyice maalesef. Yerli araba çıkıyor ancak ülke ekonomisi ortada öncelik düşük bütçeli araç olmalıydı veya ikisi birden çıkmalıydı.

  Haklar bile adaletsiz. Daha çok iş verenlere yönelik haklar çıkarıldı, çalışanlar ise iyice ezilmeye başladı, mesela şöyle bir olayı varsayalım. Bir işçi ben mobbing görüyorum dese mahkeme kanıt isteyecek ee iş yerinde görüntü vb. almakta yasak sana telefonda çıkartmazlar haliyle bu insan mobbing görüp görmediğini kanıtlaması kolay olmaz. Yani bakınız adaletsizlik burada başlıyor mahkeme kanıt sunmayan işçiyi haksız sayıyor peki bunu da sorgulamak gerekmez mi şimdi aynı şekilde iş yerinden de bu adama mobbing uygulamadığını kanıtlama gereği için delil istemiyor mahkeme iş verenden. İşçiden kanıt isterken, iş verenden kanıt istenmiyor. Düz mantık bakarsak ikisi de delil sunmadığı halde mahkeme iş vereni direk haklı görüyor. Bir çok adaletsizlik var.

  Ayrıca eskiden alım gücü yüksekti. Emekli olan biri tazminatıyla kendisine ev alabiliyordu. Bir işçi ailesine bakabiliyordu. Şimdi öyle değil evde en az 2 kişi çalışması gerekli. Emekli olsan bile ev alamıyorsun. Emekli olsanda maaşın asgari ücretten düşük oluyor.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 5
 • İnsanlar o yaşlarda eğitim görüyor o yüzden.

  • Memur olana kasa ömrünün yarısına geliniyor zaten aylık 20bin lira bilr alsan bi ev bi araba alamazın bunları yıllara yayarsın

  • Doktor-mühendis rahat alır.

  • Demek istediğim memur olmadanda asgari ücretle bir şey alınılmıyor ülkenin çoğunluğunu asgari ücretliler oluşturuyor zaten önceki dönemlerle asgari ücretle ev araba alınırken bu dönemde neden alınmıyor neden kimse ülkenin hakkını savunmuyor neden herkes bu çaresizliği kabullenmiş

  • Hepsini Göster
 • Kimse hakkını aramadığı için. ben genç kuşağı azına razı olmadığı için takdir ediyorum.

 • Alay eden yok

 • Yo kim o asalak

 • Ayıp ediyorlar

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?