Boşanmaların Arttığı Türkiye'de Eşlerini En Çok Aldatan Meslek Grupları

Boşanmaların Arttığı Türkiye'de Eşlerini En Çok Aldatan Meslek Grupları

Aile içi şiddet, maddi geçimsizlik, ihanet gibi bir çok sebepten Türkiye'de boşanma oranlarının arttığı aşikar. Sözcü web sitesinde verilen bir araştırmada en çok hangi meslek grubu aldatıyor listesini yayınladı, bu listeyi paylaşmakla ile birlikte bu mesleklerin neden aldattığını kendi gözlemlerimce açığa getireceğiz.

Doktorlar

Boşanmaların Arttığı Türkiye'de Eşlerini En Çok Aldatan Meslek Grupları

Listenin zirvesinde olan doktorların belirli bir karizma ve maddiyatında yoğun olmasından ötürü sık sık aldatmalar ile sonuçlanıyor. Bu konu ile ilgili bir örnek verecek olursam;

Hastahaneye gittim ve ben doktora derdimi söyledikten sonra sekreterini dışarı çıkarttı. Muayeni yaptıktan sonra tavsiyelerde bulundu, bunu bunu yapma diye. Daha sonra kem küm edip lafa girdi "Bu aralar bende eşim ile hiç mutlu değilim. Senin arkadaş grubun vardır. Maddi sıkıntı yaşayan, ailesinden uzakta manevi sıkıntı yaşayanlar. Eğer beni tanıştırırsan onlara her türlü yardımcı olurum. Sonra sen, ben ve onlar beraber takılırız" dedi. Tabii bu konuşmalar ap açık ortaki eşine resmen ihanet etmek isteyip, beni de buna alet etmek istiyor.

Hemşireler

Boşanmaların Arttığı Türkiye'de Eşlerini En Çok Aldatan Meslek Grupları

Doktorlar eşlerini en çok hemşireler ile aldattığı tespit edilmiş. Hal öyle olunca listeye hemşirelerinde girmesi gerekiyor. Bunun sebebini sürekli aynı iş yerinde çalıştığı kişiye zamanla olan ilgi, torpil gibi konular aldatmaya sebebiyet vermekte.

Bilgi işlem çalışanları

Boşanmaların Arttığı Türkiye'de Eşlerini En Çok Aldatan Meslek Grupları

İnternette diğer insanlardan daha çok zaman geçiren bilgi işlem çalışanları sosyal medyada da gayet aktif olacakları bariz açık ve belli. Genel olarak sosyal medyada insanların yapacak bir şeyi olmayınca ya da hep aynı şeyleri yapmaktan sıkılca çok geniş ağa sahip olan sosyal medyada ihanetler aktif derecede olmakta.

Yönetici asistanları

Boşanmaların Arttığı Türkiye'de Eşlerini En Çok Aldatan Meslek Grupları

Zaten ülkemizde bu durum klişe haline bile geldi. Asistanların ve sekreterlerin aldatma olasılıkları hatta +18 filmlerde bile konuları mevcut durumda. Bu meslek grubunun aldatma sebebini şuraya bağlıyorum; Yöneticinin asistana olan ilgi ve alakası, asistanlarından bundan memnun kalması ile her şeyin çorap söküğü gibi devam etmesinden ibaret.

İtfaiyeciler ve Polisler

Boşanmaların Arttığı Türkiye'de Eşlerini En Çok Aldatan Meslek Grupları

Bu iki meslek aslında düşününce şaşırmamamız gereken aldatan meslekler grubunda. Çünkü yoğun tempo ve stres bu gibi aldatma ile sonuçlanabiliyor. Çünkü cinsel hayatın strese çok iyi geldiği her zaman uzmanlar tarafından söylenir. Dip not olarak itifaiyecilerin boşanma davalarının çoğu aldatmalardan ibaret.

