Bu kadar torpil dönen başka bir memleket var mıdır sizce?

Yoktur kesin, kimi iş bulamıyor kimi 3-5 yılda müdür oluyor

0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
  • Merhaba.

    Torpil günümüzün maalesef ki en büyük problemi. Gerek özel gerek ise devlet sektöründe önüne geçilemeyen ve geçilemeyecek bir durum. Herkes tanıdığı insanlar bir yere gelsin bir şeyleri başarabilsin diye uğraşıyor. Bu yüzden etrafta işle ilgili bilgisi olmayan, tecrübesiz, vasıfsız ve o kriterleri karşılamayan yöneticiler ve çalışanlarla dolu.

    Ancak istisna durumlar var. Örneğin ben 3 ayda çalıştığım bölümde müdür oldum. Ne kimseden yardım talep ettim, ne birilerine yarandım nede gözüne girmeye çalıştım. Yaptığın işi severek, isteyerek ve bilerek yaparsan ilerlemeni durduracak çok bir şey yoktur. 3 ay önce bir tekstil fabrikasında ara planlama elamanı olarak işe alındım. Üstümde çalışan 4 kişi ve bir tane de planlama müdürü vardı. Bunların en azı 1 buçuk senelik personellerdi.

    Nasıl oldu sorusunun cevapları şunlar. Birincisi bu iş okuduğum bölümle alakalıydı, ikincisi işimi severek ve isteyerek yaptım. Herkesle konuştum her dakika her şeyi öğrendim ve 3 ay içinde planlamada çalışanların ne kadar boş işlerle uğraştığını sadece vakit geçirmeye geldiğini, paralarına baktıklarını anladım. Sürekli bir yerlerde yaşanan aksilikleri çözdüm gözlemledim. Raporlar hazırlayıp müdürün odasına gittim. 3 aydır bunlar yaşanıyor ben şöyle bir çizelge hazırladım. A B C diye aylık planlar oluşturdum. Mallar nereye gidecek nerede bekleyecek o araya ne alalım ne yapalım her şeyi ince ayrıntısına kadar yaptım ve ertesi gün planlama müdürünün işten çıkarılıp yerine benim geçirilmeme şahit oldum.

    İstedikten sonra başarabilen, emek veren, düşünen kafasını kullanan insanları bu konudan uzak tutalım. Çünkü yapılabileceğini bizzat ben gördüm ve şahit oldum.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 0
  • Küçük egolu patronları yalarsan sende olursun 😂 tek kriter yalama olmakk