Darp raporu nasıl alınır, polis çağırsam onlar yardımcı olur mu?

Ben 3.5 aylık hamileyim eşim alkolik bağımlısı 1 oğlum daha var 2 yasında dün yine içmiş ben o alkollüyken ona bişi anlatmaya çalışmam çünkü o an o hiçbişeyi anlamaz kendi bildiği doğrudur 4 senelik evliyim sün yine bana hakaretler etti küfürler yinede yanıt vermedim oğlumu kucağımda uyuturken bana yumruklarla defalarca vurdu yüzüm gözüm mor cocuğum çok korktu yapma dememe rağmen yaptı hamileyim 2. Cocuğum olucak istemiyordum ama verdi Allah. Cok yoruldum artık darp raporu almak istiyorum fakat korkuyorum aileme bana zarar verir diye defalarca özür diledi barışrık ama artık katlanamıyorum yardım edin ne yapayım çok çaresiziz beni oğlumu almakla tehdit ediyo mal varlığı yerinde bana hiçbişi vermeyeceğini söylüyor benim maddi gelirim yok evlatlarım benim herseyim onları kaybetmekten korkuyorum daha once hastanede tedavi gördü raporları var ehliyetine alkolden 2 yıl el konuldu yeni aldı daha ne yapayım yardım edin lütfen
Güncellemeler:
+1 yıl
Yardım edin ne olursunuz hiç iyi değilim.
+1 yıl
Neler yasadığımı bilmeden yorum yapmayın ben 19 uasındayım ama yasadıklarım 40 yapmayın yargısız infaz yapmayın kim ister ya gencecik yasında evlenmeyi hiç düşündünüz mü insanlar ı yargılamadan bir düşünün derim
0 0

Çok Süper Cevap

 • Darp Raporu Nedir?

  Darp raporu, bir kişi tarafından herhangi bir şiddet gördüğünü iddia eden kişinin vücudunda bir darp izi olup, olmadığını belirten bir rapordur. Kişinin herhangi bir yerinde darp izi varsa niteliği ve darp fiilinin kişide etkisi darp raporunda ayrıntılı bir şekilde yazmaktadır.

  Darp Raporu Nasıl Alınır?

  Darp edilen, şiddet gördüğünü iddia eden kişi ilk olarak polis, jandarma herhangi bir kolluk kuvvetlerine başvurarak darp edildiğini söylemesi gerekir. Buradan en yakın hastaneye sevki gerçekleşir ve hastanede kişinin muayenesi gerçekleşir. Eğer herhangi bir darp izi var ise doktor tarafından darp raporu verilir.

  Herhangi bir kuvvet kolluklarına başvurmadan direkt olarak herhangi bir kamu ya da özel hastaneye giderek de darp raporu almak mümkündür. Darp raporu almak için başvuru yapan kişi hekim tarafından muayene edilir ve eğer gerekli görülürse hastane polisine bu durum bildirilir.

  Darp Raporu Nerelerden Alınabilir?

  Darp raporu, kamu ya da özel hastanelerden alınabilir. Tek yapmanız hastaneye başvurmaktır, ancak sağlık ocağı gibi yerler darp raporu vermemektedir.

  Darp Raporu Kaç Gün İçinde Alınmalıdır?

  Darp raporu almak için herhangi belirli bir gün yoktur. Darp eylemi gerçekleştikten sonra şu kadar güç içinde darp raporu almanız gerekir diye bir açıklama bulunmamaktadır. Darp edilen kişi istediği zaman darp raporu alabilir. Fakat eğer darp izleriniz yara içeriyorsa ve üzerinizde etki bırakıyorsa zaman kaybetmeden en yakın hastaneye ya da kuvvet kolluklarına başvurmanız gerekir. Aksi takdirde darp aldığınızı ispat etmek zor olabilir.

  Darp Raporu Geçerlilik Süresi Nedir?

