E-ticarete atılmayı düşünüyorum bu işi yapan var mı?

Her turlu fikre ve tavsiyeye acigim. Asil amacim pastane tarzi yer acmakti ama once az riskli dusuk sermayeli e-ticaret ortaminda staj yapmak istiyorum. Hem belki ilerisi icin ek gelir olur.
1 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
  • Ben yapıyorum kendi çapımda. Çok üst düzey araştırma ve bilgi gerekiyor maalesef. Hemen ertesi gün başlanabilecek bir iş değil. Örnek veriyorum 5 liraya aldığın bir şeyi 40 liraya satsan bile zarar edebilirsin hesap kitabı iyi yapmak gerekiyor.

    • Nasil yani 5e alip 40a satinca zarar ediyorsun kargo ucreti 35tl+ degilse. Birde hangi sitede basladin, sahis sirketi filan kurdun mu? Urun yelpazen genis mi yoksa en cok kari sundan ederim deyip 2-3 urun uzerinden mi satis yapiyorsun?

    • Zarar ediyorum demedim zarar edebilirsin dedim. 5 liraya alırsın indirimli kargoyla 10 liraya yollarsın etti 15, eğer kıyafet gibi iadesi bol bir sektörse en az 3 siparişten birisi iade olur yine kargo ödersin ve 40 liradan hizmet bedeli kesildiği halde parayı da geri alırlar. Gittigidiyorda başladım çünkü başlarda şirket istemiyordu. Şimdi Gittigidiyor, Trendyol ve Çiçeksepetinde satıyorum. Şahıs şirketi kurdum. Yelpazem çok geniş değil ve çok fazla kar etmiyorum çünkü çok fazla zaman ayırmak istemiyorum. Genelde yazılım, oyun gibi şeyler satıyorum.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 1
  • E ticaret bilen için cok kârlı bir iş, bunun için İstanbul'da toptancilarin olduğu istoc , Eminönunde Tahtakale gibi yerlerden malzeme tedarik edebilirsiniz, sahis sirketi kurmaniz gerekir, bunun için bir muhasebe bürosuna gidip kaydinizi olusturabilirsiniz, aylik 100-250 TL gibi bir ücret alirlar, İstanbul'daysaniz yardimci olabilirim. trendyolda baslayabilirsiniz, isyeri olarak ta evinizin adresini gösterebilirsiniz.

    Sirkülasyonu fazla olan seylerle ilgilenirseniz iyi kazanirsiniz.

    • Adanadayim kafamdaki asil sey tanidik var toptancilari hep baglamis siparis geldikce tekli mali toptan aliyormus gibi ucuz fiyata aliyor kargolatiyor. Yani urun kovalamiyor 200bin urun satiyorum diyor. Garip geldi acikcasi bu kadar rahat olmasi.

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?