Ekonomi için çözümünüz ne olur?

.
.

Tamam artık böyle zamanlarda değiliz ama..

.
.

... Böyle zamanlardayız.

Kazandığımız para pek çoğumuz için alacaklarımızdan daha da fazla. Kimisinin kazancıda yok, kimi çok fazla varlıklı. Bu dengesizliği siz nasıl çözerdiniz?

İktidar yok, muhalefet yok, tek yetkili siz siniz, çözümüz nasıl olurdu?

1 1

En İyi Erkek Görüşü

 • Bence ülkenin daha iyi olması olabilir, Bir ülkede mali istikrar sağlamak temel bir adımdır. Bu, sürdürülebilir bir bütçe politikası izlemek, kamu borcunu yönetmek, vergi sistemi ve gelir dağılımı politikalarını optimize etmek anlamına gelir. Yatırımları teşvik etmek, ekonomik büyümeyi destekleyebilir. Yatırım ortamını iyileştirmek, iş düzenlemelerini basitleştirmek, girişimciliği teşvik etmek, araştırma ve geliştirmeye yatırım yapmak ve yabancı yatırımcıları çekmek önemlidir İyi eğitimli ve nitelikli iş gücü, ekonomik büyümeyi destekler. Eğitim sistemini güçlendirmek, mesleki eğitimi teşvik etmek, iş gücüne yönelik beceri geliştirme programları düzenlemek önemlidir. Dış ticaret ve ihracat, ekonomik büyümeyi destekleyebilir. Ticaret engellerini azaltmak, serbest ticaret anlaşmaları yapmak, ihracatçılara teşvikler sağlamak ve yeni pazarlara erişimi kolaylaştırmak ekonominin gelişmesine yardımcı olabilir. İnovasyon ve teknolojik ilerleme, rekabetçi bir ekonomi için önemlidir. Araştırma ve geliştirmeye yatırım yapmak, girişimciliği teşvik etmek, yeni teknolojilerin benimsenmesini teşvik etmek ve dijital dönüşümü desteklemek önemlidir.

En İyi Kız Görüşü

 • Acilen demografik yapıyı eski haline getirir, makam araçlarını kaldırır, kamu giderlerini ciddi derecede kısardım. Devletçi ekonomi benimser, piyasayı ciddi denetler, ürünlere kota getirir, alım satımı bu kotalara göre belirledim. Piyasaya güven getirir yabancı yatırımcıyı bu güvene çekerdim. Yerli yatırımcıyı destekler, tarım ve tarımsal ekonomiyi desteklerdim. Ekonominin temelinde bankalar var. Merkez bankasından %9'a para alıp %33'le vatandaşa satıyor. Oturduğu yerden tarihin en büyük vurgunu yapılıyor. Bunların krallıklarını sona erdirirdim. Vatandaş odaklı ekonomi benimserdim.

  • Yabancı yatırımcı hariç hepsine katılıyorum. Yabancı yatırımcı fabrika kuracaksa gelsin, üç kağıt için gelmesin. Senden siyasetçi olur. Aday ol, yeminle oy veririm sana👍🙂

  • Eyvallah

  • Gerçek bu. Cevaplara bak anlarsın.🙂

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 3
 • Üretim Üretim Üretim...

 • Kendine Müslüman bu coğrafyada hiç bir şey düzelmez.

  • Çok karamsarsın ama🙂

 • Kamu harcamaları kısılmalı

  Parasal sıkılaştırmaya gidilmeli kredi ve sıcak para kaynakları kısıtlamalı

  Maaş zammı dahil olmak üzere zam yapılmamalı çoğu üründe fiyat sabitlenmesi

  Bu üçünü uygulayarak zor bir kaç yıl geçirip sonrasında rayına gireriz dusuncesindeyim