Devlet vergi alıp halka yardım etmeli midir yoksa hiç vergi almamalı mıdır?

Devlet vergi alıp halka yardım etmeli midir yoksa hiç vergi almamalı mıdır?
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Vergi toplama ve vergi gelirlerinin nasıl kullanılacağı, devletlerin kamu hizmetlerini finanse etmek ve ekonomilerini düzenlemek için kullandıkları temel araçlardan biridir. Devletler, vergi yoluyla kaynakları toplayarak, eğitim, sağlık, güvenlik, altyapı ve diğer kamu hizmetleri gibi halka yararlı faaliyetleri finanse ederler.

  Vergi almak, hükümetlerin kamu hizmetlerini finanse etmek ve vatandaşları korumak için kullanabilecekleri kaynaklar sağlar. Vergi toplama, aynı zamanda ekonomik eşitsizliği azaltmaya yardımcı olabilir, çünkü daha fazla kazananlar, daha yüksek bir vergi oranına tabi olurlar.

  Ancak, vergi toplama ve harcama kararları, hükümetin vatandaşların ihtiyaçlarına uygun olarak yönetilmesi gerektiği için dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Vergilerin adil bir şekilde toplanması ve kullanılması, vatandaşların güvenini kazanmak için önemlidir.

  Bu nedenle, vergi toplama ve harcama politikalarının, halkın çıkarlarını gözetmesi ve toplumun genel refahını arttırmaya odaklanması gerekir. Vergilerin toplanması ve harcanması konusundaki politikalar, ekonomik, sosyal ve siyasi hedefleri dengelemeli ve toplumun geniş kesimlerine fayda sağlamalıdır.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 4
 • Bence yardım etmelidir.

 • İlk medeniyetlerden bu yana devletler vergi alır ve buna karşılık halkına barınma, sağlık ve yiyecek imkânları sunar. Modern çağda bu sistem daha da ileri boyut kazanmıştır. Devletin halk için olduğu birçok yerde tasdik edilmiştir ancak pratikte bunu her devlet uygulayamamaktadır. Bunlardan biri de Türkiye'dir. Türkiye'de oklokrasi hakim ne yazık ki.

 • Vergi alıp halka nasıl yardım edecek ki

  • biliyorsunuz her şeyden vergi alınıyor, bu vergilerin, yani halktan alınan paranın tekrar halka bir şekilde akmasını mı istersiniz yoksa hiç vergi alınmaması mı

  • Vergi alınmaması bence

 • Vergi almalı ancak usulüne göre almalı. Aldığı vergilerin geri dönüşünü de vatandaş hissetmeli öyle birilerinin cebini dolduran vergiye vergi denmez.

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?