En İyi Ücretsiz Ön Muhasebe Programı Hangisi?

Şahıs şirketim için gelir, gider ve bilanço kaydını tutacağım bir muhasebe programı arıyorum. Malum yeni firmayız maliyetleri de minimumda tutmak gerekiyor. Bildiğiniz, kullanışlı ücretsiz ön muhasebe programları nelerdir? Hangisini önerirsiniz?
0 0

Çok Süper Cevap

 • Teknolojinin gelişmesi ile birlikte neredeyse her alanda programlar ve uygulamalar kullanılmaya başlandı. Oldukça zor bir iş olan muhasebe alanında da yardımcı programlar oldukça sık kullanılıyor.

  Kullanabileceğiniz birçok muhasebe programı kullanılıyor. En iyi ücretsiz ön muhasebe programları ve en iyi ücretsiz muhasebe programlarını bir liste halinde paylaşayım.

  En İyi Muhasebe Programı Hangileri?

  1- Logo Muhasebe Programı

  Türkiye’nin en eski ve başarılı muhasebe programlarından bir tanesi olan Logo, fatura ve stok yönetimi konularında oldukça başarılı. Kolay ve kullanışlı bir arayüze sahip olan Logo, 16 kullanıcıya kadar destek veriyor.

  Logo Muhasebe
  Logo Muhasebe

  Aynı anda 25 firmanın kayıtlarını kontrol edebiliyor ve tutabiliyorsunuz. Stok, fatura, çek-senet gibi birçok kullanabileceğiniz modülü bulunuyor.

  Firma sitesi: https://www.logo.com.tr/muhasebe-programlari

  2- ETA Muhasebe Programı

  Tıpkı bir önce önerdiğim program olan Logo gibi çok köklü bir başka program ETA’dır. Uzun süre en çok kullanılan muhasebe programı olmayı başarmıştır.

  ETA Muhasebe
  ETA Muhasebe

  Stok takibi, fatura, irsaliye, banka ve sipariş gibi işinize yarayabilecek birçok modülü bulunmaktadır.

  Firma sitesi: https://web.eta.com.tr/

  3- DİA Muhasebe Programı

  Bulut ve online ortamda çalışan DİA, kullanıcılara büyük avantaj sağlamaktadır. İstediğiniz her yerden tüm işlemleri yapabilme ve kontrol edebilme özelliği sağlar.

  DİA Muhasebe
  DİA Muhasebe

  Her türlü muhasebe işlemi konusunda işe yarayan program, son zamanlarda en çok ilgi gören muhasebe programlarının başında gelmektedir. İyi bir muhasebe programı arıyorsanız, mutlaka bakmanızı tavsiye ederim.

  Firma sitesi: https://www.dia.com.tr/muhasebe-yonetimi/

  4- Zirve Muhasebe Programı

  Genel muhasebe çözümleri bakımından oldukça iyi olan Zirve, son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir.

  Zirve muhasebe
  Zirve muhasebe

  Özellikle Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlere ve KOBİ’lere sunduğu çözümler ile ön plana çıkmıştır. 2017 yılında DST yazılım tarafından satın alınmıştır.

  Firma sitesi: https://zirveyazilim.net/

  5- Luca Muhasebe Programı

  Mali müşavir büroları tarafından sıklıkla tercih edilen Luca, en iyi muhasebe programlarından bir tanesidir. Bu program sayesinde resmi muhasebe işlemlerini takip etmek oldukça kolaydır.

  Luca muhasebe
  Luca muhasebe

  Gelir tablosu, KDV beyannamesi gibi işlemler program üzerinden yapılabilir.

  Firma sitesi: https://www.luca.com.tr/

  6- Logo İşbaşı Muhasebe Programı

  Logo İşbaşı programı, Logo Yazılım tarafından geliştirilen bir ön muhasebe programıdır. E-faturaya geçiş danışmanlığını ücretsiz bir şekilde vermektedir.

  Logo İşbaşı
  Logo İşbaşı

  Bu danışmanlığı kullanarak e-faturaya geçebilirsiniz. Ayrıca bütün ön muhasebe işlemlerini bu program üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

  Firma sitesi: https://isbasi.com/

  7- Mikro Muhasebe Programı

  En köklü muhasebe programlarından bir tanesi olan Mikro, uzun yıllardır birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Birçok detaylı işlemin yapılabildiği Mikro programı, diğer programlara göre biraz zor öğrenilmektedir.

