Asgari ücret sizce kaç olmalı, 4 toplantı yetersiz, bence 10 toplantıda çözülür, sizce?

8 yıl önce 1₺ ile 2 riyal alabilirken şimdi 1₺ ile 0.20 riyal alınabiliyor. Arabistanda asgari ücret 4000 riyal yani en düşük ücretle çalışan arabım 20 bin ₺ aşağısına beni çalıştıramazsın diyor.

Ekonomi bozuldu mu? Bu nasıl bir yalan? Toplantı sayısına bak. Konuşulan rakamlar 15 bin - 20 bin ₺. Yoksa bu kadar toplantı olur mu hiç?

0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
  • Ülkelerle kendinizi kıyaslamayı bırakmalısınız. Arabistan petrol ülkesi orada asgari ücretin yüksek olması normal. avrupada insanlar greve başladı. zengin diye bildiğimiz ingiltere bile karıştı. Yani bu ekonomik kriz sadece bizde değil bir çok avrupa ülkesinde var. Ancak bu gibi küresel krizlerde uyanık olan devletler küresel krizleri kolay atlatıyor. uyanık lider varsa rahatsın bizimkiler gibi uyuyorlarsa değil 15 bin 150 binde yapsan bir şey değişmez. Ülke ekonomisini düzeltmenin üretim olduğunu anladıklarında o zaman düzeliriz. çiftçi ve hayvancı göz ardı ediliyor. halbuki ekonomi bunlar sayesinde ayakta kalır.

    • Alakasız bir görüş. Dediklerinin bir kısmı hariç katılmıyorum. Japonya da asgari ücret 25 bin ₺. Onlarda mı petrol ülkesi? Avrupanın karışmasnda bir sürü etmen var. %10 enflasyona toplum birlik olup tepki gösteriyor. Ayni zamanda Rusya uygulanan yaptirimlar sonucu, halkın enerjisiz kalması yüzünden ABD yanlısı politikadan dolayı da huzursuzluk var. Dunyada her ulkede sorun var fakat Avrupayi örnek vermen komik. Uyanık lideri olan degil, sistemi olan bilinçli toplumlar krizleri kolay atlatır. Yoksa Boris Johnson olayında oldugu gibi yanlis politika yürüten liderleri istifa ettirirler. İste demokrasi ve meclis gücü budur. Turkiye de %10 enflasyon olsa insanlar sevincten günde 3 cocuk yapmaya calısir. Enflasyonu kontrol altina almanin yegane yolu hicbir seye zam yapmamak abd asgari ucrete 13 yil aradan sonra zam yapti. 2020 yilina kadar 2007-08 de alinan karari uyguladi. Neden cunku? Firsatciligin ve para bollugunun onune gecmek icin. Cunku 5bin ₺ yi 20 bin ₺ yaparsan sirketi sahibi insanda urununu fiyati artiri herkes kafasina gore fiyat belirler. Bu sefer ise herkesi çalışan zamını bahane ettiği fahiş bir ortam olur.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 1
  • resmi olarak 9000tl fiyat bildirmisler. Bu rakami kiracaklarini dusunursek 8500olur en iyi ihtimalle.

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?