  Darp raporunun belirli bir geçerlilik süresi yoktur. Durumun önemine göre darp raporu her zaman kullanılabilir. Fakat, kasten yaralama gibi bir durum söz konusu ise, yaralamaya bağlı tazminat davası açma gibi durumlarda raporun geçerlilik süresi 6 aydır. Eğer darp aldıktan sonra dava açmak istiyorsanız 6 ay içerisinde şikayette bulunmanız gerekir.

En İyi Kız Görüşleri

 • Ailenin yanına gidebilirmisin hem zaten alkolik bir babaya devlet çocuk vermez sen Allaha sgın hep dua et Allah senin karşına hayırlı kapılar açar muhakkak ayet el kürsi oku o içkili olsugunda koruyuculugu çok yüksektir

 • Canım öncelikle hastaneye gidiyorsun orada hastane polisi geliyor zaten yanında. Tutanak tutuluyor ve şikayetçi oluyorsun. Aynı zamanda seni kadın sığınma evine yerleştirirler.

En İyi Erkek Görüşleri

 • En yakın devlet hastanesinin acil bölümüne gidiyorsun ve doktora eşin tarafından şiddete maruz kaldığını bu yüzden darp raporu almak istediğini söylüyosun. Onlar raporu düzenlerken aynı zaman da emniyete haber veriyorlar. Polisler hastaneye gelip senle birlikte darp raporunu alıyorlar. Emniyette tedbir kararı talebinde bulunuyosun. aynı gün sana muhtemelen 6 ay süreliğine tedbir kararı çıkıyor ve durum eşine bildiriliyor. eşin 6 ay süre ile eve yaklaşmayı bırak seni telefonla araması halinde bile yaklaşık 15 günlük zorlama hapsi uygulanıyor. çıktığında durum devam ederse 2. bir zorlama hapsi uygulanıyor. Fiziksel şiddete gerek yok psikolojik şiddet uyguluyo dahi desen tedbir kararı çıkar. Alkol sebebi ile bu 6 aylık sürede çocuklarına da yaklaşamaz. Ayrıca boşanma sürecinde alkol durumu kanıtlanırsa çocuklar büyük ihtimal senin yanında kalır ve aylık nafakalarını paşa paşa verir. Şiddete göz yummayalım..

 • Bu bir Özel CevapSadece soran ve cevap paylaşan üye tarafından görülebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 13
 • insanlara iyilik yaramıyor. arada bir sopalayacaksın...

 • aferin bravo sana gencecik yaşında evlendin çok mutlu oldun de mi? sanki kaçıyordu koca , evlilik senin gibi evlilik meraklılarına hiç acımıyorum asıl acıdığım o zavallı çocuklar.

  • ne alakası var erken yaşta evlenmekte herşeyde kadını toplumu aileyi sosyal kuralları yerin dibine sokmakla başlıyorsunuz, adam şerefsiz mesele bu kadar

  • Bilmeden konuşma görücü usulu oldu ailemde sık7ntılarım vardı kaçış aradım basına gelen bilir neler yasadım biliyomusunda konuaıyoraun insanları yargılamak bu kadar kolay değil yapmayın canım yanıyo zaten yapmayın lütfen

  • @telsa kadınlar evlilik manyağı olduğu için böyle şerefsizlere bile hiç düşünmeden evet diyorlar yemişim toplumsal kuralı al sana toplumsal kural her gün yüzden fazla böyle soru görüyorum.

  • Hepsini Göster
 • Cocuğum olucak istemiyordum ama verdi Allah.(bu senin cahilligine en iyi ornek)... onun alkolu birakacagi yok.. hayatin boyunca bunu yasamak istemiyorsan ayrilacaksin baska yolu yok.

 • Hastaneden rapor al. Boşanma davası aç kesin kazanırsın.

 • Allah belasını versin pic herif

 • O yasda ne zorun vardı da evlendin devlet hastanesi harici olmaz sağlık bakanlığı onaylı kurumlar birde olur

 • evlenmeden iyi tanimak önemli

 • Polis çağırın o sizi hastaneye götürecek ve darp raporu alacaksınız

 • Adli tıpa götürür