Boşanmaların Arttığı Türkiye'de Eşlerini En Çok Aldatan Meslek Grupları

Boşanmaların Arttığı Türkiye'de Eşlerini En Çok Aldatan Meslek Grupları

Aile içi şiddet, maddi geçimsizlik, ihanet gibi bir çok sebepten Türkiye'de boşanma oranlarının arttığı aşikar. Sözcü web sitesinde verilen bir araştırmada en çok hangi meslek grubu aldatıyor listesini yayınladı, bu listeyi paylaşmakla ile birlikte bu mesleklerin neden aldattığını kendi gözlemlerimce açığa getireceğiz.

Doktorlar

Boşanmaların Arttığı Türkiye'de Eşlerini En Çok Aldatan Meslek Grupları

Listenin zirvesinde olan doktorların belirli bir karizma ve maddiyatında yoğun olmasından ötürü sık sık aldatmalar ile sonuçlanıyor. Bu konu ile ilgili bir örnek verecek olursam;

Hastahaneye gittim ve ben doktora derdimi söyledikten sonra sekreterini dışarı çıkarttı. Muayeni yaptıktan sonra tavsiyelerde bulundu, bunu bunu yapma diye. Daha sonra kem küm edip lafa girdi "Bu aralar bende eşim ile hiç mutlu değilim. Senin arkadaş grubun vardır. Maddi sıkıntı yaşayan, ailesinden uzakta manevi sıkıntı yaşayanlar. Eğer beni tanıştırırsan onlara her türlü yardımcı olurum. Sonra sen, ben ve onlar beraber takılırız" dedi. Tabii bu konuşmalar ap açık ortaki eşine resmen ihanet etmek isteyip, beni de buna alet etmek istiyor.

Hemşireler

Boşanmaların Arttığı Türkiye'de Eşlerini En Çok Aldatan Meslek Grupları

Doktorlar eşlerini en çok hemşireler ile aldattığı tespit edilmiş. Hal öyle olunca listeye hemşirelerinde girmesi gerekiyor. Bunun sebebini sürekli aynı iş yerinde çalıştığı kişiye zamanla olan ilgi, torpil gibi konular aldatmaya sebebiyet vermekte.

Bilgi işlem çalışanları

Boşanmaların Arttığı Türkiye'de Eşlerini En Çok Aldatan Meslek Grupları

İnternette diğer insanlardan daha çok zaman geçiren bilgi işlem çalışanları sosyal medyada da gayet aktif olacakları bariz açık ve belli. Genel olarak sosyal medyada insanların yapacak bir şeyi olmayınca ya da hep aynı şeyleri yapmaktan sıkılca çok geniş ağa sahip olan sosyal medyada ihanetler aktif derecede olmakta.

Yönetici asistanları

Boşanmaların Arttığı Türkiye'de Eşlerini En Çok Aldatan Meslek Grupları

Zaten ülkemizde bu durum klişe haline bile geldi. Asistanların ve sekreterlerin aldatma olasılıkları hatta +18 filmlerde bile konuları mevcut durumda. Bu meslek grubunun aldatma sebebini şuraya bağlıyorum; Yöneticinin asistana olan ilgi ve alakası, asistanlarından bundan memnun kalması ile her şeyin çorap söküğü gibi devam etmesinden ibaret.

İtfaiyeciler ve Polisler

Boşanmaların Arttığı Türkiye'de Eşlerini En Çok Aldatan Meslek Grupları

Bu iki meslek aslında düşününce şaşırmamamız gereken aldatan meslekler grubunda. Çünkü yoğun tempo ve stres bu gibi aldatma ile sonuçlanabiliyor. Çünkü cinsel hayatın strese çok iyi geldiği her zaman uzmanlar tarafından söylenir. Dip not olarak itifaiyecilerin boşanma davalarının çoğu aldatmalardan ibaret.

Ev hanımları

Boşanmaların Arttığı Türkiye'de Eşlerini En Çok Aldatan Meslek Grupları

En çok şiddete maruz kalan, aldatılan ve buna benzer bir çok kötü şeyler yaşayan insanlar arasında en çok ev hanımları bulunmakta. Bu tür problemler, ilgi ve cinsel hayat eksikliğinden, maddiyet sıkıntısından ve bazen kin ve nefretten dolayı aldatmalar gerçekleşiyor.

