Askerlik ve hastalıklarım?

arkadaşlar merhabalar,
ben yedek subay olarak askerlik yapmak istiyorum.
olmazsa da bedelli yapmak istiyorum. para bulabilirsem.
fakat benim bazı hastalıklarım var.
alerjik astım (ileri derece değil)
düz tabanlık (ileri derece değil)
basur (ileri derece değil)
miyop astigmat (4,5 derece)
skolyoz bel eğriliği (yüksek seviye dğeil)
sizce çürük verirler mi? bu işi bilen birisi var mı? ya da tecil bozdurmadan bunu hastahanelerden öğrenebilir miyim? iyi sabahlar herkese
Askerlik ve hastalıklarım?
0 0

Çok Süper Cevap

 • -Gözünde miyop olması askerliğine engel değil. Astım seviyeye göre engel teşkil edebilir. Bu seviyeler yapılan sağlık taramasında belirlenir.

  -Düz tabanlık askerlik muafiyeti şartları için askeri hastanede yapılan incelemenin sonucu dikkate alınmaktadır. Bu inceleme sonucunda aşağıda belirtilen durumlar tespit edilirse kişiler askerlikten muaf kabul edilmektedir. Bu tespitler şunlardır Pençe olarak adlandırılan yürüyüşte meydana gelen şekil bozukluğu. Ayak bilek kısmı üzerinde nötral durumda 10 derece üstüne bükülme yapmama bozukluğu ya da 10 derece üstüne düşük ayak. Düz tabanda kemik kiriş ve kas bozuklukları Aşil kirişi kısalıkları ve ağrılı topuk dikeni. Ayaklar arasındaki uzunluk farkı (bir ayağın diğerinden 6 cmden büyük ve 3 cmden küçük olması). Yürüyüşü engelleyen flask türündeki düz taban problemi. Ayak bacak yerinde spazm ve atrofi gibi tarsal eklemlerde dejenerasyonların meydana gelmiş olması. Ayaklardan bir tanesinin düz taban değerlendirmesinde yok durumda olması. Kişilerin yürümesini ciddi derecede etkileyen çukur taban problemi. Yürümeyi olumsuz olarak etkileyen düz taban problemi için çekilen ön ve arka grafillerinde oluşmuş olan dezenformasyonlar ile topuk kemik yüksekliğinin 10 dereceden daha az olması. Düz tabanlık askerlik muafiyeti şartları genel olarak bunlardır. Muayene sırasında bunlardan bir tanesi tespit edilirse ilgili kişi askerden muaf tutulmaktadır.

  -Hemoroid asker olmana engel değildir.

  Eğriliğinde derecesine göre değişir. Bunu da hastane verecek.

En İyi Erkek Görüşleri

 • Kardeşim ben askerden yeni geldim gitmediysen askere zaten günün geldiğinde mecbur muayene için hastaneye gitceksin o kadar rahatsızlığın var ben çürük istiyorum demen yeterli verirler benim kronik haslagim vardı epilespi çürük alma ihtimal 100 de yüzdü doktor ben sormadan o sordu istiyomusun çürük eminmisin gitmeye diye dedim eminim istemiyorum 6 ay gittim gitmez olaydim hasta felan dinlemediler ezdiler gitme sakın çürük almaya çalış verirler büyük ihtimalde vermezse özel hastaneye git kardeşim ora kesin verir

 • Alsan alsan düz tabandan çürük alırsın. Diğerleri çürüğe neden değil. Zaten kışlanın yarısı bağsurdur. Astım illa çıkar. Miyop desen gözlüklü asker de gördüm ben. Hea çok ileri dereceye atış yaptırmazlar o kadar.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 2
 • Sen olmuşsun

 • altı ay askerlik yapacaksın bunların hiç biri engel değil

  • bilerek mi söylüyorsunuz sallıyor musunuz? altı ay nereden çıktı? yedek subay olmak ya da bedelli yapmak istiyorum?

  • Yedek subay olayıını atlamışım yok abim yine engel değil

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?