Çok bunalimdayim?

Çok bunalimdayim her şey çok kötü yasamak istemiyorum. her şey kötüleşti sosyal anksiyetem var deprem oldu arkadaşlarım öldü sağ kalanlar il dışında ben tek kaldım ev yıkıldı internet kesildi çok yalnizim sınav senemdeyim. hersey çok pahalı mental olarak çöktüm. Kimse beni sevmiyor. Deprem öncesi hayatım cok düzgündü sosyal hayatım yok yaşamak istemiyorum. Sosyalleşmiyorum psikologa falan da gitmek istemiyorum. Ne olacağım ben?

0 0

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 0
  • Öncelikle ben zamanın ilaç olduğuna inananlardanım bu demek olmuyor ki ülkemizde yaşanan deprem felaketini unutacağız asla ama geride kaldiysak ve hala yaşıyorsak cabalamaktan başka çare yok unutma hala yasiyoruz ve hayat devam ediyor tek yapmamız gereken önümüze bakmak ve bundan sonra olacaklar için elimizden gelenin en iyisini yapmak sınav içinse elbette başlı başına stresli bir dönem ama bu aşamada stres yapan değil bu strese yenik düşen kaybedecek oda bir yıl daha çalışır ve çalışan daima kazanır unutma çalışsak da zaten hak ettiğimiz değeri alamıyoruz diyenler olacaktır asla haksızlar diyemem ama birçoğumuz zengin ailelerden babalardan dedelerden miraslarla gelmedik bir şekilde hayatımızı devam ettirmeliyiz ettirmeliyiz bunun için de çalışacagız

    • Teşekkür ederim ama ailem cok sert olduğu için mezuna bırakmamı hiç hoş karşılamazlar bir işe gir çalış artık senden bir b.0k olmaz derler ne yapmam gerek hiç bilmiyorum bazen 1nt1h4r 3tmeti düşünüyorum ama cesaret edemiyorum.

    • Bu süreçte ailesinin psikolojik baskılarına katlanan çok fazla öğrenci vardır emin olabilirsin hoş karşılamak zorunda değiller her zaman onay alamıyoruz maalesef ama sen onalra direnmek zorundasın

  • sınavlarını afedersin ama s*ktir et. bu ülke de ortaokul mezunu bile kasiyer olup 11bin maaş alıyor hiç bir şey sağlığından önemli değil. mezuna kalırsın orasını dert etme. haricinde içinden geçen iyi kötü her şeyi bir kağıda veya telefonunun not defterine yaz çok rahatlatıyor ve bunu psikiyatristlerde söylüyor travmalarını vs. yazarsan emin ol daha çok rahatlarsın içine atmandan iyidir. insanın hayatı birden değişiyor belki iyi anlamda belki kötü anlamda. şu an bu şekilde düşüncelerin var ve çok normal ama 1 ay sonra hatta 1 gün sonra bile bambaşka bir şey gelişebilir hayatında. seni tanımıyorum ama güçlü bir insan olduğuna eminim. sende bunun farkına var ve kendinden vazgeçme.

    • Teşekkür ederim.