Ev hanımları

Boşanmaların Arttığı Türkiye'de Eşlerini En Çok Aldatan Meslek Grupları

En çok şiddete maruz kalan, aldatılan ve buna benzer bir çok kötü şeyler yaşayan insanlar arasında en çok ev hanımları bulunmakta. Bu tür problemler, ilgi ve cinsel hayat eksikliğinden, maddiyet sıkıntısından ve bazen kin ve nefretten dolayı aldatmalar gerçekleşiyor.

Finans sektörcüleri

Boşanmaların Arttığı Türkiye'de Eşlerini En Çok Aldatan Meslek Grupları

Doktorlar gibi paranın bol olduğu bu meslek grubu maalesef ki yine aldatma ile gerçekleşiyor. Paranın insanı çok değiştirdiği aşikar ve yine maalesef söyleyebilirim ki; Artık karakter bile para ile!

Öğretmenler

Boşanmaların Arttığı Türkiye'de Eşlerini En Çok Aldatan Meslek Grupları

Çocuklarınızı nasıl bir eğitimciye emanet ettiğinize dikkat edin çünkü şaşırabilirsiniz ama bu listede aldatma oranları en kabarık olan meslek gruplarından birisi de öğretmenler. Bunun sebebini bağladığım konu ise; Yüksek kültürleri, insanlar arası diyaloglarının gelişimi ve tatlı dilleri.

Avukatlar

Boşanmaların Arttığı Türkiye'de Eşlerini En Çok Aldatan Meslek Grupları

Avukatlar ki değil midir suçlu bir çok insanı paklayan insanlar? Yalan makinesinin yoğun olduğu bu meslek grubu aldatanlar listesinin en çok iştah açan ismi.

Öyle bir seveceksin ki;
Yüreğinden kimse ayıramayacak.
Ve öyle birini seveceksin ki;
Seni gözleriyle bile aldatmayacak.

Boşanmaların Arttığı Türkiye'de Eşlerini En Çok Aldatan Meslek Grupları

#Serseri0121

4 5

En İyi Erkek Görüşü

 • Aslında aldatma konusu aynı aşk gibi inasan olduğu sürece her daim konuşulan ve konuşulacak bir konu. Bu istatistikler dünya değiştikçe sosyo ekonomik veriler değiştikçe yine değişecektir. O yuzden bu kıyası yaparken meslekten ziyade bireyleri ve karskteri ön plana çıkartmak gerekir diye düşünüyorum. Yinede aklımımın bir köşesinde tutacağım bu verileri. Eline sağlık.

En İyi Kız Görüşü

 • Neyseki evleneceģim bey asker asfahs oh ćok rahatladım şu an.😂

  • Kendisi bütün gün sadece erkek görecek, kizim sonra seni beklemedigin bir kisi ile aldatmasin :D

  • @GercekleriSöyleyen Babam bu zamana kadar annemi aldatmadı, evleneceģim bey de yapmaz diye dusunuyorum😀

  • Askerlerde piskopatlik var cinsel sorunlular

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

67 89
 • bu yüzden makine mühendisiyim ya zaten :D :D :D eline emeğine sağlık en son makine mühendisleri yoksa araştırrma da bende neyim aha buraya yazdım :D :D :D

 • Bende yönetici asistanıyım ama böyle bir kıyaslama yanlış. Bu hangi meslek grubundan olursan ol kişinin karakteri ile alakalıdır. Benim isteğim dışında bana yaklaşacak, bana dokunacak olan adamın ben alnını karışlarım.

  • Toplum olarak ne yazık ki ulaşamadıklarımıza çamur atmaya son derce meraklıyızdır.. Birde filmler de verilen bazı imajlar hemen tüm insanları o kategoriye sokar.. Erkek her zaman ve her yerde yürekten erkek olsa zaten bunlara lüzum bile kalmaz..

  • @mehcab çok teşekkür ederim.

 • Resimlerin altındaki yorumlar size mi ait?

  • Komple %95 bana ait.