Finans sektörcüleri

Boşanmaların Arttığı Türkiye'de Eşlerini En Çok Aldatan Meslek Grupları

Doktorlar gibi paranın bol olduğu bu meslek grubu maalesef ki yine aldatma ile gerçekleşiyor. Paranın insanı çok değiştirdiği aşikar ve yine maalesef söyleyebilirim ki; Artık karakter bile para ile!

Öğretmenler

Boşanmaların Arttığı Türkiye'de Eşlerini En Çok Aldatan Meslek Grupları

Çocuklarınızı nasıl bir eğitimciye emanet ettiğinize dikkat edin çünkü şaşırabilirsiniz ama bu listede aldatma oranları en kabarık olan meslek gruplarından birisi de öğretmenler. Bunun sebebini bağladığım konu ise; Yüksek kültürleri, insanlar arası diyaloglarının gelişimi ve tatlı dilleri.

Avukatlar

Boşanmaların Arttığı Türkiye'de Eşlerini En Çok Aldatan Meslek Grupları

Avukatlar ki değil midir suçlu bir çok insanı paklayan insanlar? Yalan makinesinin yoğun olduğu bu meslek grubu aldatanlar listesinin en çok iştah açan ismi.

Öyle bir seveceksin ki;
Yüreğinden kimse ayıramayacak.
Ve öyle birini seveceksin ki;
Seni gözleriyle bile aldatmayacak.

Boşanmaların Arttığı Türkiye'de Eşlerini En Çok Aldatan Meslek Grupları

#Serseri0121

4 5

En İyi Erkek Görüşü

 • Aslında aldatma konusu aynı aşk gibi inasan olduğu sürece her daim konuşulan ve konuşulacak bir konu. Bu istatistikler dünya değiştikçe sosyo ekonomik veriler değiştikçe yine değişecektir. O yuzden bu kıyası yaparken meslekten ziyade bireyleri ve karskteri ön plana çıkartmak gerekir diye düşünüyorum. Yinede aklımımın bir köşesinde tutacağım bu verileri. Eline sağlık.

En İyi Kız Görüşü

 • Neyseki evleneceģim bey asker asfahs oh ćok rahatladım şu an.😂
  • Kendisi bütün gün sadece erkek görecek, kizim sonra seni beklemedigin bir kisi ile aldatmasin :D

  • @GercekleriSöyleyen Babam bu zamana kadar annemi aldatmadı, evleneceģim bey de yapmaz diye dusunuyorum😀

  • Askerlerde piskopatlik var cinsel sorunlular

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

67 89
 • bu yüzden makine mühendisiyim ya zaten :D :D :D eline emeğine sağlık en son makine mühendisleri yoksa araştırrma da bende neyim aha buraya yazdım :D :D :D
 • Bende yönetici asistanıyım ama böyle bir kıyaslama yanlış. Bu hangi meslek grubundan olursan ol kişinin karakteri ile alakalıdır. Benim isteğim dışında bana yaklaşacak, bana dokunacak olan adamın ben alnını karışlarım.
  • Toplum olarak ne yazık ki ulaşamadıklarımıza çamur atmaya son derce meraklıyızdır.. Birde filmler de verilen bazı imajlar hemen tüm insanları o kategoriye sokar.. Erkek her zaman ve her yerde yürekten erkek olsa zaten bunlara lüzum bile kalmaz..

  • @mehcab çok teşekkür ederim.

 • Resimlerin altındaki yorumlar size mi ait?
  • Komple %95 bana ait.

 • Ne yazık ki bu işin meslek gurupları ile ilişkisi asla yok..
  1. Yetişme tarzı ve aile terbiyesi,
  2. Çocukluktan itibaren edinilen doğru cinsel bilgi,
  3. Kültür ve ahlak kurallarına olan yatkınlık ve bağlılık,
  4. Çevresel faktörler,
  5. En önemli olanı gerektiği zamanda arzuların tatmin edilemeyip cinsel açlığın doruğa ulaşması.
  6. Cinselliğe kolay ulaşım.
  Temiz, huzurlu ve doyuma ulaşılan bir yva olduğu taktirde kimse kimseyi aldatmaz...
  • Adamsın !!!

