Enflasyon sığınmacılar varken düşmez?

Enflasyon sığınmacılar Türkiye'de kaldığı sürece düşmez. Ülkeden döviz çıkıyor. Pasaportumuz zayıflıyor. Milyarlarca dolar harcıyoruz ama karşılığını alamıyoruz. Hatta tam tersine ucuz işçilik adı altında, sığınmacı ve kaçaklar sömürülerek piyasa düşüyor.
Halk açlığa sürükleniyor şaka değil.
Önce 10 milyon yabancının gitmesi gerekir. Ondan sonra ancak toparlanır ülke.
İnsanlara vatandaşlık dağıtılıyor. Sonra ağlayın vize başvurum reddedildi diye. Neden güvensin bir refah ülkesi, 10 milyon sığınmacının olduğu bir ülkeye?
1 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • pasaport zayiflamiyor aslinda gucleniyor
  hatta bir aralar ilk 10’da falandi cunku covid nedeniyle pasaport guc dengesi alt ust olmustu


  sanirim pasaport ucuzluyor demek istediniz
  bu durumda da katilamam cunku dunyanin en pahali pasaportu turk pasaportu ve giderek pahalilasiyor


  ama turk yurttasligi ucuzluyor diyorsaniz iste o noktada bir butunuz

  • Pasaport zayıflıyor. Göçmen arttıkça Türk pasaportu zayıflıyor. Çünkü gelen göçmen Ortadoğu'nun sapsız, hapishane kaçkını, hükümete isyan etmiş kimselerden ibaret. Doktor, mühendis, öğretmen, yazar, gazeteci, akademisyen gelse elbette kimse hayır demeyecek. Ama o kimse de Türkiye'ye neden gelsin değil mi? Tabiki çok zorda kalmadıkça... Yani çıkan sonuç Türkiye'nin bir göçmen ülkesi olmadığıdır. Vatandaşlığın ucuzlaması da büyük problem. Parayla vatandaşlık satılmaz. Bu da pasaport gücünü alt üst ediyor tabiki. Hiçbir Avrupa ülkesi Türk vatandaşına kolay kolay vize vermiyor. Ee haklı da. Sen konsolos olsan ipini koparanın geldiği bir ülkeye vize verir misin? Vermezsin tabiki. En pahalı pasaportlar arasında olduğu konusunda ise hemfikiriz. Gereksiz pahalı.

  • efendim pasaportun gucu vize alabilme potansiyeli degil, vizesiz ya da elektronik vize/kapi vizesi ile girilebilen ulke sayisidir anliyorum guncel gocmen sorunuyla aranizdaki duygusal yorumu ancak dogruyu soylemem gerekiyor peki bu manevi degerinin ucuzlamasi anlamina gelmiyor mi, basbayagi geliyor! ortadogu ya da dunyanin herhangi bir yerinden gelen kalitesiz ve yararsiz gocmenlerin hayatin her alanindaki duzeni mahvettigi de dahil olmak uzere her konuda gorusunuze katiliyorum

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 0
 • Turistlerin olması da arttırıyor herseyivalip götürüyorlar mal kalmıyor

  • Ülkeye döviz girmesi güzel de ülkemizdeki fiyatlar Türklere değil yabancılara göre ayarlanıyor. Büyük problem de bu. Bu gidişle hiçbir Türk ev sahibi olamayacak ileriki süreçlerde.