Ayda $2000 kazanan biri Türkiye'de mi yaşasa daha şanslı olur Amerika'da mı?

Ekonomik açıdan düşünelim. Şimdi diyelim her ay 2000 Amerikan doları internet geliriniz var.

Yani bu para Amerika'da 2000 birim, Türkiye'de nerdeyse 20.000 birim ediyor bildiğiniz gibi.

Tabii Türkiye'de enflasyon ve fiyatlar da ona göre artıyor özellikle teknoloji çok pahalı ama yine de bu aşamada bu 2000USD'yi kazanan bireyin genel olarak Türkiye'de yaşaması mı yoksa Amerika'da yaşaması mı daha kârlı olur sizce?

Çünkü bu para Amerika'da asgari ücret gibi kalacakken Türkiye'de asgari ücreti katlıyor bayağı.
Bu durumda yine de Amerika'da yaşaması daha kârlı
A seç
Bu durumda Türkiye'de yaşaması daha kârlı
B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
Kızım Erkeğim
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Ekonomik olarak bakarsan Türkiye evin araban varsa daha karlı, yoksa Amerika'nın Manhattan, California gibi üst düzey gelirinin olması gereken eyaletlerinin dışında yaşadığın taktirde daha karlı olabilir.
  Benim gelirim de online. Ayda $3000-$8000 dolar kazanıyorum. Oturma-çalışma izni verseler anında giderim Amerika'ya. Türkiye'de giyim, gıda gibi şeyler ucuz ama ev araba aşırı pahalı. Babadan ev arsa marsa kalmadığı için de bunları al (a) mıyorum. 10k dolarlık arabaya 30k vercek kadar enayi değilim.
  Bunlar ekonomik kısmı ama bana sorarsan Amerika'nın her türlü kazanacağı versus. 2000 dolar amerikada çok düşük yeterli gelmeyebilir ama Amerika'daki insanların kalitesinden, çevre güzelliğinden, araba ucuzluğundan hatta ev ucuzluğundan bile gidilebilir. Beverly hills'te, Los Angeles'ta ev almaya çalışmazsan 60-70 bin dolara müstakil bahçeli ev alabilirsin. Türkiye'de 60-70 bin dolara kümes geliyor.

  • Şunu da ekliyim; Türkiye'de biz yaşadığımızı sanıyoruz abi. Yurt dışına bi kaç kez çıktım. Avrupa'nın en dandik ülkesinde bile insanlar paso eğleniyor. Sokaklarda dans edenler şarkı söyleyenler mi dersin. Sabaha kadar eğlenmeler mi dersin. Sanki adamlarda dert yok tasa yok. Türkiye'de elinde içki şişesiyle dolaşamıyorsun bile.

  • Haklısın o konuda Amerikayı seviyorum zaten Türkiye sokakları ve binaları bile iç karartıcı geliyor. Amerika'nın dilini kültürünü tarzını mimarisini insanların kafa yapısını seviyorum. Sen hangi yolla kazanıyorsun hocam? Ben yazılım satışı yapıyorum ama bir sorum olacak

  • Benimki de oyun satışı ve oyunların reklamlarından gelir elde etme

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 1
 • Türkiye de ev kiraları daha uygun Amerikay'a göre o yüzden Türkiye de yaşamak daha avantajlı.

  • Evet sanırım tek dezavantaj araba, benzin, teknolojik ürün gibi şeyler. Ev kiraları ve beslenme açısından bu para Türkiye'de çok daha avantajlı gibi

 • hayat standartları önemli amerikanın her yerinde yaşayamaz. genel olarak türkiye diyorum sanırım.