 • Yawww tamam bilgi işlemiz elimizin aktından tonla cihaz geçiyorda elimizin altına tonla da hatun girmiyor... Bilgi İşlem demek hatun işlem değil ki... Adımız çıkmış 9 a inmez 8 e...
 • Merak ettim bunun kaynagı neresi? Yani hangi oranlara bakarak seçtin bu meslek gruplarını. En çok boşanma nedeni aldatma ve şiddetli geçimsizliktir evet ama bunu bir mesleğe bağlayamazsın ki. Hastahanede s** odası değil. Doktorlar hemşireler dediğin gibi konulu videolarda olur sadece. Sekreterler ise filmlerdeki mini etek giyen olmuyor. Zaten yüksek sektörlerde mini eteğe izin yoktur kumaş pantolon vardır. O yüzden aynı filmlerdeki gibi eteği giydi hemen odaya durumu yok. Ev hanımları aldatmaz. Genelde zaten kocadan bir yumru aldıkları için çocuklarıyla ilgilenirler. Bilmiyorum bencen bana garip geldi. Emeğine saglık yinede.
 • Benceyi sevmedim
  kaynak ne istatistik verilwre göre mi yazılmış
  büyük gruplara ağır ithamda bulunmuşsun
  hiç hoş olmamış
  Allah korusun iftiraya bile gider bu iş
 • Kısaca aldatmayan erkek ve kadın yoktur deseydin daha yerinde olurdu birçoğuna katılmadım ummadık taş ve kişilikle kaynaklıdır bu işler diyerek ben gidim ellerine sağlık.
 • Asistandan çok yöneticiler bence 😊
 • Muhendis alin keyfinize bakin kizlar (muhendis adayiyim ) 😂
 • Su saatten sonra hic evlenemem :D
 • Dünyanın açık ara farkla en saçma bencesi.
 • Gezi rehperleri bas sırada olmaliydi 😂
 • Aldatmayan kim kalmış peki?
 • Yararlı bir bence değil. Aldatmaya sebep olamaz bence. Şunun şusu bunun busu diye diye aldatmayı basite indirgemenin bir anlamı Yok. Hangi meslek grubu olursa olsun kimse kimseyi aldatmamalı, buna asla hakkı yoktur!
 • gıda çalışanları aldatmaz :D
  • :D:D:D onlar bu listedekilere ders verecek nitelikte

 • Zaten tüm meslekleri yazmışsın ki bu da "bence"nin saçmalığını ortaya koyuyor. Daha birsürü meslek elbette var ama istatistik çıkarırken zaten genel başlıklara bakılır yani yönetici asistanı dediğince buna benzer birçok mesleğe göre de bir istatistik çıkarmış olursun. Ama ben bu istatistikleri çok saçma buluyorum ve doğru da bulmuyorum. İnsanları sadece dine, dile, ırka göre değil boyuna, yaşına, mesleğine vs... göre ayırmak da ayrımcılıktır. O yüzden bu benceyi yazan biri kalkıp siyahi hakları konusunda ağzını açmamalı bence ama bu tarz konularda da ağzını açmamak ne kadar vicdanlıca olur, malum.
 • E ne kaldı? :D
  • kuafor ve djler

