Aykut Karaalioğlu Kimdir? Hakkında Bilgisi Olanlar Var mı?

Arkadaşlar bu isim dünyanın en büyük Türk girişimcilerinden bir tanesiymiş. Aykut Karaalioğlu kimdir, başarıları nelerdir, genel olarak anlatabilecekler var mı acaba?

Şimdiden teşekkür ederim.
0 0

Çok Süper Cevap

 • Aykut Karaalioğlu Kimdir? Başarıları Nelerdir?

  Aykut Karaalioğlu 1987, Ankara doğumlu bir girişimcidir. Tüm eğitim hayatını Ankara’da tamamlamıştır. Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler bölümünde almıştır. Lisans eğitimini tamamladıktan hemen sonra Amerika’ya gidip arkadaşının evine yerleşti. Orada ilk hedefi bir MBA programına girmekti ancak denklik olmadığı için kabul edilmedi.

  Birçok iş başvurusu yaptı ama kabul edilmedi. Bütün bunlara rağmen Karaalioğlu pes etmedi. Gündüzleri farklı işlerle uğraşarak para kazandı akşamları ise YouTube ve Udemy’den videolar izleyerek kendini geliştirmeye başladı. Bu süreç 2 yıl kadar sürdü. Karaalioğlu’nun amacı mobil bir platform kurmaktı ve platform aracılığıyla tüm insanlara fayda sağlayabilmekti.

  Aykut Karaalioğlu Kimdir? Hakkında Bilgisi Olanlar Var mı?

  Daha sonra mobil uygulamaların görünürlüklerini arttırabilecek ve veri analizlerinin yapılabileceği bir platform kurmaya karar verdi. eBay ile bir görüşme yaptı eBay ona şirketlerine dahil olabileceğini söyledi.

  Ancak Karaalioğlu bir şirketle çalışmaktansa on şirketle çalışmanın daha mantıklı olduğunu, onun için daha iyi olacağını düşünerek onlara ‘Benim zaten bir şirketim var isterseniz size danışmanlık yapabilirim.’ diyerek aslında olmayan bir şirketi varmış gibi gösterdi.

  eBay şirketin ismini sorduğunda duvarda gördüğü bir kelimeden yola çıkarak şirketinin isminin de ’Mobile Action’ olduğunu söyledi. Ve böylece eBay Karaalioğlu’nun ilk müşterisi oldu.

  Aykut Karaalioğlu Kimdir? Hakkında Bilgisi Olanlar Var mı?

  Mobile Action Hikayesi

  Güvenliği kazandıktan sonra başka şirketlerde Ali Karaalioğlu ile çalışmak istedi. eBay’a şirketi olduğunu söylediğinde bir ekibinin olduğunu da söyledi fakat ekibide yoktu. Bu nedenle tek başına 18 saat çalışıyordu.

  2013 yılında kurulan Mobile Action şirketi sadece tek kişinin çalışması ile 8 ay gibi kısa bir sürede 1 milyon dolar değerine ulaştı. Sonraki dönemlerde yatırımcı aramaya başladı ve somut verilerle yatırıcımlara sunumlar yaptı. 2014’te 1 milyon dolar, 2015’te 2 milyon dolar yatırım alan Mobile Action’ın 2018’deki değeri 150-200 milyon dolara ulaştı. Şu an hem Ankara hem de New York’ta ofisi var.

  Mobile Action Nedir?

  Mobile Action, App Store ve Google Play Store üzerinden uygulamaya veya piyasaya dayalı tahmin ve analizlerle uygulama pazarlarına göz atmaya, reklam ağlarını ve yaratıcı trendleri izlemenin en iyi yolunu bulmayı ve uygulama mağazanızda optimizasyon stratejinizi yönlendirmek ve aydınlatmak için en iyi yöntemleri size sunan br uygulamadır.. Genel olarak 3 ana ürünü vardır.

  • ASO INTELLINGENCE: Mobil uygulama geliştiricileri ve bunları pazarlayan şirketlere istatistiksel veriler sunan bir üründür.
  • MARKET INTELLINGENCE: Tüm mobil uygulamaların üzerinde pazar analizi yapmanızı sağlayan verileri sunan bir üründür.
  • AD INTELLINGENCE: Mobil uygulamalar ve YouTube gibi ortamlarda çıkan reklamları incelemenizi sağlayan bir üründür.

  Hiç şüphesiz, ilham alınası bir hikayesi var. Görüşümde Aykut Karaalioğlu kimdir? sorusunu yanıtlamaya çalıştım. Umarım yardımcı olur.
  Adalet bölümü hakkında bilgiye şu yazıdan ulaşabilirsiniz.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 1
 • Hic duymadim iyiki duymamisim.

 • İlk defa duydum kim bu adam