Bekçilik için torpil istemiyorum sizce yanlış mı düşünüyorum?

Bekçilik alımları başladı. Üniversite mezunuyum ve yıllarca futbol oynadım bu arada. Ailemle konuşurken bugün babam birilerini devreye sokacagını söyledi. Ben asla istemiyorum. Torpille benim işim olmaz. Yapan yapsın benim zerre umrumda değil ama nasibimde varsa olurum düşüncesi doğrultusunda ilerlemek istiyorum. Dualarla ilerliyorum dua bana yeter. O kadar para alacagım diye emek veren insanların önüne geçemem. Benim önüme geçenler geçsin ama ben yapamam arkadaşlar. Allah herkesin gönlüne göre versin. Ben kısacası torpil istemiyorum nasibimde varsa bekçi olmak zaten olurum bir şekil. Sizce yanlış mı düşünüyorum?
1 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • O zman unutacaksın maalesef artık torpilsiz olmuyor kıytırık a101 BİM torpil istiyor sen düşün benim kardeşim de devlet işi için uğraşıyoruz biz de torpi arıyoruz nasibinde vaarsa zaten olur bu torpille pek olmuyor ne kadar torpil dense de kaç kere denedik torpil buduk olmadı olsaydı o önceden olurdu zaten artık öyle kolay değil tabiki de dediğin doğru keşke torpile gerek kalmadan iş olsa haa olanlar var benim kuzenim kpss den iyi puan aldı iyi üniden mezun torpilsiz adam olmadan devlet işine girdi şuu da var ondan önce özel sektör de çalışmak için torpil buldular bu işler nasip kısmet işi eğer imkanın varsa yap kaçırma bırakma bekçilik de iyi bir kaç sene sonra polisliğe geçiyormuşsun galiba benden olmuyor olsaydı denerdim ben de

En İyi Erkek Görüşü

 • Doğru dusunuyosun. Torpil yaparak binlerce kişinin hakkına girmiş oluyosun. Ama bu devirde torpilsiz bir yerlere gelmen çok zor. Sen yapmasan illaki başkaları yapacak.
  • Ne yapacagımı şaşırdım bende

  • Herkes senin gibi düşünse ülkede herkes hak ettiği yerde olurdu. Ama maalesef toplum seni buna mecbur ediyor. Aslında senin hakkını yemek istemediğin kişi senin hakkını yiyecek olan kişi. Be de pomeme giricem mesela. Ama önüne torpil imkanım cikarda devreye sokarım dürüst olmak gerekirse. Kesek bunu yapmasak ama sistem buna mecbur ediyor. Bunu yapmazssam a101 BİM şok beni 16 saat hayvan gibi çalıştırıyor. Özel sektör acımıyor. Bunun böyle olduğunu herkes biliyor. Kimse kusura bakmasın. Elimde o imkan geçse ben de torpil sokardim. Açık ve net yani.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 2
 • Evt yanlış düşünüyorsun çok zor olursun öyle
  • Ama o benim hakkım olmaz ki öyle

  • Ama burasıda türkiye herkes kendi adamını sokma derdinde

 • Knk o zaman bekci olma hayallerini unut. Olamazsın torpilsiz
 • Doğru düşünüyorsun bir yerden ekmek yiyeceksen önce Allahın yardımıyla sonra da senin azmin sayesinde olsun.