 • Güzel paylaşım olmuş :)
 • Kuaförler =/
 • Özel sektörden tutttt taaa kamu kurumlarının bir çok dalına laf uzatılmış saçmalığın daniskasının daniiskası çağ atlanmış fiyasko ve saçmalık ötesi tamamen.
 • Polisler yalancı aldatması çok normal.
  Hemşireler güzel eski kaşar oluyor bariz.
  Doktorlar da öyle.
  Emeğine sağlık hepsi doğru.
 • Geriye copculer Çobanlar kaldı zaten. Hepsini saymisin
 • Bütün meslekleri saymışsın,
  brazzers' tan resimleri de atmışsın,
  Abi azcık ucundan orjinallik katın şunlara xper uğruna rezil etmeyin kendinizi.
 • resimleri brazzers tan mı aldın naptın :D
 • Sozcu gazetesi siyaset haberleri falan yapsin bence magazinsel haber yapinca boyle sacmaliyor işte ayrica bu genellemeye bakarsak pek bir meslekde kalmiyor aldatmayan yasanilan bir iko ornekle iliskili durumu tum meslek grubuna atfetmek pek dogru bir genelleme sekli degil bence doktor orneginde oldugi gibi
  Aldatma egilimi olan meslekler diye baslik yapilicaksa ve illa bir genelleme yapilacaksa firmalarda sirketlerde calisab beyaz yaka personelleri, reprezantlar ve aylik geliri ortalamanin uzerinde olan meslek gruplarini konusmamiz lazim haa birde geliri yuksek olan orta yas ustu is yeri sahipleri başı cekebilir belki
 • Ülkenin çoğu asistanlarıyla işi pişiriyo bazıları patronuna yılışır yükselmek için bazı patronlar güzel bir kız alıp yanaşmak isterler
 • mesleğe göre ayırman çok saçma olmuş diye düşünüyorum. Burdan çıkardığım ise fazla para kazananlar yani elinde imkan olanlar , kızlı erkekli iç içe meslekler ve geçimsizlik yaşayan ev hanımları
 • Bu genelleme nasıl yapılmış gerçekten çok merak ettim. Aldatma vakalarının çoğunun ortaya çıkmadığı ve bir ömür gizli kaldığı gerçeğini unutmamak gerekir. O yüzden böyle bir araştırma yapılsa bile "tahmin edilen" ya da "aldatmaya dayalı boşanmalar" tarzında filtrelenmesi gereklidir.
 • En cok en paralu olan ve en paralinin yanindaki aldatir
 • malesef.. İnsanları dini imanı para ve seks.
 • En çok aldatanı polis ve askeriye sınıfından olanlar 😏 Bir de mühendisler var ayrıca memur sınıfını da ekleyelim kısaca internet ortamına takılan eşler pek masumca hareket etmiyorlar
 • Mesleği kalmadı bu işin kadında erkekde arkadaşıyla konuşurken okadar normal birşeymiş gibi anlatıyorki karşındakide özenti duyuyor bu gibi kişiler toplumda tepki almıyorlar dahada el üzerinde tutuluyorlar
 • geriye kim kaldı çöpcüyle bakkalıda ekle bütün ülke aldatıyor diyelim
 • çok saçma bir araştırma bence karaktersizliğin faturası ne zaman mesleklere kesilmiş kişi kendinden sorumludur her iki cinsiyette uçkuruğuna sahip olamıyorsa evlenmesin kardeşim birde üstüne çocuk yapmasın bir zahmet biraz iyi örnekler verin bu nedir çok iyi bişeymiş gibi birde liste oluşturulmuş... Ayrıca resimlerde hiç hoş değil anlatım anlatımlıktan çıkmış başka birşeye dönüşmüş...
 • Mühendisiz içimiz temiz oluum :))
 • Pazarlama sektörünü de dahil et bence...
 • Ohhhh çok hoşuma gitti Benim mesleği kapsama almamışlar. Durmak yok devam o zaman. :)
 • valla dinine düşkün Allah korkusu olan insan Aldatmıyor. dinsiz olanlar her şekile aldatır zaten
 • Finans sektöründeyim aldatmam 😎 ama bu sektörde olupta çok var 😅 hatta birinci sırada hemşire ikinci sırada doktor genelde hemşire ile doktor arasında ya da hasta arasında oluyor üçüncü sırada finans sektöründe çalışanlar para bol kanca takan kadında bol dördüncü avukat müvekkili ya da meslektaşı bürosu var ise sekreteri yönetici asistanıda avukat ve finanscı ile aynı konumda genelde patronu ya da şirket çalışanı ile beşinci ise bilgi işlem çalışanı malum sanal seks fuckbuddy falan derken olayı reele taşıyabiliyor altıncı öğretmenler ama öğretmenlerden pazarlama departmanı bir tık önde genelde öğrenci ve meslektaşı ile yedinci ev hanımı diyorum ama çok nadir sabah akşam evi sil süpür temizle yemek pişir çocuk bak vakit mi kalıyor aldatsın😃
  Aldatıyorsada kesin paralı bir ev hanımıdır ev temizliği ile falan uğraşmaz türk filminden fırlamış konken partilerinde kürk mantosu ile fink atan ev hanımıdır itfaiye ile polise gelince o konuda bir sey diyemeyeceğim🤔😊itfaiye hortumu ile poliste tabancası ile mi aldatıyor acaba😅 bu ülkede degilde amerikada mutlaka aldatıyordur
 • bilgi işlemde çalışanlar mı? adamlar pc başında sigara içmekten ciğerler solmuş ya da ymeek yemekten kıçları 2 metre olmuş =P =D =D itfaiye polis desen bir oraya bir buraya koşturuyor nefes almaya vakitleri yok hemşire doktorlar desen kendi eşleriyle sexs yapamıyorlar o kadar yorucu bir tempoyla çalışıyorlar ki sabah akşam neredeyse yeri gelir gece 11 de işe giden insanlar var bence bu p*rno izlenerek yapılmış bir gözlem =D =D
 • Geriye pek meslek kalmamış gibi😉😉
 • İhaneti mesleklere adapte etmek doğru bir yaklaşım değil bana kalırsa. Haa, dersen ki, "birilerinin fantezi dünyasında en çok yer edinen meslekler". O zaman bir yere kadar anlarım. Kaldı ki, meslekleri zan altında bırakmak biraz eğreti durmuş. Aldatmak @mehcap beyin de listelediği durumlarda ortaya çıkar daha çok. Yoksa kimin hangi meslekten olduğunun hiç önemi yoktur.