 • Ne yazık ki bu işin meslek gurupları ile ilişkisi asla yok..
  1. Yetişme tarzı ve aile terbiyesi,
  2. Çocukluktan itibaren edinilen doğru cinsel bilgi,
  3. Kültür ve ahlak kurallarına olan yatkınlık ve bağlılık,
  4. Çevresel faktörler,
  5. En önemli olanı gerektiği zamanda arzuların tatmin edilemeyip cinsel açlığın doruğa ulaşması.
  6. Cinselliğe kolay ulaşım.
  Temiz, huzurlu ve doyuma ulaşılan bir yva olduğu taktirde kimse kimseyi aldatmaz...

  • Adamsın !!!

 • Yawww tamam bilgi işlemiz elimizin aktından tonla cihaz geçiyorda elimizin altına tonla da hatun girmiyor... Bilgi İşlem demek hatun işlem değil ki... Adımız çıkmış 9 a inmez 8 e...

 • Merak ettim bunun kaynagı neresi? Yani hangi oranlara bakarak seçtin bu meslek gruplarını. En çok boşanma nedeni aldatma ve şiddetli geçimsizliktir evet ama bunu bir mesleğe bağlayamazsın ki. Hastahanede s** odası değil. Doktorlar hemşireler dediğin gibi konulu videolarda olur sadece. Sekreterler ise filmlerdeki mini etek giyen olmuyor. Zaten yüksek sektörlerde mini eteğe izin yoktur kumaş pantolon vardır. O yüzden aynı filmlerdeki gibi eteği giydi hemen odaya durumu yok. Ev hanımları aldatmaz. Genelde zaten kocadan bir yumru aldıkları için çocuklarıyla ilgilenirler. Bilmiyorum bencen bana garip geldi. Emeğine saglık yinede.

 • Benceyi sevmedim
  kaynak ne istatistik verilwre göre mi yazılmış
  büyük gruplara ağır ithamda bulunmuşsun
  hiç hoş olmamış
  Allah korusun iftiraya bile gider bu iş

 • Kısaca aldatmayan erkek ve kadın yoktur deseydin daha yerinde olurdu birçoğuna katılmadım ummadık taş ve kişilikle kaynaklıdır bu işler diyerek ben gidim ellerine sağlık.

 • Asistandan çok yöneticiler bence 😊

 • Muhendis alin keyfinize bakin kizlar (muhendis adayiyim ) 😂

 • Su saatten sonra hic evlenemem :D

 • Dünyanın açık ara farkla en saçma bencesi.

 • Gezi rehperleri bas sırada olmaliydi 😂

 • Aldatmayan kim kalmış peki?

 • Yararlı bir bence değil. Aldatmaya sebep olamaz bence. Şunun şusu bunun busu diye diye aldatmayı basite indirgemenin bir anlamı Yok. Hangi meslek grubu olursa olsun kimse kimseyi aldatmamalı, buna asla hakkı yoktur!

 • gıda çalışanları aldatmaz :D

  • :D:D:D onlar bu listedekilere ders verecek nitelikte

 • Zaten tüm meslekleri yazmışsın ki bu da "bence"nin saçmalığını ortaya koyuyor. Daha birsürü meslek elbette var ama istatistik çıkarırken zaten genel başlıklara bakılır yani yönetici asistanı dediğince buna benzer birçok mesleğe göre de bir istatistik çıkarmış olursun. Ama ben bu istatistikleri çok saçma buluyorum ve doğru da bulmuyorum. İnsanları sadece dine, dile, ırka göre değil boyuna, yaşına, mesleğine vs... göre ayırmak da ayrımcılıktır. O yüzden bu benceyi yazan biri kalkıp siyahi hakları konusunda ağzını açmamalı bence ama bu tarz konularda da ağzını açmamak ne kadar vicdanlıca olur, malum.

 • E ne kaldı? :D

  • kuafor ve djler

 • Güzel paylaşım olmuş :)

 • Kuaförler =/

 • Daha Fazla (136)