  Mikro muhasebe
  Mikro muhasebe

  Ancak öğrendiğiniz zaman çok kullanışlı bir program haline geliyor.

  Firma sitesi: https://www.mikro.com.tr/yazilim-programlari/muhasebe-programi

  8- Fenesoft Muhasebe Programı

  Fenesoft, oldukça kullanışlı bir ön muhasebe programıdır. Hatta en iyi ön muhasebe programı olarak nitelendirebilirim.

  Fenesoft muhasebe
  Fenesoft muhasebe

  Kolay bir arayüzü olmasından dolayı kullanımı oldukça basittir. Fenesoft programı ile fatura, müşteri takip, irsaliye, teklif hazırlama gibi işlemleri yapabilirsiniz.
  Firma sitesi: https://www.fenesoft.com/

  9- Paraşüt Muhasebe Programı

  Paraşüt bir online muhasebe programıdır ve oldukça kullanışlıdır. Pazaryerleri ile uyumlu çalışmakta olan Paraşüt, kolay kullanımı ile dikkat çekmektedir.

  Paraşüt muhasebe
  Paraşüt muhasebe

  Muhasebe ile ilgili istediğiniz işlemi bu program üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

  Firma sitesi: https://www.parasut.com/

  10- BirFatura Muhasebe Programı

  BirFatura’da tıpkı Paraşüt gibi online muhasebe programıdır. Stok takibi, sipariş takibi ve cari takibi gibi birçok özellik sunmaktadır.

  BirFatura muhasebe
  BirFatura muhasebe

  Özellikle e-ticaret ile uğraşan kişiler için en ideal çözümlerden bir tanesidir. Bu program üzerinden muhasebe ile ilgili birçok işi yönetebilirsiniz.

  Firma sitesi: https://birfatura.com/

  En iyi muhasebe programı hangisi sorusuna yanıt vermeye çalıştım, umarım yardımım dokunmuştur.

  Etwinning hakkında bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

En İyi Erkek Görüşleri

 • Parabol Muhasebe: Ücretsiz Ön Muhasebe Uygulaması
  Şimdiye kadarki gördüklerinizi unutun. Hem ücretsiz hem muhasebe bilgisi gerektirmez. Hem de taşınabilir.
  Ücretsiz sürüm geliştiricisi olduğu Trunçgil Teknoloji tarafından sağlanır. 1 yıl boyunca herhangi bir ücret ödemeden ücretsiz kullanırsınız.


  Kurulum gerektirmez online çalışır
  İnternetinizin olduğu her yerde online çalışır. Bu sayede cihazınızın başına bir iş geldiğinde veriler silinmez. Birden fazla cihazda aynı anda kullanılabilir.

  100% Sağlam ve Güvenilir
  Uygulamanın kurulu olduğu sunucumuzda 256 Bit SSL güvenlik sertifikası mevcuttur. Bu sayede iki yönlü veri iletişiminde uçtan uca şifreleme ile haberleşmeniz kontrol altındadır.

  Basit Kullanım
  Herhangi bir muhasebe bilgisine gerek duymadan faturalarınızı keser, gider ve gelir takibi yapar, işlemleri kategorize ederek anlaşılabilir raporlar alırsınız.

 • Sanırım ücretsiz bir muhasebe programı yok. Daha önce Luca ve Eta kullandım. Luca oldukça kolay ve anlaşılır Luca kullanmanızı öneririm ama alışmanız uzun sürebilir o yüzden kendinize muhasebeci bulmalısınız.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 3
 • Yok öyle bir program benim bildiğim.

 • aykonsoft. com bi ziyaret et logo alacaksan yardımcı olurlar.

 • Merhaba, ücretsiz ticari yazılım programı olmaz olsa da kısa bir süreliğine kullanım izni verilir. En uygun muhasebe programı için benim tavsiyem ekomuhasebe. com olacaktır. Online çalışma kolaylığının yanı sıra ios/android uygulamaları olması çok iyi.

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?