  Yazık ki, gerçek hayatı dizilerde, pornografik senaryolarda, erotik sahnelerdeki gibi yaşandığını sanan ya da böyle olmasını hayal eden bir toplum haline geldik.
  • pardon @mehcab olacaktı.

 • Bence süper ama müendizler nerde
  • Cunku muhendisler yapmaz...

  • Ikinci sıra onların inkar etmeyin bari

  • Elbette siralama hakkinda yorum yapamam ancak bu birazda karakterle alakadar. Meslek sadece bu karaktersizligi tetikleyen unsur...

 • Bizde okulları kapatalım öğretmenler yok olur en azından
  • Herkesi saymis kimse kalmamiski zaten

 • Güzel tespitler. Neyse ki evlenmeyeceğim :D
 • O zaman evlenecek meslek grubu kalmadi napcaz :D.
  • Muhendsiler yoktu listede...

  • Ya:) muhendis candir o zaman

  • Yok yok aldatmak karakteristik bir hata...

  • Hepsini Göster
 • En guzeli bekarlık galiba :(
 • Afedersiniz ama başka meslek kaldı mı acaba?
 • bana göreee sevgilisi ve eşni den dolayıdır böyle bayanlar olursa kim aldatmaz kii :D :D :D
 • ben doktor olmak için çabalıyorum desenize yaşadık lan
 • çok fazla p*rno izliyosun bence :D :D :D
  • Çok fazla filmini çevirdiğim doğrudur.

 • Bütün meslekleri saymış zaten boş bir paylaşım , inandırıcılıktan uzak
 • Sizin yuzunuzden doktorlar ve hemşireler bu şekilde gorunuyor. Saçma bir bence.
 • Öğretmenlere laf yok :D
 • Bilimsel bir dayanaktan yoksun ve biraz da fantezivari bir bence olmuş.
  Fakat ev hanımları konusunda kişisel görüşüm şu ki; Ev kadınları aldatmada başı çeker. "Ben karımı çalıştırmam." Diyen zihniyetin kulağına küpe olsun.
 • Bu kadar zahmet edeceğine herkes aldatır. En çok da herkes aldatıyor. Gibi birşeyler yazsaydın :D
 • Pilotlar ve denizciler..., İş adamları...
 • E meslek bitti bir mühendis kaldı
 • Daha Fazla (96)